Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

Avustralya’da Work & Study

Avustralya’da Work & Study

Work-Study: Avustralya'da Nasıl Çalışılır ve Öğrenilir Üzerine İpuçları

Avustralya, uluslararası öğrenciler için en iyi eğitim yerlerinden biridir, ancak temel yaşam masraflarını korumak için okumalı ve çalışmalısınız.

Sponsor olarak Bill Gates veya Jeff Bezos'un olması dışında, Avustralya'da okumak pahalı olabilir, özellikle konaklama, yemek, eğitim ve diğer eğitim giderleri gibi maliyetleri hesaba katarsanız, çalışmayı düşünmelisiniz.

Ayrıca, Avustralya'da öğrenci olarak çalışmak sadece ek gelir elde etmekle sınırlı değildir, aynı zamanda harika yeni beceriler kazanırken benzersiz Avustralya yaşam tarzını deneyimlemek için harika bir yoldur.

Avustralya'da çalışmak ve okumak için gerçekten hevesliyseniz doğru yerdesiniz. İş-çalışma sürecinizin sorunsuz geçmesini sağlayacak Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanları ile size yardımcı olabiliriz.

Avustralya'da Okumanın Maliyeti Ne Kadardır?

Avustralya hükümeti 16 hafta üzeri dil eğitimine giden öğrenciler için çalışma izni vermektedir. Genelde öğrenciler uzun süreli eğitimlerde Avustralya’yı tercih etmektedir. 16, 24, 36 Hafta eğitim alan öğrenciler Avustralya rahatlıkla çalışıp para kazanabilirler.

Avustralya hükümeti yabancı öğrencilere, dil eğitimi aldıkları süre boyunca ücretli olarak çalışmalarına olanak sağladığı için Avustralya’da öğrenciler eğitim görürken çalışıp saatlik 15 AU$- 20AUS$ ücret kazanarak yaşam maliyetlerini en aza indirebilirler.

Öğrenciler akademik dönemlerde haftada 20 saat, akademik dönemler dışında yani tatil zamanında ise süresiz çalışma hakkına sahiptirler.

Avustralya’da öğrenciler daha çok cafe, restoran ve coffee shoplar, süpermarket, mağaza, gibi yerlerde çalışmaktadır. Avustralya geniş endüstri alanlarına ve yarı zamanlı istihdam fırsatlarına sahip olduğu için iş bulma zorluğu çekmezler.

Avustralya’da Work & Study İmkanı

Avustralya Work and Study programı ile detaylı bilgiler birkaç başlık altında toplanmıştır:

1- Yarı Zamanlı İşler

Vize bilgileri Avustralya Göçmenlik Departmanı (DIAC) tarafından kayıt altında ve ihtiyaç durumunda Çevrimiçi Vize Yetkisi Doğrulama (VEVO) sistemi kullanılarak erişilebilir. Mevcut niteliklere veya iş tecrübesine sahip öğrenciler, seçtikleri alanda yarı zamanlı işler bulabilirler. Avustralya'daki birçok sektör perakende, otelcilik, turizm, tarım, satış, yönetim ve daha fazlası gibi yarı zamanlı işler sunar. 

2- Ağ kurma

Ağ kurma, iş bulmanın harika bir yoludur. Avustralya'daki yabancı öğrenciler, birbirlerine iş aradıklarını bildirmek için kendi aralarında ağ oluşturmalıdır. Bunun yanı sıra yerel gazeteler, süpermarket panolarındaki listeler ve kampüste bulunan iş ilan panoları da başka bir seçenektir. 

3- İşçi Hakları

Yabancı öğrenciler veya sadece tatil vizesi alan kişiler de dahil olmak üzere, Avustralya'da çalışan herkesin temel işçi hakları vardır. Bu haklar asgari ücret alma hakkı, haksız yere işten çıkarılma, molalar veya dinlenme süreleri ile mücadele hakkı ve sağlıklı/güvenli bir çalışma ortamı hakkı olarak sıralanabilir. 

4- Vergi Dosya Numarası

Yabancı öğrencilerin Avustralya'da çalışabilmek için bir Vergi Dosya Numarası (TFN) almaları gerekir. Avustralya'da eğitim alırken çalışmak isteyen öğrencilerin, Vergi Dosya Numarası almak için önce Avustralya Vergi Dairesi'ne gitmeleri gerekir. 

Avustralya'da Work and Study Programı ile Dil Eğitimi Alın

Eğitim alırken bir yandan çalışmak ve gelecekteki kariyer fırsatlarınızı çoğaltmak istiyorsanız, Avustralya Work and Study programları sizin için ideal bir tercih olacaktır. Endless Abroad olarak Avustralya Work and Study gereklilikleri, koşulları ve süreci hakkında merak ettiğiniz her konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bugün İstanbul ofisimizi ziyaret edin veya telefon ile bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

Avustralya’da Work & Study Blog

Avustralya’da Work & Study Hakkında Blog Yazılarımız

Öğrenci Hikayeleri

Birbirinden güzel ülkede, birbirinden güzel deneyim! Öğrenirken eğlenen, yeni bakış açılarıyla gelişen öğrencilerimizin hikayelerine göz at.

wp