Ukrayna Yüksek Lisans

Ukrayna Yüksek Lisans

Ukrayna'da Yüksek Lisans Hakkında

 
Ukrayna yüksek lisans eğitimi son 20 yılda özellikle kalitesiyle dünya çapında popülerlik yakalamıştır. Aynı zamanda Ukrayna, AB ve NATO aday ülkelerinden de biridir. Ukrayna tarihi ve doğal güzellikleri açıdan Avrupa’nın en güzel ülkelerindendir. Ukrayna’ya yakın zamanda verilen AB vize serbestliği ile de ülkede yapılan kalkınma ve gelişme çabaları, artış göstermiştir. Ukrayna; geçmişten günümüze ülkemizle komşuluk ilişkilerinde oldukça sıcak ve samimi olmuştur. Bu da iki ülke arasındaki eğitim ve turizm amaçlı ziyaretleri artırmıştır. Nüfusu 50 milyon olan ülkenin para birimi Ukrayna Grivna’sıdır. Resmi dil olarak Ukraynaca ve Rusçayı kullanan ülkede AB üyelik sürecinin de başlamasıyla İngilizce de oldukça sık kullanılan bir dil haline gelmiştir.


Ukrayna’da Yüksek Lisans Yapmak


Ukrayna lisans eğitiminde olduğu gibi yüksek lisans eğitiminde de oldukça popüler ülkelerden biridir. Ukrayna yüksek lisans eğitimi hem kalitesi hem de sunduğu avantajlardan dolayı birçok uluslararası öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Özellikle teknik alanlarda verilen üretime ve teknolojiye yönelik yenilikçi eğitim sistemiyle Ukrayna yüksek lisans eğitimi, mühendislik ve teknik alanlarda eğitim alan öğrenciler arasında popülerdir. Günümüzde kaliteli havayolu şirketlerinin kullandığı birçok uçak Ukrayna üniversitelerinde eğitim almış mühendislerin üretimidir. Ayrıca Sovyet döneminde yapılan uzayla ilgili çalışmalar sayesinde üniversitelerde uzay bilimi de neredeyse tüm Avrupa’daki en kaliteli eğitimi vermektedir. Türkiye’de alınan eğitimden farklı olarak hemen hemen tüm üniversitelerin öğrencilerin proje geliştirmesine yönelik, üretim merkezleri bulunmaktadır. Ukrayna yüksek lisans eğitiminde teknik alanların yanı sıra sosyal bilimler alanlarında da kaliteli eğitim sunmaktadır. Sosyal bilimler alanında bölümlerin sayısının çok ve spesifik olması Ukrayna’da yüksek lisans eğitimi alan öğrencilerin alanlarında profesyonelleşmelerini kolaylaştırmaktadır.


Ukrayna’da yüksek lisans eğitimi almanın en büyük avantajlarından biri öğrencilere sunulan 3 dilde eğitim alabilme olanağıdır. Ukrayna’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler gelecek planları doğrultusunda Rusça, Ukraynaca ve İngilizce dillerinden birini seçerek eğitimlerine başlayabilirler. Bu dillerde dil yeterliliği sağlayamayan öğrenciler ise dil seviyeleri doğrultusunda 6 ay ile 1 sene arasında üniversitelerin hazırlık programları kapsamında dil eğitimi alarak yüksek lisans eğitimlerine başlayabilirler.
Ukrayna’da yüksek lisans maliyetleri de lisans maliyetleri gibi oldukça ekonomiktir. Aynı zamanda ülkenin yaşam giderlerinin ve konaklama maliyetlerinin düşük olması Türk öğrenciler açısından Ukrayna yüksek lisans programlarını oldukça cazip kılmaktadır.
Aynı zamanda Ukrayna yüksek lisans eğitimi kabul için hiçbir sınav istememektedir. Ülkemizde düzenlenen yüksek lisansa kabul sınavları Ukrayna yüksek lisans sisteminde bulunmamaktadır. Böylece öğrenciler istedikleri alanda sınav kaygısı olmaksızın eğitim alabilmektedirler.


Ukrayna yüksek lisans eğitimi diploma açısından da oldukça prestijli bir yere sahiptir. Genel yargının aksine YÖK Ukrayna’da alınan yüksek lisans eğitimini tanımaktadır. Ayrıca dünya çapında geçerli kabul edilen ve en kaliteli 1000 üniversitenin yayınlandığı listelerde Ukrayna’nın çok sayıda üniversitesi bulunmaktadır. Bu üniversitelerde eğitim alan öğrencilerin diplomaları YÖK denklik sınavına girmeksizin ülkemizde geçerli kabul edilir. Öğrenciler YÖK tarafından tanınırlığı olan bir ülkede eğitim aldıklarındaysa YÖK denklik sınavına girerek diplomalarını geçerli hale getirebilirler. Ayrıca Ukrayna’nın AB ülkeleri ile imzaladığı Lizbon anlaşması gereğince Mavi Diploma (Europass) imkanı sağlamaktadır. Bu anlaşmayla Ukrayna’da yüksek lisans eğitimini tamamlayan öğrencilerin diplomaları tüm Avrupa Birliği ülkeleri tarafından da geçeli kabul edilmektedir.


Ukrayna Yüksek Lisans ve Konaklama


Ukrayna’da yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler konaklama açısından oldukça avantajlıdır. Ülkede bulunan konaklama maliyetleri de eğitim maliyetleri gibi oldukça düşüktür. Öğrenciler Ukrayna lisans eğitimlerinin ilk yılında oturma izni için devlet yurduna kayıt yaptırmak zorundadır. Ancak bu kayıt öğrencilere devlet yurtlarında kalma zorunluluğu getirmez. Konfor açısından devlet yurtlarını tercih etmeyen öğrenciler için Özel yurt, apart ve paylaşılan öğrenci evi tarzı konaklamalar yaygın olarak bulunabilir. Aynı şekilde bu konaklama tiplerinin de maliyetleri oldukça düşüktür.


Ukrayna Yüksek Lisans Fiyatları


Ukrayna’da yüksek lisans planı olan öğrenciler daha sağlıklı bir bütçe planlaması yapabilmek için öncelikle eğitim almak istedikleri dilleri belirlemelilerdir. Ukrayna eğitim sisteminde, okunmak istenen bölümün maliyetinde eğitim dili önemli bir yere sahiptir. Bu doğrultuda öğrencilerin öncelikle dil seçimlerini gelecek planları yönünde sağlıklı bir şekilde yapmaları ve sonrasında üniversite araştırmasına başlamaları tavsiye edilmektedir. Eğitim alınacak dil belirlendikten sonrasında Ukrayna yüksek lisans eğitiminde; bütçeye uygun ve kaliteli üniversite bulabilmek mümkündür. Ukrayna yüksek lisans eğitiminde en çok tercih edilen bölümlerin ortalama fiyatları ise şu şekildedir,
Rusça
Mühendislik Bölümleri: 2000-3500 USD
Gemi ve Uçak Yapımıyla İlgili Teknik bölümler: 1800-3000 USD
Tıp ve Sağlık Alanları İle İlgili Bölümler: 1800-5000 USD
Sosyal Bilimler Alanları İle İlgili Bölümler: 1700-3500 USD
Ukraynaca
Mühendislik Bölümleri: 1800-3200 USD
Gemi ve Uçak Yapımıyla İlgili Teknik bölümler: 2000-3000 USD
Tıp ve Sağlık Alanları İle İlgili Bölümler: 2500-3000 USD
Sosyal Bilimler Alanları İle İlgili Bölümler: 1700-3200 USD
İngilizce
Mühendislik Bölümleri: 2500-4000 USD
Gemi ve Uçak Yapımıyla İlgili Teknik bölümler: 2500- 3800 USD
Tıp ve Sağlık Alanları İle İlgili Bölümler: 3800-5000 USD
Sosyal Bilimler Alanları İle İlgili Bölümler: 2500-3500 USD


Bu fiyatlar ortalama olup öğrencilerin üniversite eğitimi almak istedikleri tarih ve seçilen üniversiteye göre değişkenlik göstermektedir. Güncel ve sabit fiyat için danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

 

Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Eğitim danışmanlarımız ile ofisimizde veya telefon/ skype üzerinden yapacağınız danışmanlık hizmeti

  • Başvuru için tavsiye edilen üniversiteler listesi
  • Başvuru formlarının doldurulması ve evrak kontrolünün yapılması
  • Motivasyon mektubu tavsiye ve kontrol desteği
  • Gerekli belgelerin hazırlanması konusunda destek
  • Mevcut burslar konusunda tavsiyeler
  • Hangi teklifi kabul etmeniz gerektiğiyle ilgili tavsiyeler
  • Başvuru sürecinden kayıt anına kadar destek
  • Vize başvuru işlemleri ve evrak hazırlama süreci desteği

Ukrayna'da Yüksek Lisans Eğitimi Alın

Ukrayna üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Eğitim danışmanlarımız başvuru süreci, gerekli evraklar, öğretim ücretleri vb. birçok konuda size danışmanlık hizmeti sağlayabilir. Detaylı bilgi için İstanbul ofisimizi ziyaret edin veya telefon ile bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

Ukrayna Yüksek Lisans

SUMY DEVLET ÜNİVERSİTESİ(SUMY STATE UNIVERSITY) (SUMY) Devamını Gör
SUMY DEVLET ÜNİVERSİTESİ(SUMY STATE UNIVERSITY) (SUMY) Devamını Gör
KHARKIV MİLLİ TIP ÜNİVERSİTESİ(KHARKIV NATIONAL MEDICAL UNIVERSITY) (KHARKOV) Devamını Gör
KHARKIV MİLLİ TIP ÜNİVERSİTESİ(KHARKIV NATIONAL MEDICAL UNIVERSITY) (KHARKOV) Devamını Gör
KHARKIV KARAZİN ÜNİVERSİTESİ(V.N. KARAZİN KHARKIV NATIONAL UNIVERSITY) (KHARKOV) Devamını Gör
KHARKIV KARAZIN ÜNİVERSİTESİ(V.N. KARAZIN KHARKIV NATIONAL UNIVERSITY) (KHARKOV) Devamını Gör
ODESSA DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ(ODESSA STATE MEDICAL UNIVERSITY) (ODESSA) Devamını Gör
ODESSA DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ(ODESSA STATE MEDICAL UNIVERSITY) (ODESSA) Devamını Gör
KİEV TARAS SHEVCHENKO ÜNİVERSİTESİ(TARAS SHEVCHENKO NATIONAL UNIVERSITY OF KYIV) (KİEV) Devamını Gör
ODESSA DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ(ODESSA STATE MEDICAL UNIVERSITY) (ODESSA) Devamını Gör
ODESSA DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ(ODESSA STATE MEDICAL UNIVERSITY) (ODESSA) Devamını Gör
KHARKIV MİLLİ TIP ÜNİVERSİTESİ(KHARKIV NATIONAL MEDICAL UNIVERSITY) (KHARKOV) Devamını Gör
KHARKIV MİLLİ TIP ÜNİVERSİTESİ(KHARKIV NATIONAL MEDICAL UNIVERSITY) (KHARKOV) Devamını Gör
ODESSA DEVLET MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK AKADEMİSİ(ODESSA STATE ACADEMY OF ENGINEERING AND ARCHITECTURE) (ODESSA) Devamını Gör
ODESSA BEŞERİ BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ (ODESSA) Devamını Gör
UKRAYNA LİSANS BAŞVURU PAKETİ (DİL YETERLİLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN) (UKRAYNA) Dil yeterliliği olan öğrenciler sadece bu paketi tercih edebilir! Devamını Gör
ODESSA DENİZCİLİK AKADEMİSİ (ODESSA NATIONAL MARITIME ACADEMY) HAZIRLIK PAKETİ (ODESSA) Devamını Gör
ODESSA DENİZCİLİK ÜNİVERSİTESİ (ODESSA NATIONAL MARITIME UNIVERSITY) HAZIRLIK PAKETİ (ODESSA) Devamını Gör
KHARKIV POLİTEKNİK ÜNİVERSİTESİ(KHARKIV POLYTECHNIC INSTITUTE) HAZIRLIK PAKETİ (KHARKOV) Devamını Gör
ODESSA POLİTEKNİK ÜNİVERSİTESİ(ODESSA NATIONAL POLYTECHNIC UNIVERSITY) / HAZIRLIK PAKETİ (ODESSA) Devamını Gör
kanada
amerika
england

Ukrayna Yüksek Lisanslar

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Profilo Plaza 0212 995 07 08
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11