Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

Kanada Üniversite

Size en uygun Kanada'da Üniversite fırsatlarını Endless Abroad Uzman danışman kadrosu ile keşfedin!

20+ Ülke
750+ Global Partner
26+ Şube

Sıkça Sorulan Sorular

Üniversite Hakkında Sorularınızın Cevapları Burada!

20+

Ülke

750+

Global Partner

24+

Şube

Daha detaylı bilgi almak için Uzman Endless Abroad Danışman kadrosuyla iletişime geçin!

8 hafta eğitim alan aday 8 hafta da staj yapabilmektedir. Kanada'da staj programları maaşlı ya da maaşsız olabilmektedir. Adayların maaşlı staj yapabilmeleri için Study Permit vizesi ile Kanada'ya gitmiş olmaları gerekmektedir.

Eğer eğitim vizeniz (study permit) kampüs içi ve kampüs dışı çalışabileceğinizi belirtiyorsa Kanada’da okuyorken çalışmaya uygun sayılabilirsiniz. Ayrıca, diğer şartları da yerine getirmek zorundasınız. Kanada’da eğitim programınız başlamadan çalışmaya başlayamazsınız. 

Kanada’da mezun olanlar mezuniyet sonrası çalışma izni programı ile verilen açık çalışma izni ile Kanada’da birden fazla yerde faaliyet gösteren birden fazla işveren için çalışmak mümkündür. Kanada i̇ş teklifi almadan açık çalışma i̇zni alabilmek için kişilerin Kanada’daki eğitim süreçlerinin en az 8 ay sürmüş olması ve son 6 ay içerisinde tamamlanmış olması gerekmektedir. Kanada açık çalışma izni herhangi bir İşgücü Piyasası Etki Değerlendirmesi (LMIA) veya Kanadalı bir işverenden iş teklifi almış olmayı gerektirmemektedir.

Kanada'da diploma, sertifika, lisans, master, doktora eğitimi alan uluslararası öğrencilerin haftada 20 saat çalışma izinleri olacaktır.

Kanada'da Master/ Doktora ya da Lisans eğitimi alan uluslararası öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni verilir.Bu çalışma izni kampüs dışında da geçerlidir. Bir diğer güzel şey ise öğrenciyken, sömestr ve yaz tatillerinde tam zamanlı olarak da çalışabiliyorsunuz.

Daha Fazla

Blog

Yurtdışı eğitim programları, ülkeler, konaklama, kısacası yurtdışında öğrenci olmak ile ilgili tüm bilgiler için blog sayfamıza göz at.

wp