Pennsylvania Liseleri

Pennsylvania Liseleri Hakkında

Pensilvanya Lise Eğitimi

Pensilvanya’da lise eğitimi, yurtdışında lise okumak isteyen öğrencilere çeşitli fırsatlar sunar. Endless Abroad olarak, Yurtdışı Eğitim sektöründeki 20 yıllık tecrübemiz ile yurtdışında lise okumak isteyen öğrencilerimizin hayallerini gerçekleştiriyoruz.

Amerika, Kanada, İngiltere ve Almanya gibi dünyanın önde gelen birçok ülkesinde eğitim almak için Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile yurtdışında lise eğitimi tecrübesini en uygun şartlarda elde edebilirsiniz. Endless Abroad’un uzman eğitim danışmanları siz değerli öğrencilerimize, yurtdışında lise eğitimi almak için en kaliteli ve uygun programları hazırlıyor.

Pensilvanya Liseleri

Amerika'da lise eğitimi almak birçok öğrencinin hayalidir. Amerika, lise eğitimi almak isteyen öğrenciler için büyük olanaklar sunar. Dünyanın en gözde şehirlerinden biri olan Pensilvanya, tarihi, geçmişi ve dünyadaki saygınlığıyla öne çıkan okulları, çeşitli iş fırsatları ve turistik yapıları ile ünlüdür. Pensilvanya’da lise okumak, bu fırsatlar sayesinde Türk öğrencilere birçok avantaj sağlamaktadır. Pensilvanya'da lise eğitimi ile alakalı detaylara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Pensilvanya Lise Eğitim Sistemi ve Süresi

Pensilvanya’da lise eğitimi almak, öğrencilerin geleceğini planlaması için ve onların kültürel deneyimini artırması için paha biçilemez bir tecrübe haline gelir. Pensilvanya'ya dünyanın birçok ülkesinden her yıl binlerce öğrenci lise eğitimi almak için gelmektedir.

Pensilvanya'da lise eğitim standartları, Amerika'nın diğer şehirlerine göre daha üst seviyededir çünkü Pensilvanya, her dönem öne çıkmış ve kültürel, tarihi, ekonomik ve eğitim alanlarındaki gelişmişliğin zirvesinde bulunmuştur. Günümüzde de bu gelişmişliği sürdürmekte ve Amerika başta olmak üzere tüm dünyadaki birçok gelişmişliğin standartlarını belirleyen şehirlerden biri olmaktadır.

Pensilvanya'da özel liseler, yatılı okullar ve devlet liseleri gibi yüksek eğitim standartlarına sahip okullar mevcuttur.  

Pensilvanya’da lise okuyan bireyler, eğitim konusunda oldukça prestij kazanmakta ve dünyanın birçok ülkesinde nitelikli öğrenci adayları haline gelmektedir. Böylece öğrenciler, kazanılan prestij ve nitelik ile bir dünya vatandaşı olup gerek akademik kariyer gerek iş dünyasına atılma konusunda büyük bir beceri kazanmaktadır.

Pensilvanya Liseleri MEB Denkliği

Amerika liseleri, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından tanınmaktadır. Pensilvanya lise eğitimi ile almış olduğunuz diploma ile Türkiye’de denklik alabilirsiniz.

Pensilvanya'da En İyi Lise Sıralamaları

Pensilvanya'da özel lise ve devlet liseleri olarak eğitim veren çok sayıda okul bulunmaktadır. Pensilvanya’da lise eğitimi almaya karar verdiyseniz, eğitim sistemi ve şehrin en iyi liselerini Endless Abroad’un uzman danışmanları ile yapacağınız görüşmelerde öğrenebilirsiniz.

A'dan Z'ye Pensilvanya kolejleri, ileri eğitim kolejleri ve yüksek öğrenim kolejleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.

Pensilvanya'da Lise Okumak

Pensilvanya'da lise okuduktan sonra üniversite hayatına, yine Pensilvanya'da veya dünyanın başka bir ülkesinde başlayabilirsiniz. Yurtdışında lise eğitimi almak isteyen öğrenciler için Pensilvanya’da nitelikli birçok özel ve devlet lisesi bulunmaktadır.

Pensilvanya, yaz okulu, dil okulları ve üniversite eğitimi ile birçok öğrencinin ilgisini çekmektedir. Pensilvanya, sunduğu kaliteli lise eğitimi ile dünyanın birçok ülkesinden ayrışmaktadır.

Pensilvanya'da lise okumak isteyen uluslararası öğrencilerin kabul şartları, okulun türüne göre değişiklik gösterebilir.

Pensilvanya bulunan özel liselere veya devlet liselerine kayıt yaptırabilmek için gereken kabul şartlarını, Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Endless Abroad’un uzun yıllara dayanan uzman danışmanlığı ile Pensilvanya liselerini daha yakından tanıyabilir ve sizin için en uygun liseyi tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda Pensilvanya’daki liselere başvurular nasıl yapılır diye merak ediyorsanız Endless Abroad ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Pensilvanya Liseleri Başvuru Süreci

Pensilvanya lise başvuru tarihleri seçilen döneme göre değişmektedir.

Pensilvanya lise eğitimi başvurusu için yapılması gerekenler birçok okulda benzer olsa da sınıf seviyeleri arasında farklılıklar olabilmektedir.

Eğitim için yerleştirilecek okulun tipi ve yerleştirme durumuna göre de yaş aralıkları değişebilmektedir.

Eğitim başvuruları: Eylül başlangıçlı programlar için başvurular mayıs ayı sonu, ocak başlangıçlı programlar için de son başvuru tarihi, bir önceki senenin ekim ayı sonudur. Pensilvanya'da lise okumak ve başvuru yapmak için hemen Endless Abroad Danışmanları ile irtibata geçin.

Pensilvanya Liseleri Kabul ve Başvuru Şartları

Pensilvanya'da lise okumak isteyen öğrencilerin başvuru sürecinde hazırlayacakları evraklar ve diğer şartlar ise şöyle:

 • Öğrencinin ortaokul diploması ve transkripti
 • Ortaokul müdürü ve öğretmenlerinden alacakları en az 2 referans mektubu
 • Tüm ayrıntısıyla hazırlanmış motivasyon mektubu
 • İngilizce dil seviyesini gösteren bir sınav sonucu
 • İbraz edilen bütün belgelerin İngilizce dilinde yazılmış hali
 • İngilizcesi yeterli olmayan öğrenciler, ilk olarak hazırlık programına alınırlar.
 • Pensilvanya'da lise okumak isteyen öğrencilerin, yukarıda belirtmiş olduğumuz belgeleri tamamlaması ve istenilen şartları sağlıyor olmaları gerekir.

Pensilvanya Liselerinin Fiyat ve Ücretleri

Pensilvanya'da lise okumak için İngilizce eğitimi alarak seviyenizi yeterli bir aşamaya getirmeniz gerekir.

Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, siz değerli öğrencilerimize en iyi fiyat garantisini sunuyoruz. Konaklama, yeme-içme, çamaşır hizmeti, havaalanı transferleri ve vasilik gibi ücretlerin, yıllık fiyatlara dahil olup olmaması okuldan okula değişiklik göstermektedir.

Pensilvanya Liseleri, eğitim programları, yıllık ücretler ve konaklama seçenekleri hakkında daha ayrıntılı bilgiler için “Pensilvanya'da lise eğitimi” sayfamızı ziyaret edebilir veya Endless Abroad’un yurtdışında eğitim konusunda uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Pensilvanya'da Yaşam Masrafları

Çocuklarının Pensilvanya'da lise eğitimi almasını isteyen ailelerin, öğrenci vizesi, sağlık sigortası, uçak bileti, okul kayıt ücreti, akademik eğitim, konaklama ücretleri ve yaşam masrafları gibi birçok kalemi de göz önünde bulundurması gerekiyor.

Pensilvanya'da Konaklama

Lise eğitiminde özel lise programlarını tercih eden öğrenciler, yurt konaklama imkanından faydalanır. Pensilvanya'da yurtlar genellikle okul kampüsü içerisinde yer almaktadır. Pensilvanya Devlet Liselerini tercih eden öğrenciler ise aile yanında konaklama seçeneğinden faydalanabilir.

Pensilvanya’da lise okumak isteyen öğrencileri ağırlamak isteyen aileler ise, okul ve devlet tarafından denetlenen ailelerden oluşmaktadır. Lise eğitimi için tercih yaptıktan sonra yanında kalınacak ailenin bilgileri öğrencilere ulaştırılır ve öğrenci, Pensilvanya'ya gitmeden misafir olacağı aile ile iletişime geçebilir.

Yemekler de konaklamaya dahildir. Lise konaklama programlarında, eğitim sistemine katılan uluslararası öğrencilere günde üç öğün yemek sağlanmaktadır.

Pensilvanya'da Lise için Eğitim Vizesi

Amerika Öğrenci Vizesi, dil eğitimi, lise, lisans ve yüksek lisans eğitimi almak üzere gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını yakından ilgilendiren bir vize türüdür.

Pensilvanya’da lise eğitimi için öğrenci vizesine başvuru yapılmaktadır.

Vize başvuru esnasında gereken belgeler ve başvuru prosedürleri, gidilecek ülkeye karar verildikten sonra başvuru sürecinde geldiğinde Endless Abroad eğitim danışmanlarımız tarafından size bildirilmektedir.

Pensilvanya Liselerinden Diploma Almak

Pensilvanya'da dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle birlikte lise eğitim alarak uluslararası diploma sahibi olurken aynı zamanda dünyadaki en iyi üniversitelerin kapısını da aralama şansını yakalayabilirsiniz. Uluslararası alanda geçerli lise diplomanız ile nitelikli bir birey haline gelebilirsiniz.

Pensilvanya'da Lise Eğitimi Aldıktan Sonra Üniversiteye Geçiş

Geleceğinize daha kolay yön verebilmeniz ve kariyer planlarınızı daha güçlü bir temele oturtmak için yurtdışında lise eğitimi, sorumluluk sahibi bir birey olmanız açısından da oldukça değerlidir. Ayrıca yurtdışında lise okumak, kültürel anlamda kendinizi geliştirmenize de destek olmaktadır.

Lise eğitiminizi sadece Türkiye ile sınırlı tutmak zorunda değilsiniz. Dünyanın en iyi üniversitelerinin kapılarını yurtdışında lise eğitimi alarak daha erken aralayabilirsiniz. Yurtdışında lise eğitim süreci ile üniversite stresini azaltın.

Pensilvanya Lise Eğitim Danışmanlığı

Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, yurtdışı eğitim sektöründe Türkiye'nin lider kurumlarından biridir. Bilgi birikimi ve tecrübesiyle Endless Abroad Yurtdışı Eğitim, binlerce öğrencinin geleceğine yön vermeyi sağlamıştır. Endless Abroad Yurtdışı Eğitim, sahip olduğu bilgi birikimi ve yurtdışı eğitim tecrübesiyle, hangi liselerden kabul alacağınız, başvuru sırasında nelere dikkat edeceğiniz, evraklarınızın hazırlanması ve kontrol aşamaları gibi birçok konuda sizlere destek vermektedir.

Endless Abroad Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimize sunduğumuz hizmetler:

 • Öğrencinin akademik niteliklerine, bütçesine ve ilgi alanlarına uygun detaylı lise araştırması,
 • Resmi başvuru öncesi öğrencinin ek bilgi ihtiyacına göre lise ile iletişime geçilmesi ve gerekli bilgilerin temin edilmesi
 • Belirlenen liseye resmi başvuru için gerekli akademik evrak listesinin öğrenciye iletilmesi
 • Niyet mektubu, referans veya yabancı dil sınavı için ek destek sağlanması
 • Başvuru yapılacak lisenin istediği evrakların uygunluğunun kontrolü
 • Başvuru evraklarının ilgili yurtdışı liseyes iletilmesi
 • Başvurunun takip edilmesi
 • Liseden gelen kabul mektuplarının kontrolü ve aşamaların öğrenciye iletilmesi
 • Kesin kabul işlemlerinin tamamlanması
 • Liseden vize kabul mektubunun temin edilmesi
 • Vize için gerekli evrak listesinin öğrenciye iletilmesi
 • Vize başvurusunun yapılması ve takibinin sağlanması
 • Vize sonrası diğer aşamalarda öğrenciye gerekli desteğin verilmesi
 • Öğrencinin, yurtdışı lise programının devam ettiği süre boyunca ihtiyaçlarında veya acil durumlarında 7/24 desteğin sağlanması

Pensilvanya'da Lise Eğitimi Alın

Endless Abroad, Pensilvanya'da lise okumak için size destek olmaktadır. Yurtdışı liseleri ve tüm detaylara ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Bugün İstanbul ofisimizi ziyaret edin veya telefonla bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

Pensilvanya lise eğitimi ve Amerika'da lise almak için Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Instagram sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Pennsylvania Liseleri

MT LEBANON HIGH SCHOOL (MT LEBANON HIGH SCHOOL) Mt.Lebanon High School; 1912’de Pittsburgh’ta kurulmuş ve toplamda 1760 öğrencisi olan geleneksel bir Amerikan lisesidir. Newsweek’e göre Amerika Birleşik Devletleri’nin en iyi ilk 500 lisesi içerisinde ve prestijli ‘Ulusal Mavi Kurdele Okulu(National Blue Ribbon School)’ olma gururunu taşır. Devamını Gör
İlgili Blog Yazıları
kanada
amerika
england

Pennsylvania Liseler

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!