Malta'da Eğitim Almak İçin 10 Neden?

Malta'da Eğitim Almak İçin 10 Neden?

  1. Malta, Türkiye’ye 1.5 saatlik uçuş mesafesindedir. Oldukça ekonomik uçuşlarla Malta’ya ulaşılır. THY  ve Air Malta ortak uçuşuyla her gün İstanbul’dan 2 sefer düzenlenmektedir.
  2. Shengen vizesi alındığı için, öğrenciler diğer Shengen ülkelerini de ziyaret edebilirler. Özellikle oldukça yakınında bulunan İtalya ve İtalya ‘ya bağlı Sicilya yarım adası sık ziyaret edilen ülkelerdendir. 
  3. Para birimi Euro olmasına ve alternatifi olan diğer Avrupa ülkelerine göre daha ekonomik bir şehir yaşantısının olmasından dolayı Malta’da yaşam ucuzdur. Bu özellik Malta’yı yine ön plana çıkarmaktadır.
  4. Akdeniz ülkesi olması ve İtalyan mutfak kültürüne benzer yemeklerinin olması Türk öğrencilerinin ilgisini çekmektedir. Öğrenciler yemek seçimi ve damak tadı konusunda zorluk yaşamamaktadırlar.
  5. Çalışma izni sayesinde, öğrenci iş bularak hem para kazanmasını hem de daha sosyal olmasını ve böylece dil eğitimi sürecinin daha ekonomik bir şekilde geçmesine imkan tanır. Malta öğrencilere çalışma izni veren sınırlı ülkelerden biridir. 2018 yılı itibariyle çalışma izni tanınmıştır.
  6. Turizm ülkesi olduğu için özellikle Turizm sektöründe okuyan ya da mezun olan öğrencilerin staj yapabilmelerine olanak sağlar. Buda az bir bütçe ile kariyer planını oluşturmada destek olur. Turizm dışında mühendislik, lojistik, satış, pazarlama sektörlerinde öğrencilere staj ayarlama imkanı sunar. Erasmus staj yapmak isteyen öğrencilerimiz hibe alarak Malta’da staj yapabilirler. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. 
  7. Akdeniz iklimine sahip olması ocak aylarının da ılıman geçmesi ile kış döneminde de dil eğitimi için uygundur. Sıcak iklim seven öğrenciler için elverişlidir.
  8. Plajların göz alıcı olması, gece hayatının hareketli olması birçok turisti ülkeye çekmeyi sağlamaktadır, turistik bir ülke olması da öğrencinin dil eğitimi alırken daha kolay iş bulmasına olanak sağlamaktadır.
  9. Vize alımlarında alternatifi olan diğer ülkelere göre daha rahat olması vize retti yaşama durumunun önüne geçmektedir. Uzman vize ekibimizin yönlendirmeleri sayesinde vize retti ihtimali en aza düşen ülkelerden biridir.
  10. Malta’da eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler vize uzatma işlemlerini direkt Malta’da yapabilmektedirler. Vize uzatma kolaylığı sağlaması diğer ülkelere göre avantajlıdır.

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile yeni web sitemiz yayında

Hakkımızda
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım