Varşova Üniversitesi (Varşova)

Varşova Üniversitesi (Varşova) Hakkında

-Dünya sıralamasında ilk 500'de yer alır.

-Polonya ve Avrupa'nın en iyi üniversitelerinden birisidir.

-200 senelik köklü bir geçmişe sahiptir.

-Varşova'da şehir merkezinde konumlanmıştır ve çevre kafe, restoranlara çok yakındır.

-3000'in üzerinde akademisyeni ve 53,000 öğrencisi ile Polonya'nın en büyük üniversitesidir.

-Çatı bahçeye sahip kütüphanesi ile öğrencilere huzurla ders çalışıp dinlenebilecekleri bir ortam sunar.

-YÖK tarafından tanınırlığı vardır.

-Sınavsız giriş imkanı sunar.

 

Konaklama Özellikleri

 

Üniversite Yurtları Polonya'da konaklama seçeneklerinden en çok tercih edilen ve başvurulanlar üniversite yurtlarıdır. Ancak Varşova dışındaki şehirlerdeki üniversiteler çoğunlukla yurt imkanı sağlasa da, Varşova üniversitelerinin bir çoğunun yurdu bulunmamakta ve öğrencileri anlaşmalı oldukları hostel/yurt tarzı konaklamalara yönlendirmektedirler. Yine yurt kapasiteleri kısıtlı olduğu için erken konaklama başvurusu çok önemlidir. Bu da erken üniversite başvurusunun önemlini ortaya çıkarmaktadır. Endless Abroad, öğrencilerine özel yurt, öğrenci rezidansı ve Student Stay isimli sadece öğrencilerin kaldığı öğrenci evleri hizmeti sunarak Polonya'da eğitim alacak öğrencilerine çok detaylı konaklama çözümü sunmaktadır. Polonya üniversitelerinin aylık yurt ücretleri 100€ ile 250€ arasında değişmektedir.

Öğrenci Evleri Polonya'da üniversite eğitimi alacak öğrencilerimiz için Varşova'nın farklı bölgelerinde konuşlanmış, dünyanın farklı ülkelerinden sadece üniversite öğrencilerinin kalabileceği öğrenci evleri konaklamasıdır. Öğrencilerimize, eğitim alacakları üniversitenin lokasyonu göz önünde bulundurularak, tek, çift ya da 3-4 kişi kalabilecekleri öğrenci evlerinin ücretleri, fotoğrafları, üniversiteye olan uzaklıkları, ulaşım olanakları gibi ihtiyaç olan tüm bilgiler sunularak eğitim başlangıcından önce konaklama ayarlanır. Öğrenci evleri, tek kişilik ya da daha kalabalık oda seçeneklerine göre aylık 200€ ila 400€ arasında ücretlendirilir. Evlerin tüm elektrik, su, gaz ve internet ihtiyacı öğrenci evleri yönetimi tarafından karşılanır, öğrenci sadece faturalar için aylık ödeme yapmaktadır. Öğrenci evlerinde kalmak isteyen öğrenciler 6-7 aylık kontrat imzalayarak kontrat bitiminde evden çıkabilir ya da konaklamasına devam edebilir.

Özel Yurt / Hostel Konaklamaları Polonya'da Türkiye'den farklı olarak Kredi Yurtlar Kurumu ya da özel öğrenci yurdu gibi yurtlar çok fazla bulunmamaktadır. Bir çok özel hostel, sadece öğrencilere hizmet vermekte ve özel yurt işlevi görmektedir. Üniversite yurdu ya da öğrenci evlerinde kalmak istemeyen, yer bulamayan ya da geçici konaklama isteyen öğrencilerimize özel yurt ve hostel ayarlanır. Aylık ücreti 200€ ila maksimum 400€ arasında değişen özel yurtlarda kısa süreli konaklama mümkündür, öğrenci bir ay kadar konakladıktan sonra dilediği zaman başka bir konaklama seçeneği araştırabilir ve özel yurtlardan ayrılabilir. Endless Abroad, öğrencilerine hem geçici hem de kalıcı konaklama organizasyonu için servis sağlayıcıları aracılığıyla detaylı bilgi sunmaktadır.

 

SUNULAN PROGRAMLAR

Yurtdışında üniversite okumak isteyenlerin sayısında her geçen yıl artışın yaşandığı gözlemleniyor. Bunun nedeni başta iş dünyasının yüksek donanımlı adayları tercih etmelerinden kaynaklanıyor. Yurtdışında eğitim deneyimi yaşayan kişilerin çalışma izni hakkını kazanmalarından dolayı iş dünyasına karşı tecrübeleri artmış oluyor bu da yurda döndüklerinde kendi alanlarında daha iyi bir iş bulma fırsatı ile birlikte kariyer yapmada etkin bireyler olmalarını etkiliyor. Yurtdışında yüksek lisans almanın en büyük avantajlarından bir diğeri ise alınan diplomanın YÖK tarafından kabul edilmesidir. Bölüm ve program fark etmeksizin bazı ülkelerden alınan diplomaların kabul görmesi, öğrencilerin dönüşlerinde istedikleri alanda çalışma fırsatı bulmalarını etkiliyor.

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım