Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları Hakkında

KANADA’DA DİL ÖĞRENMEK

Dünyanın en yaşanılabilir ülkesi Kanada,dil eğitimi için her yıl binlerce öğrenci tarafından en çok tercih edilen ülkeler arasında.Bunun sebepleri arasına maaliyet olarak diğer ülkelere göre uygunluğunu da söyleyebiliriz.Kanada,öğrencilerimizin ailelerinizin gözü arkada kalmadan gönderebileceği bir ülkedir.Çünkü Kanada dil okullarında eğitim alırken dünyanın en yaşanılabilir,en güvenli ve suç oranı en düşük ülkede yaşamış olacaksınız bu da yurtdışı eğitim için en önemli noktalardan biridir.
Kanada G-8 ülkelerinin,eğitim sisteminde kişi başı öğrenciye ayırdığı aylık harcamadan daha fazla aylık harcama ayırıyor öğrencilerine.Bunun yanında Kanada OECD (Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü) ülkeleri içerisinde ilk üçte yer alıyor.
Kanada’da dil okuluna gittiğiniz zaman bana sadece ingilizce yetmez bir dil daha isterim diye düşünmek sizin en doğal hakkınız!Öyleyse Kanada dil okullarında eğitim görürken gittiğiniz ülkenin 2. Anadili olduğunu sakın unutmayın! Kanada’nın 2. Anadili olan dil;Fransızca.


KANADA DİL OKULLARINDA YAŞAM


Kanada’da dil okulları başlığı altında bahsettiğimiz gibi Kanada,1994 yılından beri BM ve EUI tarafından dünyanın en yaşanılabilir 10 ülkesinden biri olarak seçilmiştir.Kanada özellikle eğitim olanakları,düşük suç ve şiddet oranı ve halkının ortalama yaşam süresi uzunluğu gibi özellikleri ile en üst sıralarda yer almıştır.
Aynı zamanda Kanada dil okullarında eğitim almaya karar verdiyseniz,temiz çevresi,hoşgörülü halkı,doğal güzellikleri ve yaşam kalitesi sizi,dil eğitimi almak için gittiğiniz ülkeye her gün aşık edecek!
Hem alışveriş hem de günlük gezilecek mekanlar olarak,Kanada’nın en büyük şehri Toronto’da dil okulu tercih edebilirsiniz.Hafta içi okulda geçen keyifli derslerinizden sonra,isterseniz okul aktivitelerine katılır,derste gördüğünüz eğitimleri konuşarak pekiştirebilirsiniz , isterseniz Kanada’nın görkemli mimarisi ve müzelerinde dolaşabilirsiniz.Haftasonu ise biraz kafanızı dağıtmak için buz pateni yapabilir,hokey maçı izledikten sonra Niagara Şelalesinde huzur bulabilirsiniz.Yada şehir sınırları ötesine gidip dil eğitimi aldığınız Kanada’yı keşfedebilirsiniz.
Şehir merkezinde club ve barlarda dans ederken eğlenceli zaman geçirebilir,alışverişin doruklarını yakalayabileceğiniz büyük alışveriş merkezlerinde kendinizi kaybedebilirsiniz.

 


Kanada Kültürü;
Bir göçmen ülkesi olan Kanada,kültürel çeşitliliğe teşvik eden bir ülkedir.Bununla birlikte gelenek ve politikalara sahiptir.Dünyadaki tüm etnik grupları sınırları içerisinde bulunduran bir ülke olan Kanada’da dil okulu okumak tüm etniklerden arkadaş edinme fırsatını en güzel şekilde sunuyor siz öğrencilerimize.Her etnik kültürün kendine has kültürleri ile özdeşleşmiş mutfakları ve eğlenceli aktivitelerini bulmak sizi mutlu edecek.
Kanadalılar her toplumdan insanı Kanadalı olarak kabul eder,ve çok kültürlülüğün halkı bir arada tutan,ülkede ki barışı ve huzuru sağlayan en önemli unsurlar olduğunu savunurlar.

Kanada Kültürü Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Kural;
1)İlk karşılaşmada güçlü ve göz teması kurarak samimi bir tokalaşma.
2)Eve girerken ayakkabıları eşikte bırakıp eve ayakkabı ile girmemek.
3)Kişilerin ilk isimleri yakın arkadaşları veya akrabaları tarafından kullanılır.
4)Davet edildiğiniz yere çiçek, en iyi kalite şarap, çikolata veya benzeri hediyelerle gitmek.
5)Karşıdaki kişiyle yapılan bir görüşmede arada mesafe olmalı ve mümkün olduğunca temastan kaçınılmalı.


