Malta Yüksek Lisans

Malta Yüksek Lisans

Malta üniversitelerindeki en popüler yüksek lisans eğitimleri MBA (İşletme Yüksek Lisansı), Fen Bilimleri, Yönetim, Mühendislik, Bilişim Teknolojileri ve Sosyal Bilimler olarak sıralanabilir. Malta’da yüksek lisans eğitimleri iki yıl sürer. Üniversitelere başvurular çevrimiçi bir platformdan yapılır ve öğrenciler eğitim almak istedikleri bölüm için istenen belgeleri de ekleyerek rahatlıkla başvuruda bulunabilirler. Malta üniversitelerine alımlar genellikle Ekim ve Şubat aylarında olmak üzere yılda iki kere yapılır, ancak yüksek lisans ve doktora programlarına başvuru yapmak isteyen öğrenciler yılın herhangi bir zamanında başvuru yapabilirler. Yeni düzenlemelere göre Malta’da yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler eğitimleri süresince haftada 20 saat çalışabilirler.

 

Malta'da Master/Yüksek Lisans Tipleri ve Dereceleri

Malta üniversitelerinde Sanat, Bilim ve Teknoloji, Sağlık Bilimleri, Ekonomi, Yönetim, Eğitim, Mühendislik, Hukuk ve daha birçok alanda derece eğitimleri verilir. Öğrenciler tam zamanlı veya yarı zamanlı programlar arasından tercih yapabilirler. Sunulan eğitimler çoğunlukla ülkenin ihtiyaçları ile ilgilidir ve günceldir. Derece eğitimleri diploma, lisans ve yüksek lisans düzeyinde verilmektedir. Yüksek lisans programlarının çoğu 2 yıl içinde tamamlanabilir. Bunların yanı sıra Malta üniversitelerinde mesleki ve profesyonel eğitimler de verilmektedir.


Malta üniversitelerinde sunulan yüksek lisans eğitimlerinden bazıları şöyledir:

 • İşletme Yüksek Lisansı (MBA)
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı (MSc)
 • Yönetim Yüksek Lisans Diploma ve Sertifika Programları
 • Mühendislik Yüksek Lisansı (MEng)
 • Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisansı
 • Sosyal Bilimler Yüksek Lisansı (MA)


Malta'da Yüksek Lisans Kabul Şartları ve Başvuru Belgeleri

Malta üniversitelerine yüksek lisans başvuruları çevrimiçi olarak yapılır. Öğrenciler internet üzerinden başvuru formunu doldurduktan sonra istenen belgeleri de ekleyerek başvurularını gönderebilirler.
Malta’da yüksek lisans programlarına başvuruda bulunmak için istenen belgeler şöyledir:

 • İlgili alanda lisans derecesi/diploması
 • İngilizce yeterlilik belgesi
 • Vize
 • Hazırlık programı
 • Tavsiye mektubu / referanslar
 • Kimlik / diğer sertifikaların fotokopisi
 • Başvuru formu

 

Malta'da Öğretim Ücreti ve Yaşam Masrafları


Malta'da öğretim ücretleri eğitim alınacak bölüme göre değişiklik gösterir. Bazı üniversiteler ayrıca yıllık kayıt ücreti ve hatta ek ödeme talep edebilir. Eğitim için her yıl en az 1000 €, en fazla 5000 € civarında bir bütçe ayırmak gerekir. Öğretim ücretleri eğitim almayı düşündüğünüz kurum türüne göre de değişecektir. (Özel üniversiteler ile devlet üniversitelerindeki ücretler doğal olarak birbirinden farklı olacaktır)
Ancak, Malta'da üniversite eğitimine olan rağbet arttığından, buna paralel olarak birçok burs imkanı sunulmaya başlanmıştır. Malta'da yüksek lisans eğitimi almak isteyen yabancı öğrencileri destekleyen Endeavor Burs Programına başvuruda bulunabilirsiniz.


Malta’daki eğitiminiz sırasında karşılamakla yükümlü olduğunuz yaşam maliyetleri konaklama türüne, şehre ve yaşam standartlarınıza göre büyük ölçüde değişiklik gösterir. Özel bir daire kiralamak iyi ve konforlu bir seçenek olsa da bir hayli maliyetli olabilir. Şehir merkezindeki tek kişilik odalar ayda yaklaşık 700€ veya üzeri olabilmektedir. Bu konaklama birimlerine çamaşırhane, mutfak ve türevi bazı olanaklar dahil olmayabilir ve bunlar için ayrıca 100€ ödemek zorunda kalabilirsiniz.


Malta'da Yüksek Lisans Programları için Başvuru Dönemleri

Malta üniversitelerine alımlar Ekim ve Şubat aylarında olmak üzere yılda iki defa yapılır, ancak yüksek lisans ve doktora programları için yılın herhangi bir zamanı başvuru yapmak mümkündür. Ekim alımları için başvuru yapmak isteyen öğrencilerin bir önceki yılın Kasım ayında başvuru sürecine başlamaları avantajlı olacaktır. Başvuru yapacak öğrencilerin bir araştırma önerisi sunmaları beklenir. Genel olarak başvuru tarihleri:


Şubat 2020 Alımları: Şubat alımı için geç başvurular 17 Ocak 2020 saat 14:00'e kadar açıktır.


Ekim 2020 Alımları: Uluslararası yeterliliklere sahip olan yabancı öğrenciler için alımlar 30 Haziran saat 14:00’e kadar açıktır.


Malta'da Yüksek Lisans Yaparken Çalışma İmkânı

Son yapılan düzenlemelere göre Malta’da eğitim alan ve AB vatandaşı olmayan yabancı öğrenciler eğitimleri süresince çalışabilmek için çalışma ruhsatı başvurusunda bulunabilirler. Öğrencilerin Malta’daki ilk 90 günlerinde çalışma izinleri yoktur. 16 yaş ve üzeri olan öğrenciler Malta’da haftada 20 saat çalışabilirler.
Öğrencilerin çalışma ruhsatı alabilmek için önce bir iş bulmaları gerekir. Ruhsat, vizenin geçerlilik süresi kadar verilir. Ruhsata işe başlama ve bitiş tarihi, çalışanın adı, iş durumu ve işverenin adı yazılacaktır. Ruhsat, sadece verildiği şirket ve iş için geçerli olacaktır.


Toplam ders sayısının en az %80'ine girildiğine dair bir katılım belgesi sunulmalıdır. Öğrenci çalışma izni aldığında, ders kredilerini değiştirme imkanı yoktur, çünkü haftada en az 15 saatlik ders kredisini doldurmak için her gün derse girilmesi gerekir.


Neden Malta'da Yüksek Lisans Eğitimi Almalısınız?


Malta, "Akdeniz'in gizli mücevheri" olarak adlandırılır, çünkü Sicilya ve İskenderiye gibi ilginç coğrafi konumların yanı sıra doğal manzarası, güzel gölleri ve okyanus kıyıları ile eğitim almak için eşsiz bir yerdir. Malta'da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin bir sağlık sigortası yapmaları gerekecektir, ancak bu bir avantajdır, zira Malta'nın sağlık hizmetleri dünyanın beşinci en iyisi olarak derecelendirilmiştir.


Malta güzellikle çevrili, oldukça huzurlu bir ülkedir ve öğrencilerin mesleki eğitim alabilecekleri birçok kapsamlı program bulunmaktadır. Malta özellikle Elektrik-Elektronik, Bilişim Teknolojileri, Eğitim, Mühendislik ve Tıp gibi birçok branş için popüler bir eğitim merkezi olmaya başlamaktadır. Ülkenin en çok tercih edilen yüksek öğretim kurumu olan Malta Üniversite'sinde öğrencilerin tercih edebilecekleri birçok akademik eğitim programı bulunmaktadır. Bazı öğrenciler eğitimlerinin ardından Malta'ya temelli yerleşme kararı alırlar. Malta vatandaşlarına sunulan ücretsiz sağlık hizmetleri bu nedenlerin başında gelir. Malta'ya ister eğitim ister iş için gitmek istiyor olun, bu sevimli ülkede herkesin ilgisini çekecek bir şey bulmak mümkündür.

Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Eğitim danışmanlarımız ile ofisimizde veya telefon/ skype üzerinden yapacağınız danışmanlık hizmeti

 • Başvuru için tavsiye edilen üniversiteler listesi
 • Başvuru formlarının doldurulması ve evrak kontrolünün yapılması
 • Motivasyon mektubu tavsiye ve kontrol desteği
 • Gerekli belgelerin hazırlanması konusunda destek
 • Mevcut burslar konusunda tavsiyeler
 • Hangi teklifi kabul etmeniz gerektiğiyle ilgili tavsiyeler
 • Başvuru sürecinden kayıt anına kadar destek
 • Vize başvuru işlemleri ve evrak hazırlama süreci desteği

Malta'da Yüksek Lisans Eğitimi Alın

Malta üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Eğitim danışmanlarımız başvuru süreci, gerekli evraklar, öğretim ücretleri vb. birçok konuda size danışmanlık hizmeti sağlayabilir. Detaylı bilgi için İstanbul ofisimizi ziyaret edin veya telefon ile bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

kanada
amerika
england

Malta Yüksek Lisanslar

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Profilo Plaza 0212 995 07 08
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11