Malta Üniversiteleri

Malta Üniversiteleri

Malta üniversitelerinde sanattan bilime, eğitimden mühendisliğe kadar birçok alanda lisans eğitimleri mevcuttur. Akademik yıl genellikle Ekim ayında başlar. Malta üniversitelerine alımlar Ekim ve Şubat aylarında olmak üzere iki kere yapılır. Malta’da lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler gerekli yeterliliklere sahip olmaları durumunda üniversitelere doğrudan başvuruda bulunabilirler. Eğitim izni alabilmek için Schengen vizesine sahip olmak gerekir. Malta üniversitelerinde lisans eğitimleri 3 yıl sürer. Üniversite eğitimi almak için gerekli yeterliliklere sahip olmayan öğrenciler için foundation programları da mevcuttur.


Malta Üniversiteleri Eğitim Sistemi

Malta'da yüksek öğretim sistemi 1998 Eğitim Kanunu ve onu takip eden yasalar ile düzenlenmektedir. Üniversite eğitimleri ağırlıklı olarak Malta Üniversitesi tarafından verilmektedir. Ancak yüksek öğretim, ISCED 5 eğitimleri vermeyi amaçlayan Malta Sanat, Bilim ve Teknoloji Koleji'nin (MCAST) kuruluşu ile ikili bir sistem olma sürecine girmiştir.


Malta üniversiteleri Sanat, Bilim ve Teknoloji, Sağlık Bilimleri, Ekonomi, Yönetim, Eğitim, Mühendislik, Hukuk ve daha pek çok alanda lisans eğitimleri sunar.


Malta Lisans Eğitimi Kabul Şartları ve Foundation Programı


Malta'da lisans eğitimi almak için öğrencilerin bir üniversite yeterlilik sertifikasına ihtiyacı vardır, bu İngiltere'deki A-Level sınavlarına eşdeğerdir ve ek iki yıllık bir eğitimden sonra verilir.


Burs başvurusu dışında öğrenciler Malta üniversitelerinin herhangi bir bölümüne veya bir yüksek öğretim programına doğrudan başvuruda bulunabilirler. Esas şart, yabancı öğrencilerin kendi ülkelerindeki saygın üniversitelerden herhangi birine kabul edilecek yeterliliğe sahip olmalarıdır. Bunun yanı sıra IELTS veya TOEFL gibi İngilizce dil yeterliliklerine de sahip olmaları gerekir. Malta üniversitelerine kabul edilmek için istenen temel gereklilikler şunlardır:

 • Pasaport fotokopisi
 • İlgili sertifikaların fotokopisi
 • İzin belgesi
 • Başvuru ücreti
 • Eğitim ücreti/okul harcı

 

Bir üniversitede lisans eğitimi almak için gerekli yeterliliklere sahip olmayan öğrenciler için foundation kursları da bulunmaktadır. Öğrenciler Malta’da sunulan foundation programlarına kayıt olarak üniversiteye hazırlanabilirler.


Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Malta üniversitelerinde akademik yıl genellikle Ekim ayında başlar ve lisans eğitimi için başvuru yapmak isteyen öğrencilerin eğitim almayı planladıkları dönemden bir yıl önceki Ekim ayında başvuru yapmaları gerekir. İkinci alımlar Şubat ayında olur.


Ekim 2020 için başvuru yapmak isteyen yabancı öğrenciler için kayıtlar 30 Haziran’a kadar açıktır. Şubat 2020 başvuruları için ise son başvuru tarihi 10 Ocak’tır.


Malta’da Lisans Eğitimi Süresi

Malta üniversitelerinde tam zamanlı ve yarı zamanlı lisans eğitimleri mevcuttur. Lisans eğitimleri 3 yıl sürer. Temel foundation programları ise genellikle 1 yıl sürmektedir.


Malta Vizesi

Schengen sözleşmesine dahil olan bir ülkenin vatandaşıysanız, vizeye ihtiyacınız olmayacaktır. Size en yakın Malta Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna giderek, ihtiyacınız olan tüm bilgileri ve önerileri alabilirsiniz. Varışta, öğrenim ücretlerinizi karşılayabileceğinizi ve kendinizi geçindirebileceğinizi kanıtlamanız gerekir.


Malta seyahatinizin amacına bağlı olarak belirlenen farklı vize türleri vardır. Örneğin ziyaret, iş veya eğitim için vize almak istiyorsanız ya da temelli yerleşmeyi düşünüyorsanız, ona göre bir Malta Schengen Vizesi’ne başvurmanız gerekecektir. Vize başvuru formu, geçerli bir seyahat belgesi ve iki adet vesikalık fotoğrafın yanı sıra, vize başvurusu yapacak öğrencilerin aşağıdaki belgelere sahip olmaları gerekir:

 • Finansal yeterliliklerin kanıtı
 • Kabul mektubu
 • Konaklama belgeleri
 • Sağlık sigortası


Malta’da Konaklama

Malta, öğrenciler için üniversite kampüslerinin yakınında veya civarında, farklı ihtiyaç ve bütçelere uygun çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Öğrenciler aile yanında konaklama, yurt veya kiralık daireler gibi konaklama seçeneklerinden kendilerine en uygun olanı seçebilirler. Ücretler yere ve konaklama birimlerinin kalitesine ve sunduğu imkanlara göre farklılık gösterir.


Endless Abroad Ücretsiz Başvuru Desteğine Neler Dahil?

 • Eğitim danışmanlarımız ile ofisimizde veya telefon/skype üzerinden yapacağınız ücretsiz danışmanlık hizmeti
 • Başvuru için tavsiye edilen üniversitelerin tam donanımlı listesi
 • Başvuru formlarının doldurulması ve evrak kontrollerinin yapılması
 • Motivasyon mektubu tavsiye ve kontrol desteği
 • Gerekli belgelerin hazırlanması konusunda destek
 • Mevcut burslar konusunda tavsiyeler ve yönlendirmeler
 • Hangi teklifi kabul etmeniz gerektiğiyle ilgili tavsiyeler
 • Başvuru sürecinden kayıt anına kadar destek
 • Vize başvuru işlemleri ve evrak hazırlama süreci desteği
 • Konaklama tavsiyeleri ve yönlendirmeler


Malta’da Üniversite Eğitimi Alın

Malta’da üniversite eğitimi almak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size tam destek sağlamaktan mutluluk duyarız. Uzman personelimiz eğitim, ücretler ve başvuru süreci gibi her türlü konuda size yardımcı olabilir. Bugün İstanbul ofisimizi ziyaret edin veya telefonla bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

 

 

kanada
amerika
england

Malta Üniversiteler

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 (242) 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11