Malta'da Dil Eğitimi

Malta'da Dil Eğitimi

Malta dil eğitimi açısından da zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Tüm dünyada bulunan zincir dil okullarının yanı sıra tek şubeli butik hizmet veren dil okulları da mevcuttur.  Zincir okullar St.Julians çevresinde kurulmuş olup, Avustralya, İngiltere, Kanada ve Amerika gibi ülkelerde de şubeleri bulunan birçok  okulun Malta’da şubesi bulunmaktadır.  Zincir okulların yanı sıra butik okullar da Malta’da eğitim vermektedir.

Malta’nın dil eğitimi için en çok tercih edilen şehri, St. Julians’dır. Bunun dışında öğrenciler eğitim için, Sliema ve St. Paul’s Bay şehirlerini de tercih etmektedirler.

Dil eğitimlerinde birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Malta’da ki dil okullarının birçoğu öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kompleksler şeklinde tasarlanmıştır. Okulların hepsi haftalık gezi rehberlerini yayınlarlar. Öğrenciler bu gezilerden hangisine katılmak isterse, yetkili kişiye bildirerek okulun düzenlediği gezilere katılabilirler.

Malta’da bulunan dil okullarının hemen hemen hepsi çeşitli amaçlara yönelik eğitimler vermektedir. En çok talep gören eğitimler şu şekildedir.

  • Genel İngilizce
  • Yoğun İngilizce,
  • İş İngilizcesi,
  • Sosyal Aktiviteyle İngilizce,
  • Sınava Hazırlık İngilizcesi,TOEFL ve IELTS Hazırlık programları sunmaktadır.
  • 7/17 yaş arası öğrenciler için ise Junior Summer Camp programları da Malta ‘da dil okulları tarafından sunulan programların arasındadır.

Dil okullarına her pazartesi başlanıldığı gibi öğrenciler, amaçlarına göre programlarının sürelerine de karar verip 2 - 52 hafta arasında tercih ettikleri dil okulunda eğitim alabilirler.

Öğrenciler okula başladıkları gün seviye tespit sınavına girerler. Seviye tespit sınavından sonra “speaking” seviyesi ölçülen öğrenciye uygun sınıfa yerleşir ve eğitim süreci başlar. Her 4 hafta da bir seviye tespit sınavı yenilenmektedir. Öğrencilerin her 4 haftada bir kur atlma şansı bulunmaktadır. Ancak yeni başlanan bir kurdan bir üst kura atlama süresi genelde 8- 12 hafta zaman almaktadır. Kur atlama öğrenciden öğrenciye göre değişiklik göstermektedir.

Malta’da yabancı öğrenciler için eğitim, FELTOM adı verilen (Federation of English Language Teaching Organisations Malta) kurum tarafından takip edilmektedir. Feltom sistemi vize merkezleriyle okullar arasındaki köprü  görevi görmektedir. İlgili kurumlar tarafından akredite edilmemiş okullarla Endless Abroad olarak çalışmıyoruz. Böylelikle öğrencilerimizin eğitim alacağı okulun akreditasyonlu bir okul olmasını sağlıyoruz.

Malta’da dil eğitimi almaya karara veren öğrenciler, bir yandan eğitimlerini alırken diğer yandan da keyifli vakit geçirebilecekleri birçok etkinlik bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında eğitim alan öğrenciler, Malta’nın meşhur plajlarında yazın keyfini çıkarabilirler

 

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile yeni web sitemiz yayında

Hakkımızda
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım