COVID-19 Bilgilendirme

COVID-19 sürecini yakından takip ediyor, en önemli önceliğimiz olan değerli öğrencilerimizin, çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve tüm insanlığın sağlığı ve için evlerimizden online hizmet vermeye devam ediyoruz.

DETAYLI BİLGİ AL

Rusya Dil Okulları

Rusya Dil Okulları

Rusya, vatandaşlarının yarısından fazlasının üniversite mezunu olduğu son derece eğitimli bir ülkedir. Ruslar zengin ve asırlardır süregelen bir eğitim geleneğine sahiptir. Rusya dil okulları, öğrencilerine rahat bir eğitim ortamı ve yaşam koşulları sağlayarak ülkeye uyum sağlamalarına yardımcı olur.

Rusya'yı keşfetmek bir ömür sürebilir. Köklü tarihi, mimarisi ve çok güzel şehirleri ile Rusya'nın eşi benzeri yoktur. Rusya, coğrafi olarak kara kütlesi bakımından dünyanın en büyük ülkesidir. Aynı zamanda dünyanın en büyük orman rezervlerine sahiptir ve su kütleleri dünyanın donmamış tatlı suyunun yaklaşık %25'ini içerir. Rusya'da dil eğitimi alırken, Rusya'nın başkenti Moskova gibi harika şehirleri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Rusya Dil Okulları Genel Bilgi

Rusça sıradan, önemsiz bir dil değildir: ülkede anadili Rusça olan yaklaşık 150 milyon insan bulunur ve büyük şehirlerde birçok kaliteli ve tam donanımlı dil okulu vardır. Rusça Doğu Avrupa ve eski Sovyetler Birliği'nin çeşitli bölgelerinde aktif olarak konuşulmaktadır, bu yüzden dil eğitimi almak için Rusçanın anavatanı Rusya'dan daha iyi bir yer yoktur.

Rusya çok büyük bir ülkedir ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok şehir ve dil okulu bulunur. Moskova ve St. Petersburg'un büyük şehirleri, boş zamanlarınız için zengin kültürel ve tarihi cazibe merkezleri ile en heyecan verici ve çok yönlü deneyimi sunar. Daha sessiz ve daha az kozmopolit olan bir yerde eğitim almak istiyorsanız, geleneksel Rus yaşamını deneyimlemek için diğer küçük şehirleri de tercih edebilirsiniz. 

Dil Okulu Programları ve Akreditasyon

Rusya’daki dil okulları, geniş çaplı eğitim programları sunar. Rusya’daki dil okullarında alabileceğiniz eğitimlerden bazıları şöyledir:

Yoğunlaştırılmış Kurslar: Bir hafta kadar kısa bir sürede tamamlanabilen yoğunlaştırılmış kurslar seyahat etmek için çok zamanı olmayan, ancak dil becerilerini geliştirmek veya bir sonraki seviyeye taşımak isteyen yabancı öğrenciler için uygundur. Yoğunlaştırılmış kurslar, Günlük yaşantınızda Rusçayı daha iyi konuşabilmenize yardımcı olmak için genellikle Paskalya ve Noel gibi tatil dönemlerinde yapılır.

Yaz Kursları: Rusya aşırı soğuk, karlarla kaplı bir ülke olarak bilinmesine rağmen, bu durum yaz ayları için geçerli değildir. Kendi ülkenizde de dil eğitimi alıyorsanız ve sömestr tatillerinizde dil becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, yaz tatilinde Rusya'da dil eğitimi almak iyi bir fikir olacaktır.

Akademik Rusça / İş Rusçası: Rusçayı iyi biliyorsanız, akademik veya iş için Rusça kursları iyi bir seçenek olacaktır. Bu tür kurslarda verilen dilbilgisi ve kelime bilgisi eğitimleri çok kapsamlıdır, ancak yine de Rusçası mükemmel olmayanlar için tasarlanmıştır. Akademik Rusça kursları, İngilizce ve Rusça konuşabilen veya bu dille yakından ilişkili Slav dilini konuşabilen kişiler için çok uygundur.

Özel Dersler: Bir öğretmenle yapacağınız bire bir dersler kendi hızınızda eğitim almanıza ve zor bulduğunuz belirli alanlarda çalışmanıza yardımcı olacaktır. İki seviyenin arasında kaldığınızı ve bir grup içinde iyi öğrenemeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu kurs iyi bir tercih olacaktır.

TORFL Sınavına Hazırlık: Yabancı Dil Olarak Rusça Sınavı (TORFL) 1990'larda oluşturulmuştur ve altı seviyeden oluşmaktadır. Altı seviyeden herhangi biri için TORFL hazırlık kurslarına katılabilirsiniz. Daha genel Rus sınıfları size bu sınav hakkında bilmeniz gereken şeylerin çoğunu öğretirken, belirli sınav hazırlık kursları seviyeniz için gerekli olan detaylara odaklanmanızı sağlar.

Eğitimin kalitesini sağlamak için, ülke çapında kalite kontrol ve değerlendirme mekanizması faaliyet göstermektedir. Bu mekanizma devlet eğitim standartları, lisanslama ve devlet akreditasyonlarını içerir. Rusya’daki bazı dil okulları, devlet akreditasyonları dışında EAQUALS gibi uluslararası akreditasyon kuruluşları tarafından da akreditasyona sahip olabilirler.

 

Rusya Vizesi

Rusya'da eğitim almak isteyen yabancı öğrencilerin çoğunun pasaport ve vize alması gerekecektir. Diğer yandan Azerbaycan, Abhazya, Güney Osetya, Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Tacikistan, Ukrayna, Ermenistan ve Özbekistan'dan gelecek olan yabancı öğrencilerin vize alması gerekmez.

Rusya'nın birçok ülkeyle vizesiz giriş anlaşması olmasına rağmen, vizesiz kalış süresi 1-3 ay ile sınırlıdır, çünkü bu tür düzenlemeler uzun süreli ziyaretçiler için değil turistler için tasarlanmıştır. Teorik olarak, Rusya ile vizesiz giriş anlaşması olan bir ülkeden gelen yabancı öğrenciler sadece pasaport ile giriş yapabilirler, ancak izin verilen kalış süresi sona erdikten sonra ülkeyi terk etmek ve geçerli bir öğrenci vizesi ile tekrar girmek zorunda kalacaklardır. Bu nedenle, önce öğrenci vizesi almak daha iyidir.

Ülkenizin Rusya Büyükelçiliği (Konsolosluk Departmanı) veya Rus Konsolosluğuna giderek öğrenci vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Bazı ülkelerde bu tür hizmetleri sağlayan yetkili vize merkezleri de vardır. Daha fazla bilgi için lütfen Rusya Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Departmanı’nın web sitesine bakın.

Neden Rusya’da Bir Dil Okulunu Tercih Etmelisiniz?

Yurtdışında eğitim almaya karar vermek oldukça ciddi bir adımdır. Başka bir kültürle bağlantı kurmanız, yeni koşullara ve iklime uyum sağlamanız, Rusça öğrenmeye başlamanız ve yerel halkın karakter özelliklerini çözmeniz gerekir. Ruslar bazen aksi ve soğuk görünebilse de, çoğu oldukça duyarlı ve naziktir; sosyalleşmeyi ve ziyaretçileri severler ve onlara her zaman yardım eli uzatmaya hazırdırlar. Bu yüzden zor bir durumda kaldığınızda içiniz rahat olsun, mutlaka size yardımcı olacak birileri çıkacaktır.

Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Yurt dışında eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilerin temel problemi olan planlama ve süreci yönetme sorunlarını Endless Abroad Yurtdışı Eğitimi ve Danışmanlık olarak ele alıyoruz. Peki siz öğrencilerimizi, Endless Abroad ayrıcalıkları ile yurtdışı eğitim planını gerçekleştirme serüveninde neler bekliyor? 

 • Eğitim Planınızı oluşturuyoruz, uzman kadromuzla ofislerimizden yüz yüze veya telefonla destek alan öğrencilerimize ülke seçimi, şehir seçimi, program seçimi ve bütçelerine uygun okul seçimi konusunda destek veriyoruz.
 • Sizi vize sürecine hazırlıyoruz, “uzman vize kadromuzla” olumsuz vize sonuçlarını en aza indirgeyecek şekilde vize süreçlerine hazırlıyoruz. ilk adımdan itibaren hangi evrakları hazırlanacağı ve nasıl bir başvuru hikayesiyle ilerleyecekleri konusunda yönlendirmeler yapıyoruz.
   
 • Süreç hakkında sürekli bilgilendirme yapıyoruz, tüm başvuru aşamalarınızı sorunsuz şekilde yürütmemizin ardından vizelerini alan öğrencilerimizi ofislerimizde bu kez de onları neler beklediği ile ilgili bir eğitime aliyoruz.
   
 • Okula ve ülkeye alışmanız için oryantasyon eğitimleri veriyoruz, öğrencilerimize minimum 45 dk’lik Türkiye’den uçağa binerken başlayan ve varış ülkelerini hedef alan detaylı bir oryantasyon ile yolculuk günlerine ve tüm eğitim süreçlerine hazırlıyoruz.

 • Varış sonrası yeni bir hayata başlamanızı sağlıyoruz. Dileyen öğrencilerimize havalimanından konaklama noktasına kadar sorunsuz ulaşmalarını sağlayacakları bir havalimani transferi organize ediyoruz. İngiltere'de destek hizmeti sağlıyoruz. Öğrencilerimiz Endless Abroad Londra ofisi sayesinde Türkiye'deki danışmanları haricinde, Londra’da da kendilerine özel bir danışmanlık hizmeti alacaklardır.
   
 • Eğitim süresince kesintisiz destek sağlıyoruz. Öğrencilerimize yurtdışı eğitim süreçleri boyunca ilk ay haftada bir gün, sonraki dönemlerde ise ayda bir gün olmak üzere uzman danışman kadromuz ile iletişimde kalacaklarının garantisini veriyoruz!  

Rusya’da Dil Eğitimi Alın

Eğitimli, kültürlü insanları ve asırlık eğitim geleneği ile ünlü olan Rusya’daki bir dil okulunda eğitim almak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Profesyonel ekibimiz eğitiminiz ve başvuru süreci konusunda her türlü sorunuzda size destek sağlayacaktır. İstanbul ofisimizi ziyaret edebilir veya telefon ile bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alabilirsiniz.

Rusya Dil Okulları

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Karşıyaka Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 (242) 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım