Kanada Sertifika Programları

Kanada’da Sertifika ve Diploma programları, tam zamanlı derece programları ile aynı yeterlilikleri sağlayan kısa süreli ve uygun fiyatlı eğitimler sunar. Bu programlar daha çok mesleki ve profesyonel eğitimlere odaklanmıştır. Eğitimler uygulamalı ve pratik öğretim yöntemleri ile sunulur. Kanada’da Sertifika ve Diploma programları lisans ve yüksek lisans seviyesinde sunulur.

Lisans sertifika programları 1 yıl veya daha az, diploma programları ise genellikle 2 yıl sürer, ancak bazı konu alanlarında 3-4 yıla uzayabilir. Yüksek lisans düzeyindeki sertifika ve diplomalar 2-3 dönemden oluşur ve 1 yılda tamamlanabilir. Bunlara ek olarak Kanada’da bazı kolejler 6 aylık sertifika programları da sunmaktadır. Kanada Sertifika ve Diploma programları için başvuru gereklilikleri lise veya lisans diplomasına sahip olmak ve elbette İngilizce dil yeterliliğini IELTS, TOEFL gibi sınavlar ile kanıtlamaktır.

Kanada Sertifika ve Diploma Program Türleri ve İçerikleri

Kanada'da Sertifika ve Diploma programları, belirli bir uzmanlık alanına odaklanan ve öğrencileri iş hayatına hazırlamayı amaçlayan kısa süreli eğitimler olarak sunulmaktadır. Bu ikisi arasında eğitim süresi ve kapsamı olmak üzere iki temel fark bulunmaktadır. Kanada’da Sertifika ve Diploma programları üniversiteler, teknik enstitüler ve devlet kolejleri tarafından sunulmaktadır. Yarı zamanlı ve tam zamanlı eğitimler mevcuttur.

Kanada’da Sertifika ve Diploma programları lisans ve yüksek lisans düzeyinde olmak üzere iki şekilde sunulur:

Lisans diploma/sertifikası: Öğrenciler lise eğitimini tamamladıktan sonra lisans diploma/sertifikası için başvuruda bulunabilirler. Lise seviyesinde de bazı sertifika programları sunulmaktadır.

Yüksek lisans diploma/sertifikası: Bu programlar lisans eğitimlerinin bir uzantısıdır ve lisans derecesine daha fazla değer katmayı amaçlar. Diploma programları sertifika eğitimlerine göre daha kapsamlıdır.

Kanada Sertifika Programları Başvuru Tarihleri ve Süresi

Kanada’da lisans sertifikaları 1 yıl ya da daha az, diploma programları ise genellikle 2 yıl sürer. Tercih edilen konu alanına ve kuruma göre bazı diploma programları 3-4 yıla da uzayabilmektedir. Bunun yanı sıra bazı kolejlerde 6 aylık sertifika programları da sunulmaktadır. Diğer yandan yüksek lisans sertifika/diploma programları 2 veya 3 dönemden oluşur ve bir yıl içinde tamamlanabilir.

Kanada’da sertifika ve diploma programlarına başvuru tarihleri kuruma göre farklılık göstermektedir, bu yüzden tercih edilen kurum ile doğrudan bağlantıya geçerek kesin tarihler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kanada Sertifika ve Diploma Programları Başvuru Koşulları ve Gerekli Belgeler

Kanada’da Sertifika ve Diploma programlarına başvuru koşulları kuruma ve konu alanına göre değişmektedir. Bazı alanlar için ek sınavlara ve mülakatlara girmeniz istenebilir. Giriş gereklilikleri hakkında detaylı bilgi almak için ilgili kurumun web sitesini ziyaret edebilir veya doğrudan bağlantı kurabilirsiniz. Kanada’da Sertifika ve Diploma programlarına başvuruda bulunmak için temel gereklilikler aşağıdakiler gibidir:

 • Başvuru Formu
 • Lise Diploması / Lisans Diploması (yüksek lisans programları için) ve Transkript
 • İngilizce Dil Yeterliliği (En az 80 TOEFL puanı, 6.0 IELTS puanı vb.)
 • Doğum belgesi
 • Göçmenlik evrakları
 • Niyet / Referans Mektubu
 • Pasaport
 • CV
 • Başvuru Ücreti
 • Diploma ve transkriptler İngilizceye çevrilmelidir.

Kanada Sertifika ve Diploma Programları Konu Alanları

Kanada’da lisans ve yüksek lisans seviyesinde sunulan Sertifika ve Diploma programları birçok konu alanında mevcuttur. En çok tercih edilen alanlar aşağıda sıralanmıştır:

 • İşletme ve Yönetim
 • Mimarlık
 • Sanat
 • Havacılık
 • İnşaat
 • Moda ve Tasarım
 • Ekonomi
 • Eğitim / Öğretim

Kanada Sertifika ve Diploma Programlarının Ücretleri

Kanada’da Diploma ve Sertifika programlarının ücretleri konu alanına, kuruma ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bölgelere göre ortalama yıllık ücretler aşağıdaki gibidir:

Ontario: 14.000 $ (Yıllık)

Quebec: 12.360-19.160 $ (Yıllık)

Alberta: 9.750-26.560 $ (Yıllık)

Greystone College Türkiye Sertifika Programları

Greysto College 2002 yılında kurulmuş özel mesleki eğitim veren bir okuldur. Öğrencilere çok kültürlü bir ortamda yüksek seviyede ve kaliteli eğitim hizmeti verilmektedir. İşletme, Turizm ve Çeviri bölümlerinde sertifika eğitimleri verilmektedir. Greystone’da eğitim alan öğrenciler destekleyici, yeni ufuklar açan, dinamik bir eğitim ve öğretim ortamında kariyerlerini değişen küresel markette ileriye taşıyacak yeteneklerle mezun olurlar. Greystone Yüksek Okulu, kariyer odaklı bir eğitim misyonunu benimsemiştir.

Sertifika Programı Nedir?

Sertifika programları, öğrencileri meslek hayatına hazırlayan programlardır. Kısa zamanda etkili şekilde mesleki bilgiler edinmek ve iş hayatına atılmak istiyorsanız Greystone College tarafından düzenlenen sertifika programlarına katılmanız tavsiye olunur. Uluslararası ticarette işletme trendleri, işletmede kültürün ve diğer faktörlerin etkisi, market yapısı, müşteri ilişkileri ve market planlaması hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenmiş olacaksınız. İşletme sektöründeki uzmanlardan son gelişmeleri edinme fırsatı, öğrencilere iş bulma aşamasında rekabet üstünlüğü sağlayacaktır. Ayrıca konaklama için de ilk aya özel Vancouver Gec Viva Tower ve Toronto kampüsünde sadece 510 dolara konaklama imkanı sağlanmaktadır.

Sertifika Programları Kabul Koşulları Program Süreleri Program Ücretleri
Müşteri Hizmetleri İngilizce Seviyesi ve Lise Diploması

 

TOEFL iBT: 80, IELTS: 6.5

 

50-92/ 26-48 Hafta 12,225-14,475 $
İşletme Kominikasyonları 50-92/ 26-48 Hafta 12,225-14,475 $
İşletme Deneyimi 12 Hafta 5,205 $
İşletme Yönetimi 8 Hafta 3,590 $
Finansal Yönetim ve Planlama 8 Hafta 3,590 $
İnsan Kaynakları 8 Hafta 3,590 $
Uluslararası İşletme ve Ticaret 8 Hafta 3,590 $
Uluslararası İşletme Yönetimi 50-92/ 26-48 Hafta 11,685-14,785 $
 • Programlar tam zamanlı ve yarı zamanlı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır ve buna göre program süre ve ücretleri değişim göstermektedir (Ücretler Kanada doları üzerinden değerlendirilmelidir).
 • Başvuru paketinde Lise Diploması gerekmektedir. İngilizce seviyesini belirtmek için Greystone College’ın düzenlemiş olduğu sınava ve mülakata girilmelidir.

Kanada’da Sertifika ve Diploma Programlarına Katılmanın Avantajları

Kanada’da sunulan Sertifika ve Diploma programları dünya çapında geçerlidir, dolayısıyla Kanada’da alacağınız yeterlilikler ile dünyanın her yerinde meslek edinme şansınız olacaktır.

Kanada sıcakkanlı ve yardımsever insanları ile ünlüdür. Bu yabancı öğrenciler için oldukça avantajlı olacaktır, zira böyle bir ülkede yaşamak öğrencilerin daha huzurlu bir şekilde eğitimlerine odaklanmalarına yardımcı olabilir.

Kanada’da Sertifika ve Diploma programlarına katılmanın en avantajlı yanı ise burada eğitim alan öğrencilerin 1-3 yıl arası ülkede kalma hakkına sahip olmalarıdır. Kanada’da Sertifika veya Diploma eğitiminizin ardından bir iş bulmanız halinde ülkede en fazla 3 yıla kadar ikamet edebilir, bulduğunuz işyeri sizinle sürekli olarak çalışmak isterse vatandaşlık alma şansınız dahi olabilir.

Bu programlar yapı itibariyle çok daha kısa sürelidir ve genellikle tam zamanlı derece programlarına kıyasla oldukça uygun fiyatlıdır. Maddi zorluklar sebebiyle tam zamanlı eğitim alma imkanı olmayan ve hemen iş hayatına atılmak isteyen öğrenciler için Sertifika ve Diploma programları idealdir.

Günümüz piyasasında işverenler kalifiye elemanlara ihtiyaç duymaktadır. Sertifika ve Diploma programları doğaları gereği akademik eğitimden çok pratik ve uygulamalı eğitime odaklanırlar, bu da öğrencilerin çok daha kapsamlı bir mesleki eğitim almalarına ve iş deneyimi edinmelerine olanak tanır. Bu programlardan mezun olan öğrenciler dolayısıyla iş bulmakta hiç zorlanmayacaklardır.

Kanada'da Sertifika Programı Eğitimi Alın

Kanada'da sertifika ve diploma programlarına katılmak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Eğitim danışmanlarımız programlar, ücretler ve başvuru koşulları hakkında size profesyonel destek sağlayabilir. Bugün ofisimizi ziyaret edin veya telefon ile bize ulaşın.

Kanada Sertifika Eğitimi Veren Okullar

Trebas Montreal Müzik, film, iş ve teknoloji alanlarında ve yönetim programlarında geniş bir portföy sunan Trebas Institute hakkında detayları bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Devamını Gör
Trebas Toronto Müzik, film, iş ve teknoloji alanlarında ve yönetim programlarında geniş bir portföy sunan Trebas Institute hakkında detayları bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Devamını Gör
Algonquin College Toronto Ottowa Kampüsü, Algonquin College’ın ana kampüsü, ülkenin başkenti olan ve güçlü bir tarih duygusu veren bir şehir olan Ottawa’da bulunmaktadır. Burada, her şeyden 15 dakika uzaktasınız. 361 kilometrekarelik milli park, müzeler ve galeriler, Kanada'nın en büyük yüksek teknoloji topluluğu ve bir Dünya Mirası Alanı olan Rideau Kanalını ziyaret edebilirsiniz. Algonquin College'ın güzel kampüsünden sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Devamını Gör
Algonquin College Ottowa Kampüsü Ottowa Kampüsü, Algonquin College’ın ana kampüsü, ülkenin başkenti olan ve güçlü bir tarih duygusu veren bir şehir olan Ottawa’da bulunmaktadır. Burada, her şeyden 15 dakika uzaktasınız. 361 kilometrekarelik milli park, müzeler ve galeriler, Kanada'nın en büyük yüksek teknoloji topluluğu ve bir Dünya Mirası Alanı olan Rideau Kanalını ziyaret edebilirsiniz. Algonquin College'ın güzel kampüsünden sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Devamını Gör
BOW VALLEY COLLEGE (BOW VALLEY- NORTH CAMPUS) Nehir kenarındaki güzel patikalardan popüler restoranlara kadar Bow Valley College kendinizi geliştirebileceğiniz bütün imkanları size sunmaktadır. Şehir kampüsü sizi heyecanlandırmakla kalmayıp, birçok aktivitelere de kampüs içerisinde erişebileceksiniz. Devamını Gör
Cambrian College 1967'den bu yana, Cambrian College Kuzey Ontario'da lider ikincil bir kurum olmuştur. Üniversitemiz, 11.000'den fazla öğrenciden oluşan canlı bir topluluğa, 80 tam zamanlı programda 4100'den fazla öğrenciye ve Kuzey Ontario'daki üç kampüs bölgesindeki yaklaşık 900 yarı zamanlı kursta ve programa ve 7.000'den fazla öğrenciye sahiptir. Devamını Gör
CANADIAN COLLEGE Downtown Vancouver' daki okulumuz Canadian College, Alberni Caddesi üzerindedir. Cadde boyunca pek çok gözde mağaza zinciri, popüler restoranlar ve oteller mevcuttur. Kampüsümüz sınıflar, ofisler, restaurant ve güneşli bir terası içermektedir. Kampüs dışında, okulumuza yürüme mesafesinde bir de öğrenci yurdumuz vardır. Devamını Gör
CANADORE COLLEGE (CANADORE COLLEGE) Canadore, genel olarak öğrenme deneyiminin genel kalitesi için İl ortalamasının üzerinde bir lider olmaya devam etmektedir ve ısrarla, öğrencilerinin ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına yardımcı olmak için imkanlar sağlamaktadır. Devamını Gör
Centennial College (TORONTO) Kanada'nın en canlı şehri Toronto'da yer alır. Devamını Gör
COLLEGE BOREAL (COLLEGE BOREAL) Boréal, yeni başlayanlar için çeşitli dil programları imkanı sağlıyor (örneğin, CLIC, LINC, ELT ve OSLT). Ayrıca Uluslararası Eğitimli Frankofon Profesyonelleri için Köprü Eğitim Programının yanı sıra yerleşim ve oryantasyon hizmetleri sunmaktadır. Devamını Gör
CONESTOGA (CONESTOGA) Conestoga College, erişilebilirliğin üniversite çapında bir sorumluluk sahibidir. Kolej, programlarına, hizmetlerine ve olanaklarına Kolej Erişilebilirlik Komitesi tarafından kolaylaştırılan devam eden bir süreçte erişilebilir olmasını taahhüt etmektedir. Devamını Gör
CONFEDERATION COLLEGE (CONFEDERATION COLLEGE) Etkinlikler, diğer sınıf arkadaşlarıyla iletişim kurmak, sağlıklı kalmak ve yeni arkadaşlar edinmek için harika bir yoldur. Konfederasyonu Koleji Öğrenci Birliği (SUCCI) Öğretim yılı boyunca etkinlikler düzenlemektedir. Yakar top, 10 iğneli bowling, ping pong turnuvaları, futbol, ​​voleybol ve daha birçok kampüs rekreasyon etkinliği var. Ayrıca dönem boyunca Student Commons bölgesinde düzenlenen talk showlar, müzik seansları ve film gösterimleri de var. Öğrenciler kampüs rekreasyon sporu turlarına, şehir turlarına katılabilir ve kampüs içi ve dışı etkinliklere katılabilir. SUCCI, ayrıca kayak, tüp ve kış karnavalları gibi kış etkinlikleri düzenliyor. Devamını Gör
DURHAM COLLEGE (DURHAM COLLEGE) 1967'den beri, öğrencilerin başarısına sarsılmaz bir bağlılık, gerçek dünya deneyimine sahip istisnai profesörlerin önderlik ettiği yüksek kaliteli programlar, olağanüstü kariyer başarısına devam eden mezunlar ve toplumla değerli bir ilişki içinde olan Durham Koleji (DC) bu ideallere rehberlik etmiştir. Devamını Gör
Fanshawe College Sertifika ve Diploma Programları Fanshawe ayrıca, federal ve il sponsorluğundaki kursiyerler, topluluk kuruluşları, sektörel eğitim konseyleri ve iş, sağlık, endüstri alanındaki özel sektör işverenleri için özel eğitim tasarlama ve sunma yoluyla olgun öğrenciler için yeniden beceri ve beceri geliştirme olanakları sağlamada önemli bir rol oynamaktadır. Devamını Gör
FLEMING COLLEGE (FLEMING COLLEGE) Fleming College ile Yedi çalışma alanında 100'den fazla tam zamanlı program, 6.200'den fazla tam zamanlı öğrenci ve 10.000 yarı zamanlı öğrenci, Peterborough, Lindsay, Haliburton ve Cobourg'da dört kampüs yeri bulunmaktadır. Devamını Gör
GEORGE BROWN (GEORGE BROWN COLLEGE) George Brown College, Kanada’da’nın en büyük kolejidir. Ontario bölgesinde Toronto’nun merkezinde bulunan kolej öğrencilerine Lisans, yüksek lisans, master, diploma ve sertifika programları sunmaktadır. İngilizcesi yeterli olmayan öğrenciler için İngilizce dil eğitimi programları da bulunmaktadır. Devamını Gör
Georgian College (GEORGIAN COLLEGE) Simcoe Gölünün kıyısında bulunan Barrie şehri, kumlu plajlar, ekolojik parklar ve doğal teperlerle çevrili zengin bir doğal manzaraya sahiptir. Devamını Gör
Greystone College (Toronto) Kanada'nın en canlı şehri Toronto'da yer alır. Devamını Gör
Greystone College (Vancouver) Greystone College sertifika ve diploma programlarını Endless Abroad sayfasından inceleyebilirsiniz Devamını Gör
HUMBER COLLEGE (TORONTO LAKESHORE CAMPUS) Lakeshore Kampüsü, göl kıyısındaki güzel park alanını ve tarihi binaları ileri teknoloji sınıfları ve laboratuarlarla birleştirir. Yerel dükkanları keşfedebilir, parkurlarda bisiklet sürebilir ve Toronto siluetine binebilirsiniz. Devamını Gör
HUMBER COLLEGE (TORONTO NORTH CAMPUS) 1967 yılından beri kariyer odaklı, pratiğe yönelik eğitim sunan Humber College, Kanada eğitim sisteminde çok sayıda lisans programı, mesleki sertifika ve diplomalar ve lisansüstü diploma programları sunmaktadır. Devamını Gör
ILAC (TORONTO) ILAC, Kanada' da lider ve dünyada en başarılı okullarından biridir. ILAC Dil Okulu 15 seneden fazla deneyimiyle dünyanın en çok ödüllü İngilizce dil okullarından biridir. Devamını Gör
ILAC (VANCOUVER) ILAC, Kanada'da lider konumunda bulunan ve dünyada en başarılı eğitim veren sertifika & diploma ve İngilizce dil okullarından biridir. ILAC, 15 seneden fazla deneyimiyle dünyanın en çok ödül kazanan okullarından biridir. Devamını Gör
Ilac International College ILAC International College'ın butik kampüsü Toronto'nun kalbinde yer almaktadır. Okul, lüks, güvenli ve şehrin en ünlü merkezlerine birkaç adım uzaklıktadır. Aydınlık ve modern modern kampüs, öğrenme ve sosyalleşme için mükemmel bir ortam sağlar. Devamını Gör
ILAC INTERNATIONAL COLLEGE (VANCOUVER) Vancouver Kampüs, Coal Harbour topluluğunun su kenarı ile tarihi Gastown semti arasında yer almaktadır. Şehir merkezindeki finans bölgesine yakın bir konumda bulunan öğrenciler, dünyanın en güzel ve yaşanabilir şehirlerinden birinde kalıcı iş bağlantıları kurmak için mükemmel bir ortamdır. Devamını Gör
ILAC INTERNATIONAL COLLEGE - PASIF (Toronto) Devamını Gör
ILSC Business College-Greystone College (Toronto-Vancouver) Sizi herhangi bir sektörde daha başarılı kılacak, iş dünyasına dair beceriler elde edebileceksiniz. Devamını Gör
LA CITE (LA CITE) 25 yıldan fazla bir zamandır La Cité öğrenci başarısını ana önceliği haline getirmiştir. Öğrencilere sunulan çeşitli programlar ve destek hizmetleri, bu öğrencilerin her birinin üniversite mezuniyetinden en iyi şekilde yararlanmasını ve işgücü piyasasında başarılı olmaya hazır olmasını sağlamaya yardımcı olur. Şimdiye kadar, 30.000'den fazla mezun, yaklaşımımızın verimli olduğunu kanıtladı. Devamını Gör
LAMBTON COLLEGE (LAMBTON COLLEGE) Lambton College, 50 yıldan fazla bir süredir Kanadalı ve uluslararası öğrencilere hizmet vermektedir ve kar amacı gütmeyen bir kolejden, lise sonrası küresel bir eğitim sağlayıcıya dönüşmüştür. Devamını Gör
Langara Centre for Entertainment Arts Langara Centre for Entertainment Arts, görsel efektler ve oyun tasarımı konusunda sektörün en iyi çalışanlarını yetiştiriyor. Devamını Gör
İlgili Blog Yazıları
endless
endless
endless

Kanada Sertifikalar

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!