Kanada’da Konaklama;


Yurtdışı eğitimin en önemli parçası olan konaklamdır.Gittiğiniz dil okulu,ülkesi vs. ne kadar önemli ise dil okulu konaklamanızda bir o kadar önemlidir.
Konaklamalarınız genelde gideceğiniz dil okulu tarafından tercihlerinize göre hazırlanır.
Konaklama olarak; aile yanı konaklama,yurt yada öğrenci evlerini tercih edebilirsiniz.Siz öğrencilerimize ve bütçenize en uygun konaklamayı Endless Abroad Eğitim Danışmanları ile birlikte karar verebilirsiniz.


Kanada Dil Okulu FiyatlarıYurtdışında dil okulu okumanın maaliyetleri okuldan okula ve ülkeden ülkeye değişen bir durumdur.Türkiye şartlarına en uygun ülkelerden birisidir Kanada.Kanada’nın para birimi olan CAD kurunun diğer para birimlerine göre daha avantajlı olması,Kanada dil okullarının,Türk öğrencilere özel olarak hazırladığı promosyonlar sayesinde Kanada’da dil okulu okurken yaşam ve konaklama maaliyetleri,dil okulu öğrencilerimiz ve aileleri için büyük bir yük olmaktan çıkıyor.Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda -Kanada para biriminin diğer para birimlerine göre avantajlı olması,konaklama ve yaşam maaliyetlerinin uygun olması,Kanada’nın güvenli yaşam ortamı-Kanada dil okulları,dil eğitimi için yurtdışına gidecek öğrenciler için çok cazip hal alıyor.

 

KANADA’DA DİL OKULU OKUMANIN 10 AVANTAJI

1)Dünya’nın en nazik toplumunun bulunduğu ülkede dil eğitimi almak vazgeçilemez bir avantaj!
2)İngilizce aksanları içinde en kibar aksan olana Kanada Aksanı ile dil okulunda eğitim görmek çok kibar bir deneyim olacak!
3)BM tarafından en yaşanılabilir ülke seçilen Kanada’da dil okulu okumak!
4)Diğer ülkelere nazaran ekonomik fiyatlarla dil okulu eğitimi alabilme şansı!
5)Kanada’da doğal güzellikler karşısında dil okulu okumak karşılaşamayacağınız bir güzellik!
6)2 ana dile sahip bir ülke olan Kanada’da dil okulu okumak bir ayrıcalık olacak!
7)Kim duru ve anlaşılır İngilizce öğrenmek istemez ki?
8)Din,kültür ve ırk yapmayan sayılı ülkeler arasında olan Kanada’da dil okulu okumak ufkunuzu genişletecek.
9)En büyük alışveriş merkezleri ile çılgınlar gibi alışveriş yapabilirsiniz!
10)Gelişmiş ulaşım ağları ile dil okulunuz ve konaklamanızdan istediğiniz her yere kolaylıkla gidebilirsiniz.

 

 

 


Kanada Dil Okulları

CLLC (Toronto) DEVAMINI GÖR
CLLC (Halifax) DEVAMINI GÖR
CLLC (Ottawa) DEVAMINI GÖR
Centennial College (Toronto) Kanada'nın en canlı şehri Toronto'da yer alır. DEVAMINI GÖR
ILSC Language Schools (Vancouver) ILSC ilk dil okulunu 1991 yılında Vancouver'da açmıştır. Dinamik ve kaliteli eğitim programlarıyla, her zaman en iyi teknolojiyi kullanmaya özen göstererek 20 yılı aşkın bir süredi.. DEVAMINI GÖR
ILSC Language Schools (Montreal) ILSC-Montréal’in kampüsü, Eski Montréal’in kalbinde, Eski Liman’a yakın, toplu taşıma araçlarına, parklara, alışveriş merkezlerine ve daha birçok yere yakındır. DEVAMINI GÖR
Sprachcaffe (Montreal) DEVAMINI GÖR
Sprachcaffe (Vancouver) DEVAMINI GÖR
ELS LANGUAGE CENTRES (TORONTO) Amerikada, Avustralya, Hindistan,Malezya,Panama ve Suudi Arabistan'da merkezleri bulunur. DEVAMINI GÖR
ELS LANGUAGE CENTRES (VANCOUVER) Amerikada, Avustralya, Hindistan,Malezya,Panama ve Suudi Arabistan'da merkezleri bulunur. DEVAMINI GÖR
Sheridan College (Sheridan College) 1967'de kurulan Sheridan, Ontario'daki önde gelen kurumlarındadır. Yaklaşık 22.000 tam zamanlı ve 35.000 sürekli ve yarı zamanlı eğitim öğrencisini yetiştirerek üç Ontario şe.. DEVAMINI GÖR
CES (Toronto) DEVAMINI GÖR

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile yeni web sitemiz yayında

Hakkımızda
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım