Covid-19 Bilgilendirme

Yurtdışı Covid-19 sürecini yakından takip ediyor, en önemli önceliğimiz olan değerli öğrencilerimiz için en doğru planlamayı yapmak için ücretsiz danışmanlık veriyoruz.

Detaylı Bilgi Al
close

Amerika’da Dil Eğitimi İçin Tercih Edilebilecek 6 Şehir

Amerika’da Dil Eğitimi İçin Tercih Edilebilecek 6 Şehir

Yurtdışı eğitimde en popüler ülkelerin başında gelen Amerika, her öğrencinin ihtiyacına göre dil programları sunmaktadır. Amerika’da eğitim almaya karar verdiğinizde, öğrenci olduğunuzu belirten I-20 belgesi okulunuz tarafından kargo ile gönderilmektedir. Vize başvuru aşaması oldukça önemlidir. Amerika’da 18+ saat ders aldığınızda öğrenci vizesine başvurulabilir. 

Amerika'da bir dil okulunda eğitim almaya başladığınızda, sadece sertifikaya sahip olmazsınız. Deneyiminizi ve kimliğinizi de ortaya koyarsınız. Başka bir ülkede eğitim almaya başladığınızda ve yaşamaya karar verdiğiniz zorlanabilirsiniz ama bu süreç oldukça cesaret ve olumlu bir tutum gerektirir. Bazen, bu özellikler eğitiminizden daha etkilidir. Amerika'daki bir dil okulunda, İngilizce eğitimi alırsanız, eşsiz bir kültürlerarası deneyim edinirsiniz. Amerika, dünyanın en iyi eğitim sistemlerine sahip olup ileri teknolojisi ve araştırmaları konusunda ünlüdür. İnsanlar problem çözme becerileri geliştiğini ve modern uygulamalar hakkında bilgi sahibi olduğunuzu anlayacaklardır.

Dili öğrenmenin ilk şartlarından biri olan pratik kısmını etkin bir şekilde yapabilmek için anadili İngilizce olan bir ülkede dil eğitimi almak doğru bir karar olacaktır. Amerika, İngilizcenin yayılması konusunda büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu sebeple sizlere Amerika'da dil eğitimi almak için en çok tercih edilen 6 şehri sıraladık.

1- New York Dil Eğitimi

Amerika denilince ilk akla gelen şehrin New York olması çok normal. New York, dünyanın en fazla turist bulunduran en büyük metropollerinden biridir. kültürel aktivite, gezi, sanat açısından oldukça caziptir. Farklı kültürleri tanıyabileceğiniz, farklı insanlarla sosyalleşip arkadaş edinebileceğiniz bir şehirdir.  Farklı dil okullarının bulunduğu New York’ta Manhattan üzerindeki dil okullarında eğitim alabilir, Central Park’ta güzel vakit geçirebilirsiniz. 

New York’ta en iyi dil eğitimi alabileceğiniz dil kursları sunan birçok dil okulu bulunmaktadır. Dil eğitimi programları en az 1 hafta, en fazla 1 yıl süreli olabilmektedir. New York dil okullarında aile yanı, kiralık daireler, öğrenci yurdu gibi konaklama seçenekleri mevcuttur. New York dil okullarında sınavlara hazırlıktan genel ingilizceye, özel derslerden iş ingilizcesine kadar ihtiyacınıza uygun dil kursları bulunmaktadır. New York dil okullarının ücretleri sizin tercih edeceğiniz programa ve kurs süresine göre değişiklik gösterse de genel olarak haftalık 810 $ ve yıllık 18.000+ $ civarında değişiklik göstermektedir. New York’ta bütçenize ve isteğinize göre dil okullarını tercih edebilirsiniz.

