Plus Education (KINGSTON UNIVERSITY KIS DONEMI 11 17 YAS ARALIGI)

Plus Education (KINGSTON UNIVERSITY KIS DONEMI 11 17 YAS ARALIGI)

  • Kampüs etrafındaki yeşil alanlar ve bahçeler
  • tenis kortları
  • Kapalı spor salonu
  • Kampüs içerisinde ücretsiz transferlerin bulunduğu otobüs durağı
  • 24 saat hizmet veren CCTV Güvenlik Kamerası
  • Tesis içi bar ve mağaza
  • Öğrenciler ve Grup Liderleri için ücretsiz Wi-Fi
  • Başlangıç tarihleri; 21 Ocak - 2 Şubat

Kingston, Londra'nın güneybatısında, Charing Cross'a yaklaşık 16 km uzaklıktadır. İki Kraliyet Parkına, Hampton Court Palace'a ve mükemmel bir alışveriş merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Yakın çevrede ünlü Richmond Park ve Hampton Court ile Londra'nın en yeşil alanlarından biridir. Bu yeşil alan, Viktorya ve Edward döneminden kalma binalar da dahil olmak üzere mimari stillerin bir karışımına sahiptir. Thames Nehri Kingston'un içinden geçerek şehri Londra'nın merkezine bağlar. Kingston'ın güzel yerlerinin tadını çıkarmak isteyenler için nehir tekneleri, birçok restoran, pub ve kafe var. Kasaba, birçok cadde zinciri, eşsiz butikler ve 800 yıldan daha eski olan tarihi bir Pazar Yeri ile harika alışveriş olanakları sunmaktadır. Şehir merkezine kolay erişim sağlayan Londra'nın en güvenli bölgelerinden biridir.PLUS merkezi, Richmond Park ve Wimbledon Common arasında yer almaktadır. Modern binalar ve olanaklar sunan çekici bir yamaç üniversite kampüsüdür. Düzenlenmiş bahçeler ve yeşil açık alanlarla çevrilidir. Kampüs müstakil ve tüm tesisler yürüme mesafesindedir. Tenis kortları, öğrenci barı, restoran, öğrenen kafe ve birçok sosyal alan bulunmaktadır. Dost canlısı bir topluluk hissiyle, öğrenciler için mükemmel bir yeşil ve güvenli arka plan sağlar. Kampüs, en yakın istasyona ve şehir merkezine ücretsiz transfer hizmeti sunmaktadır; Londra merkezine toplu taşıma araçlarıyla yaklaşık 35 dakikada kolayca ulaşılabilir.

 

 

PLUS London Kingston from PLUS Junior Programmes on Vimeo.

 

Aktiviteler

PROGRAMA 1 HAFTA KATILIM SAĞLAYACAK OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ 2 YARIM GUN YURUYUS TURU VE 1 TAM GUN LONDRA TURU YAPACAKLARDIR

TUM OGRENCILERIMIZE LONDON EYE LONDON AKVARYUM VE LONDON DUNGEON HEDIYEMIZDIR.

Londra – Tam Gün Tur

1.Durak: BUCKINGHAM SARAYI

Bir köy evi iken zamanla saraya dönüştürülen Buckingham Sarayı, şu anda kraliçeye ev sahipliğiyapmaktadır. Bu saray o kadar büyüktür ki yüzlerce odası olması dışında; kendine ait bir şapele, postaofisine sinema salonuna ve yüzme havuzuna sahiptir.

2 Durak: ST. JAMES PARKI

St. James Londra’nın en eski parkıdır. Parkı çevreleyen 3 saray vardır. Bunlar; Westminster, St. JamesSarayı ve Buckingham Sarayı’dır.

3 Durak: WESTMINISTER MANASTIRI

Westminster manastırı, yaklaşık olarak 7 Yüzyıldan beri Londra’nın en gözde dini mekânlarından biriolmuştur. Bu manastırın öneminden dolayı birçok taç giydirme töreni, düğünler ve cenaze törenleriburada yapılmıştır.

4 Durak: Parlamento Binası

Parlamento binası ya da diğer adıyla bilinen Westminster Sarayı, Birleşik Krallık Parlamenterinin veLordları toplantılarına ev sahipliği yapmaktadır.

5 durak: BIG BEN

Big Ben, Westminster Sarayı’nın kuzeyinde bulunan saat kulesidir. Bu ismin verilmesindeki neden isekulede bulunan dünyanın en büyük zilinden kaynaklıdır. Saat kulesi olarak bilinse de zaman zamanElizabeth Kulesi olarak da anılır. Her 15 dakika bir çalan kulenin sesi 5 mil uzaklıktan bile duyulur.

6 Durak: 10 DOWNING STREET

Downing Sokağı 10 numara muhtemelen dünya genelinden en iyi bilinen adresler arasındadır.Başkanın evinin bulunmasının yanı sıra Britanya’da en korunaklı dışardan müdahale edilemeyen biryapıya sahiptir.

7 Durak: Horse Guards

At Muhafızları Geçit Tören alanının önünde yer almaktadır. At Muhafızlarının Binaları William Kenttarafından tasarlanmış ve 1755 yılında tamamlanmıştır.

8 Durak: Trafalgar Square & National Gallery

Trafalgar Meydanı, amiral Nelson’u anma amaçlı inşa atılmıştır. Meydanda 4 sütün bulunmaktadır.Bunlardan 3’ü Britanya Krallarını temsil etmektedir. 4 İse herhangi bir heykele sahip değildir.Ulusal galeri meydanın kuzeyinde bulunmaktadır. Her yıl ortalama 4,5 milyon turist tarafından ziyaretedilmektedir. Galeri Van Gogh, Vermeer , Monet gibi bir çok ünlü sanatçının eserlerine ev sahipliğiyapmaktadır.

veya 

Londra – Tam Gün Tur

1 Durak: PICCADILLY CIRCUS

Londra’nın en işlek caddelerinden biri olan Piccadilly Circus, trafiğe kapatılmasının ardındanmüzisyenlerin ve göstericilerin en uğrak adreslerinden biri haline gelmiştir.

2 Durak: SOHO

Londra’da bulunabilecek en keyif alınan caddelerinden biridir. Bir efsaneye göre ise avcıların avlanmayeridir ve ‘ So, Ho’ diye seslenmelerinden sonra ismi benimsemişler.

3 Durak: CHINATOWN

Gerçek ismi Chinatown olmasa bile herkesin kabul gördüğü bir isme sahipti olan bu bölge zamanındaminik bir Çin mahallesiydi ve 60000’e yakın Çinliye ev sahipliği yapmıştır.

4 durak LEICESTER SQUARE

Londra’nın en bilindik sinema noktasıdır. Sahip oluğu geniş alan sayesinde James Bond, Shrek gibibirçok filmin çekimi Leicester Meydanında gerçekleşmiştir.

5 durak: COVENT GARDEN

Covent Garden, 1600’lü yıllara kadar bir çeşit market olarak kullanılıyordu. 140 yıl boyunca Londra’yameyve sebze marketi olarak kullanıldı.

MS 604 yılında inşa edilen yapı, Vikingler tarafında ateşle tahrip edilmeye çalışılmış hatta 2 DünyaSavaşı’nda zarar görmesine rağmen hayatta kalmıştır.

veya

Londra – Yarım Gün Tur

1 Durak: THE SCIENCE MUSEUM

Avrupa’nın en çok ziyaret edilen bilim ve teknoloji müzesidir. Bu müzede yaklaşık olarak 15000’eyakın obje bulunmaktadır hatta Apollo 10 ve Stephenson’ın roketi de bu müzede yer almaktadır.

2 Durak: NATURAL HISTORY MUSEUM

Londra’nın en güzel simgelerinden biri olan ulusal tarih müzesi, büyük çaplı birçok fuara veorganizasyonlara ev sahipliği önerilmektedir. Bunların yanı sıra Dinozor galerisi ve birçok memelihayvanın da yaşam öyküsü sergilenmektedir.

3 Durak: ROYAL ALBERT HALL

1871 yılında açılmış olan salon günümüze kadar aktif olarak kullanılmaktadır. Bu çok amaçlı yapıçeşitli konserlere, fuarlara halk günlerine ev sahipliği yapar ve her yıl ortalama 350 etkinlikgerçekleşir.

veya

Londra – Yarım Gün Tur

1 Durak – TOWER HILL

Majestelerinin Muhteşem Sarayı adıyla da bilinen yapı sarayı savunma amaçlı yapılmıştır. 1200’lüyıllarda ise Kraliyete ait hayvanat bahçesi kuruldu 600 yıl boyunca sürdürüldü. Şu an ise UNESCOtarafından dünya miras listesine eklenmiştir.

2 Durak: TOWER BRIDGE

120 yıl önce Londra trafiğini rahatlatabilmek amacıyla inşa edilmiştir. Ama köprünün asıl özelliği açılırkapanır olmasıdır. Bu sayede gemi geçişlerini de mümkün kılmaktadır.

3 Durak: TATE MODERN

2000 yılında açılan müze eski elektrik santralidir ancak şu anda İngiltere’nin cazibe merkezlerindenbiri haline gelmektedir.

4 Durak: ST. PAUL’S CATHEDRAL

MS 604 yılında inşa edilen yapı, Vikingler tarafında ateşle tahrip edilmeye çalışılmış hatta 2 DünyaSavaşı’nda zarar görmesine rağmen hayatta kalmıştır.

veya

Londra – Tam Gün Tur

1 Durak: OLD ROYAL NAVAL COLLEGE

Londra’nın en ünlü lokasyonlarından biri olan bu yapı farklı amaçlarla uzun süre kullanılmıştır. Kraliyetiçin saray olarak inşa edilmiş sonrasında ise deniz tersanesi olarak inşa edilmiştir. Belirli bir süresonrasında ise deniz hastanesi olarak kullanılmıştır.

2 Durak: NATIONAL MARITIME MUSEUM

Britanya’nın deniz savaşlarında dünya ile nasıl karşılaştığını keşfetme imkânı sunan müze, ilk olarakdenizcilik eğitimi alan öğrenciler için inşa edilen bir okuldu. Günümüzde ise müzede toplamda 2.48milyon obje sergilenmektedir.

3 Durak: QUEEN’S HOUSE

İngiltere’deki yapının tamamının klasik detaylarla inşa idilmiş ilk eseridir. Aynı zamanda bu yapıRönesans etkilerini yansıtan en iyi yapılardan biri olarak bilinir.

4 Durak: GREENWICH PARK

Londra’da bulunan 8 özel parktan biridir. Ulusal Denizcilik Müzesi alanında bulunan bu park her yılmilyonlarca ziyaretçiye de ev sahipliği yapmaktadır.

5 Durak: ROYAL OBSERVATORY GREENWICH

Dünya zaman diliminin merkezi olan bu gözlemevinde geçmişi şimdiki zamanı geleceği ve hattaastronomiyi keşfetme imkânı sağlıyor.

veya

Londra – Tam Gün Tur

1 Durak: PORTOBELLO ROAD MARKET

Londra’nın batısında konumlanmış olan bu market dünyanın en ünlü marketi olarak bilinir. 1800’lüyıllardan beri aktiftir ve en popüler dönemi 1950’li yıllardır. Sadece sebze meyve değil, mobilya,tekstil ürünleri ve 2 El ürünlerin bulunduğu bir markettir.

2 Durak: NOTTING HILL

Londra’nın en modern ve pahalı bölgelerinden biridir. Tabi bu 50 yıl öncesine kadar herkes buranınbir gecekondu mahallesi olduğunu biliyordu.

3 durak: HOLLAND PARK

1952 yılında açılan park Londra’nın en küçük ortak alanlarından biriydi. Ancak günümüzde büyük biralana yayılmış bir durumdadır.

4 Durak: KYOTO GARDEN

Birleşik Krallık ve Japonya arasındaki uzun süreli anlaşmalara dayanmakta olup hediye olarak HollandPark’ın içine inşa edilmişti. 1991 yılında yapılan bu yapı Japon Festivallerine de ev sahipliği yapmıştır.

SUNULAN PROGRAMLAR

Yurt dışında Yaz Okulu deneyimi birçok öğrencinin ilk yurt dışı eğitim deneyimi yaşamasınısağlamakla birlikte öğrencilerin kişisel gelişim ve becerilerine oldukça büyük katkı sağlamaktadır.Öğrenciler Haziran ayından başlayarak Ağustos aynı sonuna kadar Yurt dışında Yaz Okuluprogramlarına her hafta başlayabilmektedir.

İlgili Blog Yazıları
endless
endless
endless

Plus Education (KINGSTON UNIVERSITY KIS DONEMI 11 17 YAS ARALIGI)

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!