Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

Türkiye

Türkiye
Türkiye
Türkiye
Türkiye
Türkiye
Türkiye
Türkiye
Türkiye

Türkiye Hakkında

Türkiye, Güneydoğu Avrupa ve Güneybatı Asya'da yer alan ve en büyük şehri İstanbul olan, içinden İstanbul ve Çanakkale boğazları geçen, iki kıta arasındaki kıtalararası bir ülkedir. Yaklaşık 83 milyonluk nüfusuyla dünyanın en kalabalık 19. ülkesidir. Resmi dili Türkçe, para birimi Türk Lirasıdır.

Türkiye, yüzyıllar boyunca ülkede iz bırakan çeşitli imparatorluklar ve medeniyetlerle zengin bir tarihe ve kültüre sahiptir. Truva antik kenti, İstanbul'un tarihi bölgeleri ve Kapadokya'nın kayalık alanları dahil olmak üzere bir dizi UNESCO Dünya Mirası alanına ev sahipliği yapmaktadır.

Ülke, Akdeniz ve Ege kıyılarındaki plajlar, Kapadokya'nın engebeli manzaraları ve doğu dağlarının karla kaplı zirveleri dahil olmak üzere büyüleyici doğal güzelliğiyle tanınır. Türkiye ayrıca kebap, baklava ve lokum gibi çok çeşitli lezzetli yemeklerin yer aldığı mutfağıyla da ünlüdür.

Ekonomisi açısından Türkiye, G20 üyesidir ve tarım, imalat ve turizm dahil olmak üzere çok çeşitli endüstrilere sahiptir. İstanbul önemli bir finans ve ticaret merkezidir ve Türkiye aynı zamanda önemli bir tekstil, kimya ve elektronik üreticisidir.

Siyasi olarak Türkiye, Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşünden sonra 1923’te Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu bir cumhuriyettir.

Türkiye'de Eğitim

Öğrenciler için en uygun şehirleri başlıca İstanbul, İzmir, Ankara ve Eskişehir gibi canlı, genç iş ve eğlence fırsatları ülkenin kalanına göre daha fazla olan şehirlerdir.İstanbul’da networking, gezme, öğrenme ve eğlenme imkanları daha fazla olmasına karşın ev ve yurt kiraları diğer şehirlere kıyasla yüksektir. Ankara’da da aktif bir öğrenci kitlesi vardır ve İstanbul kadar olmasa da sürekli çeşitli etkinlikler düzenlenir. Başkent olan Ankara İstanbul’a göre daha sakindir. Türkiye’de öğrenci şehri olarak geçen Eskişehir’de ise yoğun bir genç öğrenci nüfusu vardır ve kentte genellikle İstanbul ve Ankara’nın sadece bazı bölgelerinde olan rahat bir ortam vardır. İzmir yine büyük bir şehir olmakla beraber öğrenci yerleşkeleri şehrin üniversitelere yakın belli bölümlerinde yoğunlaşmıştır, Eskişehir’deki rahat ortam İzmir’de de var denebilir.

Türkiye Blog

Türkiye Hakkında Blog Yazılarımız

Türkiye Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye Yurtdışı Eğitim Hakkında Sorularınızın Cevapları Burada!

4

Ülke

+750

Global Partner

30

Şube

Daha detaylı bilgi almak için Uzman Endless Abroad Danışman kadrosuyla iletişime geçin!

  • 783.562 km²

Türkiye'ye 8 ülke ile sınır komşusudur. Kuzeybatı komşuları Bulgaristan ile Yunanistan'dır. Doğu'da ise Azerbaycan, Ermenistan, İran ve Gürcistan ile komşudur. Sınır uzunluğunun en yüksek olduğu Suriye ise Irak ile birlikte güneyde yer alır.

Türkiye'nin ortalama yüksekliği 1141 metredir. Yaklaşık üçte biri orta yükseklikteki ovalar, yaylalar ve dağlar, %10'u da alçak alanlarla kaplıdır. En yüksek ve dağlık alanlar doğu kesiminde yer alır. Kuzey kesimini Kuzey Anadolu Dağları; güney, doğu ve güneydoğu kesimlerini de Toroslar kaplar.

Yaz mevsimi sıcak, kışlar soğuk geçer.

Türkiye’nin Resmi dili Türkçe’dir 

Daha Fazla

Öğrenci Hikayeleri

Birbirinden güzel ülkede, birbirinden güzel deneyim! Öğrenirken eğlenen, yeni bakış açılarıyla gelişen öğrencilerimizin hikayelerine göz at.

wp