 • Genel İngilizce
 • Çocuklar için İngilizce
 • Yetişkinler için İngilizce
 • Başlangıç/Orta/İleri Seviye Kurslar
 • Sınav Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL, Cambridge ESOL, FCE)
 • İş İngilizcesi
 • Öğretmenlik Eğitimleri
 • Tam/Yarı Zamanlı Kurslar
 • Özel Dersler
 • Yaz Okulları
 • Grup Eğitimleri
 • Bire Bir Kurslar

2- San Francisco Dil Eğitimi

Stanford, University of California ve Berkeley’in bulunduğu San Francisco şehri en yaşanılası şehirlerden biridir. En prestijli okullarda eğitim alma şansına sahip olabilir, sosyal ve kültürel anlamda da etkinlik eksikliği hissetmeyeceğiniz şehirlerden biridir.

San Francisco’da uluslararası öğrenciler için İngilizce dil kursları sunan dil okulları bulunmaktadır. Kurslar, öğrencilerin seviyesine ve ihtiyacına yönelik planlanmıştır. San Francisco’da dil eğitimleri sunan okullar ise ABC Languages, Advance English Academy, Magnetic Speaking, IDESLI, Kaplan Internationa, Intercultural Institute of California, English Language Institute, San Francisco Language Services, Lingo’dur. San Francisco dil okullarında kurs ücretleri dil eğitimi alınacak kuruma ve programa göre değişir ancak genel olarak haftalık 769 $ ve yıllık 17.000+ $ civarında olmaktadır.

 • Genel İngilizce
 • Çocuklar için İngilizce
 • Yetişkinler için İngilizce
 • Başlangıç/Orta/İleri Seviye Kurslar
 • Sınav Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL, Cambridge ESOL, FCE)
 • İş İngilizcesi
 • Öğretmenlik Eğitimleri
 • Tam/Yarı Zamanlı Kurslar

3- Boston Dil Eğitimi

Dünyanın en iyi üniversitelerinin bulunduğu Boston şehri New York’un merkezine 4 saat uzaklıkta bulunur. Eğitim alırken öğrenci şehri hissiyatını da hissedeceksiniz. Boston, gece hayatı, sanat ve kültür etkinliklerinin merkezidir. Ekonomik anlamda da Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük 6. şehridir.

Boston’da uluslararası  öğrenciler için İngilizce ve modern dillerde dil seçenekleri sunan birçok dil okulu bulunmaktadır. Boston’da dil eğitimleri sunan okullar Boston School of English, LSI Boston, Kaplan International Language School, OHC English, EC Boston English Language School, FLS Boston Commons olarak sıralanabilir. Boston dil okullarında eğitim alacak öğrenciler kurs türüne ve programa göre ücret öder ancak genel olarak haftalık 743 $ ve yıllık 14.000+ $ civarındadır.

 • Genel İngilizce
 • Çocuklar için İngilizce
 • Yetişkinler için İngilizce
 • Başlangıç/Orta/İleri Seviye Kurslar
 • Sınav Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL, Cambridge ESOL, FCE)
 • İş İngilizcesi
 • Öğretmenlik Eğitimleri
 • Tam/Yarı Zamanlı Kurslar
 • Özel Dersler
 • Yaz Okulları    

Boston, Amerikan Devriminin merkez üssü olarak anılmaktadır. Şehirde çok sayıda tarihi mekana ev sahipliği yapar. Dil eğitimi alırken ders sonralarında Eski Kuzey Kilisesi ve Paul Revere’nin evini de ziyaret edebilmenizi sağlayan bir yol olan Özgürlük Patikası’nda yürüyüş yaparak güzel vakit geçirebilirsiniz. Boston üniversite eğitimi için olduğu kadar dil eğitimi için de mükemmel bir yerdir. Her sene yüzlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 

Boston’da en iyi dil eğitimi alabileceğiniz dil kursları sunan dil okulları bulunmaktadır. Dil eğitimi programları en az 1 hafta, en fazla 1 yıl sürmektedir. Boston’da eğitim alırken aile yanı, kiralık daireler, öğrenci yurdu gibi konaklama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Boston dil okullarında sınavlara hazırlıktan genel ingilizceye, özel derslerden iş ingilizcesine kadar ihtiyacınıza uygun dil kursları bulunmaktadır.

