Malta'da Work & Study

Malta'da Work & Study

Malta Hükümeti, 12 hafta ve üzeri dil eğitimine kayıt olan öğrencilere yasal olarak yarı zamanlı çalışma izni sunmaktadır. Part time çalışma izni haftada 20 saat olup 12. Haftasını dolduran öğrenciler için geçerlidir. Bu izin tatil dönemlerinde 40 saate (tam zamanlı) çıkmaktadır. Yani öğrenciler yarı zamanlı çalışma izinlerini, tatillerde tam zamanlı olarak kullanabilmekteler.

Öğrencilerin geldikleri gibi iş aramaya başlamaları 12 haftanın dolmasını beklememeleri tavsiye edilmektedir. Anlaştıkları iş yeri öğrenci adına 12 hafta dolmadan da çalışma izni için başvuruyu yapabilmektedir.

Part-time çalışma iznini almak için süre yaklaşık olarak 4 hafta sürmektedir. 4 haftalık zamanın akabinde öğrenciler Malta’da çalışma iznini alabilirler.  Çalışma izni gelen öğrenci bulduğu işe başlayabilir. Öğrenciler Malta’da çalışma izni sayesinde eğitim aldıkları süre boyunca çalışıp yaşam giderlerini karşılayabilirler. Malta’da saatlik ücretler 9.25 €’dan başlayıp öğrencilerin bulacağı iş ve alanlara göre artış göstermektedir. Bahşiş alarak çalışacakları bir iş bulurlarsa saatlik ücretlerini 15€’dan fazlaya  çıkarabilirler.

Yurtdışı eğitimleri hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım