Avustralya Sertifika Programları

Avustralya’da lisans ve yüksek lisans düzeyinde birçok sertifika ve diploma programı sunulmaktadır. Bu programlar tam bir derece eğitimi ile aynı yeterlilikleri sunar, ayrıca çok daha kısa süreli ve uygun fiyatlı olmaları sebebiyle öğrenciler arasında oldukça popülerdir. Avustralya’da sertifika ve diploma programları konu alanına göre 6 ay veya 1-2 yıl sürmektedir.

Başvuru tarihleri oldukça esnektir ve yılda birkaç kez alım yapılır. Avustralya sertifika ve diploma programlarına başvuru yapmak isteyen öğrencilerin bir lise veya lisans diplomasına sahip olmaları, ayrıca İngilizce dil yeterliliklerini uluslararası olarak kabul görmüş sınavlar ile kanıtlamaları gerekir. Avustralya’daki sertifika ve diploma program ücretleri kuruma, konu alanına ve süreye bağlı olarak değişmekle birlikte yıllık ortalama program ücretleri 7.000-20.000 AUD arasında değişmektedir.

Avustralya Sertifika ve Diploma Program Türleri ve İçerikleri

Avustralya Sertifika ve Diploma programları çeşitli konu alanlarında lisans ve yüksek lisans düzeyinde sunulmaktadır. Sertifika ve diploma programları tam bir derece eğitimine kıyasla çok daha kısa sürer ve uygun fiyatlıdır, bu yüzden yabancı öğrenciler arasında oldukça popülerdir. Sertifika programlarında bir dizi ders modülü içeren belirli bir konu alanında eğitim alınır. Öğrenciler bu programlara kariyerlerinde bir adım daha ilerlemek ve bir diploma derecesine sahip olmak için katılırlar. Ayrıca bazı teknik programlarda profesyonel kariyerde başarıya ulaşabilmek için bir sertifikaya sahip olmak şarttır.

Sertifikalar gibi diplomalar da genellikle teknik okullar veya devlet okulları tarafından sunulan programlardır. Örneğin, hemşire olmak isteyen biri için bir diploma lisans veya ön lisans derecesinin yerine geçebilir. Bununla birlikte, diploma programları sadece tek bir uzmanlık alanında sunulmaktadır.

Avustralya Sertifika Programları Başvuru Tarihleri ve Süresi

Avustralya’daki sertifika ve diploma programları tercih edilen konu alanına göre 6 ay veya 1-2 yıl sürer. Programların başvuru tarihleri oldukça esnektir, yıl içinde birçok kez alımlar yapılır. Kesin başvuru tarihleri için tercih edilen kurum ile doğrudan bağlantıya geçmek gerekir.

Avustralya Sertifika ve Diploma Programları Başvuru Koşulları ve Gerekli Belgeler

Avustralya’da sertifika ve diploma programlarına başvuruda bulunmak için eğitim alınacak program türüne bağlı olarak bir lise veya lisans diplomasına sahip olmak ve çok iyi derecede İngilizce bilmek gerekmektedir. Öğrencilerin İngilizce dil yeterliliklerini uluslararası olarak kabul görmüş IELTS, TOEFL gibi sınavlarla kanıtlamaları gerekmektedir. Başvuru için istenen belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Lise veya Lisans Diplomasıx
 • Not dökümü / transkript
 • İngilizce Dil Yeterliliği (En az 5.5 IELTS veya 46-90 TOEFL puanı)
 • CV
 • Doğum Belgesi
 • Referans ve niyet mektubu
 • Başvuru formu
 • Başvuru ücreti

Avustralya Sertifika ve Diploma Programları Konu Alanları

Avustralya’da lisans ve yüksek lisans seviyesinde birçok konu alanında sertifika ve diploma programları sunulmaktadır. En popüler konu alanlarından bazıları şöyledir:

 • Muhasebe
 • Bilim
 • Hukuk
 • Danışmanlık
 • Psikoloji
 • İşletme
 • Pazarlama
 • Sanat ve Tasarım
 • Turizm ve Otelcilik
 • Mühendislik
 • Sosyal Hizmetler

Avustralya Sertifika ve Diploma Programlarının Ücretleri

Avustralya’da sertifika ve diploma programlarının ücretleri kuruma, programın uzunluğuna ve konu alanına göre farklılık gösterir. Bu yüzden tercih edilen kurum ile doğrudan bağlantıya geçmek önemlidir. Genel olarak ortalama program ücretleri yıllık 7.000-2000 AUD arasında değişmektedir.

Avustralya’da Sertifika ve Diploma Programlarına Katılmanın Avantajları

Avustralya’daki sertifika ve diploma programları tam bir derece eğitimiyle aynı yeterlilikleri sağlar, ancak bu programlar çok daha kısa süreli ve uygun fiyatlı olduklarından yabancı öğrenciler arasında oldukça popülerdir.

Sertifika ve diploma programları mesleki ve profesyonel eğitime odaklanırlar ve genellikle uygulamalı ve pratik öğretim yöntemleri vasıtasıyla sunulurlar. Bu, uzun uzadıya bir akademik eğitim almak istemeyen ve profesyonel yeterlilikleri kısa bir sürede edinip iş hayatına atılmak isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir.

Maddi sıkıntılar yüzünden tam bir derece eğitimini karşılayamayacak olan ve hemen iş bulması gereken öğrenciler için bu programlar hem vakitten hem de nakitten tasarruf etmek anlamına gelir.

Avustralya’da sertifika ve diploma programlarına katılan öğrenciler eğitimleri süresince yarı zamanlı işlerde çalışabilirler, böylece yaşam masraflarını nispeten daha kolay bir şekilde karşılama fırsatı bulurlar. Avustralya'daki birçok kurum, programın temel bir öğesi olan işe yerleştirmeler sunar. Bu öğrencilerin iş hayatına atılmadan önce ilk elden mesleki deneyim edinmeleri için eşsiz bir fırsattır.

Avustralya'da Sertifika Programı Eğitimi Alın

Avustralya'da sertifika ve diploma programlarına katılmak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Eğitim danışmanlarımız programlar, ücretler ve başvuru koşulları hakkında size profesyonel destek sağlayabilir. Bugün ofisimizi ziyaret edin veya telefon ile bize ulaşın.

Avustralya Sertifika Eğitimi Veren Okullar

ILSC Business College-Greystone College (Sydney) Avustralya'nın en gösterişli ve kozmopolit şehri Sydney'de eğitim alma şansı. Devamını Gör
ILSC Business College-Greystone College (Melbourne) Avustralya'nın kültür başkenti olarak kabul edilen Melbourne'de eğitim alma şansı. Devamını Gör
ILSC Business College-Greystone College (Brisbane) Güneş ışığı eyaleti olarak tanınan Queensland eyaletinin merkezi Brisbane'da, keyifli ve verimli bir öğrencilik hayatı yaşama şansı. Devamını Gör
endless
endless
endless

Avustralya Sertifikalar

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11