4- Los Angeles Dil Eğitimi

Los Angeles, Hollywood’un bulunduğu ve en fazla tercih edilen 2. şehirdir. Los Angeles, UCLA gibi dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapar. Şehir, sanat müzeleri ile de tüm dünya tarafından ilgi çekmektedir. Teknoloji ve bilimsel gelişmelerinde dünyada ilgi odağı olan bu şehirde eğlenceli bir öğrencilik hayatı yaşayabilirsiniz. 

Los Angeles’ta en iyi dil eğitimi alabileceğiniz dil kursları sunan birçok dil okulu bulunmaktadır. Dil eğitimi programları en az 1 hafta, en fazla 1 yıl süreli olabilmektedir. Los Angeles’ta eğitim alırken aile yanı, kiralık daireler, öğrenci yurdu gibi konaklama seçeneklerini tercih edebilirsiniz.  Los Angeles dil okul ücretleri programa ve kurs süresine göre değişiklik gösterir. Los Angeles’ta Kaplan International Languages, EC English, FLS International ve Kings Education gibi dil okulları bulunmaktadır.

5- San Diego Dil Eğitimi

Dünyanın en iyi kampüslerinin gösterildiği San Diego’da dünyanın dört bir yanından öğrenciler üniversite ve dil eğitimi almak için başvuruda bulunurlar. Sanat, işletme ve bilim alanında oldukça gelişen San Diego, uluslararası öğrencilerin tercihleri arasındadır.

San Diego’da en iyi dil eğitimi alabileceğiniz dil kursları sunan dil okulları bulunmaktadır. Dil eğitimi programları en az 1 hafta, en fazla 1 yıl sürmektedir. San Diego’da eğitim alırken aile yanı, kiralık daireler, öğrenci yurdu gibi konaklama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. 

6- Chicago Dil Eğitimi

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük finans merkezlerinden biri olan Chicago yaşam giderlerinin New York şehirlerden daha uygun olması sebebiyle tercih edilen bir şehirdir. Blues, caz gibi müzik akımlarının doğduğu yeri sayılan Chicago’da eğitiminizi alırken aynı zaman da dünyaca ünlü festivallere katılma şansı bulabilirsiniz. Rüzgarlı Şehir olarak bilinen Chicago hem yapısı hem de öğrencilere sunduğu imkanlarla en fazla tercih edilen şehirlerden birisidir. 

Chicago’da en iyi dil eğitimi alabileceğiniz dil kursları sunan birçok dil okulu bulunmaktadır. Chicago dil okullarında uluslararası öğrenciler için için Akademik İngilizce'den seyahat edenler için dil ve kültür kurslarına kadar çeşitli dil eğitim programları sunar. Dil eğitimi programları en az 1 hafta, en fazla 1 yıl süreli olabilmektedir. Chicago okulları Sürekli Eğitim ve Öğretim Akreditasyon Konseyi (ACCET) ve İngilizce Dil Programı Akreditasyon Komisyonu (CEA), ABD'deki Yoğun İngilizce Programlarına (IEPs) ulusal akreditasyon sağlayan kurumlar tarafından akrediteye sahiptir. 

Dil Eğitimini Amerika'da Al

Amerika’da İngilizce öğrenme, dil öğrenirken yaşama hayalinizi gerçekleştirmek için eğitim planlama, şehir ve okul seçimi, başvuru süreci, vize işlemleri gibi tüm konularda Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak daima yanınızdayız. Tüm sorularınız, ihtiyaçlarınız ve ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için iletişime geçin.

Yayınlayan: Utku Yıldırım
İlgili Blog Yazıları
Sıkça Sorulan Sorular
kanada
amerika
england

Amerika’da Dil Eğitimi İçin Tercih Edilebilecek 6 Şehir

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44020 7636 4052
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (342) 999 45 14
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
chevron
WHATSAPP
İLETİŞİM FORMU