Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

Avustralya Üniversite

Size en uygun Avustralya'da Üniversite fırsatlarını Endless Abroad Uzman danışman kadrosu ile keşfedin!

20+ Ülke
750+ Global Partner
26+ Şube

Sıkça Sorulan Sorular

Üniversite Hakkında Sorularınızın Cevapları Burada!

20+

Ülke

750+

Global Partner

24+

Şube

Daha detaylı bilgi almak için Uzman Endless Abroad Danışman kadrosuyla iletişime geçin!

Avustralya  üniversiteleri dünyanın pek çok yerinden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Öğrencilerin en çok tercih ettiği okullar arasında ise;

 • ANU (Avustralya Ulusal University)
 • Melbourne University
 • University of Sidney
 • University of New South Wales University
 • Monash University
 • University of Adelaide 

bulunmaktadır.

Avustralya'da lisans için en çok tercih edilen bölümler ise;

 • İşletme
 • Ekonomi
 • Tıp
 • Hukuk
 • Mühendislik

bölümleridir.

Uluslararası öğrenciler için Avustralya lisans derecelerinin öğretim ücreti senelik ortalama 20.000 dolardan başlarken, genel ortalama lisans ücretleri senelik 30.000 AUD civarındadır.

Öğretim ücretleri genel olarak Avustralya'nın küçük şehirlerinde ve banliyo bölgelerinde ucuzken, Sydney ve Melbourne gibi büyük şehirlerde bu fiyatlar daha yüksek bir aralıkta seyredebilir. Avustralya’daki lisans eğitimlerinin fiyat skalası senelik 20.000 Avustralya dolarından başlar ve senelik 45.000 Avustralya dolarına kadar yükselebilir. Aşağıda Adelaide şehrinin başlıca 3 üniversitesinin fiyat listesini inceleyebilirsiniz.

Üniversite

İşletme

Tıp

Muhasebe

Hukuk

Mühendislik

Flinders Üniversitesi

31,500 AUD

74,000 AUD

31,500 AUD

33,500 AUD

37,000 AUD

University of South Australia/ UniSA

32,600 AUD

-

32,600 AUD

32,600 AUD

35,900 AUD

Adelaide Üniversitesi

39,000 AUD

76,000 AUD 

39,000 AUD

39,000 AUD 

42,000 AUD

Avustralya’da uluslararası öğrenciler için 1000’den fazla burs imkanı bulunmaktadır. Bu burslar ile aylık ortalama  20.000 AUD harçlık alabileceğiniz gibi harç ücreti, konaklama masrafları, sağlık sigortası ve ulaşım ödemeleri gibi giderleriniz içinde burslardan yararlanabilirsiniz.

Avustralya üniversite başvuru dönemleri başvuracağınız üniversite ve programa göre değişir  genel bir tarih vermek gerekirse ilk başvuru dönemi genelde kasım-ocak arası dönemde gerçekleşir.

Avustralya üniversite başvuru dönemleri başvuracağınız üniversite ve programa göre değişir  genel bir tarih vermek gerekirse ilk başvuru dönemi genelde kasım-ocak arası dönemde gerçekleşir. Bu dönemden önce belgelerini hazırlamak ve erken başvuru yapmak sizin için avantaj sağlayacaktır. Avustralya yüksek öğretim kurumlarına başvuru için gereken belgeler kuruma ve bölüme göre değişebilir. Bazı kurumlar sizden akademik veya dil yeterliliğiniz için kendi hazırladıkları sınavlara girmenizi isteyebilirler.

Yurtdışında bulunan çoğu üniversitenin YÖK tarafından denkliği bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için Endless Abroad uzman danışman kadrosuyla iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla

Blog

Yurtdışı eğitim programları, ülkeler, konaklama, kısacası yurtdışında öğrenci olmak ile ilgili tüm bilgiler için blog sayfamıza göz at.

wp