COVID-19 Bilgilendirme

COVID-19 sürecini yakından takip ediyor, en önemli önceliğimiz olan değerli öğrencilerimizin, çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve tüm insanlığın sağlığı için sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak hizmet vermeye devam ediyor, her zamanki gibi sizin için en doğru planlamayı yapmak için ücretsiz danışmanlık veriyoruz.

DETAYLI BİLGİ AL

Avustralya Hakkında

Avustralya, Pasifik Okyanusu’nun güneybatısında yer alan, dünyanın hem kıta olup hem de ülke olan tek ülkesidir. Güney yarım kürede bulunur; popülasyonu 25 milyon civarındadır. Yakınlardaki komşularının arasında Yeni Zelanda ve Papua Yeni Gine yer alır.

Avustralya, 6 eyaletten ve 2 bölgeden oluşmaktadır:

Eyaletler: New South Wales (NSW), Victoria (VIC), Queensland (QLD), Western Australia (WA), South Australia (SA) ve Tasmania (TAS).

Bölgeler: Northern Territory (NT) ve Australian Capital Territory (ACT).

Avustralya, güney yarım kürede yer alan yüksek teknoloji, madencilik, tarım ve hayvancılık konularında gelişmiş bir ülkedir. Hint ve Pasifik Okyanusları arasında uzanır. Avustralya üçte biri tropik geri kalanı ılıman bölgelerden oluşur. Avustralya’da iklim, bölgelere göre değişiklik gösterir ve güney yarımkürede olduğundan mevsimler, Avrupa ve Kuzey Amerika’da yaşanan mevsimlerin tam tersi zamanlarda gerçekleşir. Avustralya’nın çoğunluğu çöllerle kaplıdır ve geneli kuraktır, fakat güneydoğu ve güneybatı bölgeleri ılıman iklimi ile ve kuzey bölgesi tropik iklimiyle bu genellemenin dışına çıkar. Güneybatıda dağlar kışın karlarla kaplanır ve Avustralyalıların kayak ve snowboard yapmak için gözde mekânlarıdır.

Avustralya; egzotik bir coğrafyaya sahip, çok kültürlü toplum yapısı, yüksek standartlara sahip eğitim kurumları, canlı, enerjik ve sıcakkanlı insanları, devasa parkları, harika plajları, temiz havası, geniş yolları, düşük suç oranlarıyla yıllar boyunca uluslararası öğrenciler için harika bir eğitim ülkesi haline gelmiştir. 

Sanılanın aksine başkenti Sydney yerine Canberra olan Avustralya, Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan listede her yıl en yaşanılabilir ülkeler sıralamasında daima ilk 5 içinde yer alır. Avustralya, hem eğitim hem de eğitim sonrası göçmenlik olanaklarıyla uluslararası öğrenciler açısından son derece cazip bir ülkedir.

Avustralya, kangurularıyla tanınmasının dışında, inovasyonun ülkesi olarak da bilinir. Dünyayı değiştiren birçok teknolojiyi, Avustralyalı bilim adamları icat etmiştir. Uçaklardaki kara kutular, kalp pili, ultrason, grip aşısı, biyonik kulak, kablosuz internet, penisilin, Google Haritalar ve yanık vakalarında kullanılan sprey edilebilen deri de bu icatların arasındadır.

Avustralya uluslararası öğrencilere anaokulu, ilkokul, lise, mesleki eğitim, lisans, yüksek lisans ve dil eğitimi gibi çok çeşitli eğitimleri sunmaktadır. Türk vatandaşlığına sahip öğrenciler bu eğitim programlarından herhangi birine katılabilmek için öğrenci vizesi almak zorundadır. Öğrenci vizesine sahip olan uluslarası bir öğrenciler kaydınızı Common Wealth Register of Institutionsand Courses for Overseas Students (CRICOS) kayıtlı olan bir okula ve programına yaptırırsınız. CRICOS kaydı, kurumların ve sundukları eğitim programlarının uluslararası öğrencilerin beklentilerini karşılayacak şekilde, yüksek standartlarda olmasını sağlar. Üye okullar eğitim, müfredat, fiziksel şartlar, öğrenci hizmetleri ve daha birçok eğitimin kalitesinin etkileyen konularda düzenli denetimden geçerler.

Dil eğitimini alınabilecek en verimli ülkelere bakıldığında, İngiltere ve Amerika’ya kıyasla Avustralya’da dil eğitimi ve yaşam masrafları oldukça makul olarak değerlendirebiliriz. Avustralya dil okulu fiyatlarının düşük olmasının en büyük sebebi Avustralya dolarının İngiliz sterlini, Amerikan doları ya da Euro ile kıyaslandığında çok daha aşağılarda seyretmesidir. Buna ek olarak Avustralya’nın Türk öğrencilere verdiği yasal çalışma izni özellikle Türk öğrencilere geçim konusunda çok büyük bir avantaj sağlamaktadır. Avustralya dil okulu yasal çalışma izni haftalık 20, aylık 80 saattir. Aylık kazanacağınız para ile kira, cep harçlığı (bir öğrencinin aylık ortalama harcaması 1000 AU$) gibi harcamalar karşılanabilir. Bu avantajlar göz önüne alındığında maliyet açısından Avustralya oldukça avantajlıdır.

Tüm bunlara ek olarak Avustralya toplumu çok kültürlü, genç ve açık fikirlidir. Yaş ortalaması 37’dir. Avustralya,  dünyanın dört bir yanındaki insanların modern bir ulus yaşam deneyimini paylaşmaya ve katkıda bulunmaya başladıkları yerdir.  Avustralya’nın anadili İngilizce olduğu için, uluslararası öğrenciler tarafından bolca tercih edilen destinasyonlardan birisidir.

Avustralya'da Popüler Şehirler

SYDNEY 

Avustralya’nın en kalabalık ve en popüler şehri olan Sydney, ülkenin güneydoğusunda yklaşık5 milyonluk nüfusa sahiptir.  Şehir aynı zamanda 1788 yılında İngilizler tarafından kurulmuş ilk kolonidir.

İş merkezlerinin ve Avustralya’nın finans sektörünün yoğunlaştığı bir kent olan Sydney aynı zamanda ikonik yapıları, ülkenin sunduğu doğal güzelliklere olan yakınlığı, müzik ve sanat etkinlikleri ile de öne çıkmaktadır. 

Auburn Botanical Gardens, Royal National Park ve dünyanın en eski ikinci ulusal parkı olan Ku-ring-gai Chase, şehir içinde doğayı yaşamak isteyenler için idealdir. Queen Victoria Building, Australian Museum, Sydney Town Hall, Parliament House ve tabi ki inşa edildiği 1973 yılından bu yana Sydney’in popüler kültürdeki simgesi olmuş ünlü Sidney Opera Binası şehrin öne çıkan yapılarıdır.

Kültürel olarak da Melbourne ile beraber Avustralya’nın en zengin şehirlerinden olan Sydney, her yıl Çin yeni yılı kutlamalarından birçok kültürel festivale (Hint, Yunan, Ermeni, Brezilya, Lübnan, Mısır, Sırp, Japon, Malezya, Birmanya, Polonya, Tayland)  kadar yemek, müzik, film, komedi ve sanat festivallerine ev sahipliği yapar. Avustralya’nın en büyük sanat festivali Sydney Festival, modern sanat festivali Biennale of Sydney, gezici rock festivali The Big Day Out ve Sidney Film Festivali bunlardan bazılarıdır.

İngilizce eğitimi için Avustralya’ya giden öğrencilerin de en çok tercih ettiği  Sydney, Jackson Limanı’nın göz kamaştırıcı kıyılarında kurulmuştur. Uluslarası öğrencilere unutulmaz deneyimler yaşatan bu güzellikteki bir şehre dünyanın başka bir yerinde rastlamanız mümkün değildir.

Sydney'in içine ve dışına birçok otobüs servisi vardır. Birçok şirket öğrencilere indirim yapmaktadır. Sydney'de ayrıca özel otobüs turları da vardır. Havalimanından şehirdeki önemli duraklara (Kings Cross, Bondi vs.) periyodik olarak özel otobüs seferleri yapılmaktadır. Sydney'de tren ağı gelişmiştir. Şehirde ayrıca metro sistemi de vardır. Şehirdeki en hızlı ulaşım trenle (city rail) sağlanır.

Aylık konaklama masrafları ortalama olarak 1000-1500 AUD  arasında değişmektedir. Bu ücrete aile yanı konaklama seçilmesi durumunda yemek masrafları da dahildir. Şehir içi otobüs biletleri 4-5 AUD arasında değişmektedir. Günlük cep harçlığı olarak 25-30 AUD düşünülebilir. 

Türkiye ile Sydney arasındaki saat farkı +7’dir. Örneğin; Türkiye’de saat 10:00 iken orada 17:00’dir.


MELBOURNE

Melbourne, Victoria eyaletinin başkenti ve  Sydney’den sonraki en kalabalık ikinci şehirdir. Uzun yıllar üst üste dünyanın en yaşanabilir şehri ve uluslararası öğrencilerin eğitim alabileceği en iyi yer olarak seçildi. QS Dünya Üniversite Sıralaması, Melbourne’u 2012 yılında Asya-Pasifik bölgesinde lider öğrenci şehri olarak listelemiş ve Melbourne’ü Paris, Londra ve Boston ile birlikte dünyanın ilk dört öğrenci şehri arasına sokmuştur.

Melbourne’ün dünya lideri üniversiteleri nicelik olarak az olarak, nitelik kapsamında en son teknolojilerle, uluslararası deneyime sahip akademisyenler ve muhteşem öğrenci hizmetleriyle donatılmıştır. Melbourne üniversiteleri, öğrencilerine dünyanın önde gelen araştırma ve inovasyon tesislerinde eğitim alma fırsatı sunar. Melbourne’deki meslek okulları ve kolejler, öğrencilere kendi alanlarında uygulamalı olarak çalışma fırsatı sunarak, iş hayatına iş tecrübesiyle iyi bir giriş yapmalarına yardımcı oluyor. Öğrenciye teorik baz alınarak verilen pratik eğitim öğrencileri şüphesiz iş hayatında bir adım öne geçirmektedir. Melbourne’deki okullar aynı zamanda birçok endüstri dalı ile yakın bağlara sahip olup, öğrencilerinin dünyadaki potansiyel işverenlerle daha kolay bağlantı kurmasını sağlar.

Melbourne Havalimanına ulaşım kolaydır. Uluslararası öğrenciler kolay ulaşılabilir bir havalimanına sahip olmanın çok kullanışlı olduğunu bilirler. Melbourne’deki havaalanına kolayca ulaşılabilir ve havalimanı şehir merkezine yakındır (her yönden yaklaşık 20-35 dakika).


BRISBANE

Avustralya’nın Sydney ve Melbourne’den sonraki en büyük üçüncü şehridir ve Queensland eyaletinin başkentidir. Brisban,  tatil havasında bir eğitim süreci geçirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Dünyanın en güzel plajları arasında gösterilen Gold Coast çok yakın mesafededir. Şirin mahalleleri, samimi ve mütevazı insanları, dünya çapında bilinen müzeleri ve güzel plajlarıyla Brisbane uluslararası öğrencilere unutulmaz bir deneyim yaşatmaya elverişlidir.
 

Avustralya'da Dil Eğitimi 

Avustralya’da anaokulu, ilkokul, lise, mesleki eğitim, lisans, yüksek lisans ve dil eğitimi de dahil olmak üzere her seviyede eğitim alınabilmektedir. 1200’den fazla kurum ve 22000’den fazla eğitim programı seçeneğiyle, Avustralya’da uluslararası öğrenciler için çok çeşitli eğitim seçenekleri bulunur.

Avustralya kanunları, uluslararası öğrencilere -hangi eğitim programına dahil olurlarsa olsunlar- eğitimin kalitesini koruma konusunda katkıda bulunur.

Öğrenci vizesine sahip olan uluslarası bir öğrenci olarak kaydınızı Common Wealth Register of Institutionsand Courses for Overseas Students (CRICOS) kayıtlı olan bir okula ve programına yaptırırsınız. CRICOS kaydı, kurumların ve sundukları eğitim programlarının uluslararası öğrencilerin beklentilerini karşılayacak şekilde, yüksek standartlarda olmasını sağlar.

Avustralya’da 43 üniversite bulunur. Bunların 40’ı Avustralya üniversitesi, 2’si uluslararası üniversite ve 1’i özel uzmanlık alanı üniversitesidir. Üniversitelerin yanında birçok kurum da yüksek eğitim programları sunmaktadır.

Avustralya’da üç ana yüksek eğitim programı tipi bulunmaktadır: Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora. Spesifik bir alanda mesleki eğitim almak isterseniz, Australian Vocational Educationand Training (VET) programlarından birini seçebilirsiniz. Sadece dil eğitimi almak için gidebilir; vizenizi Avustralya sınırları içerisinde uzatarak daha uzun süre eğitim alabilirsiniz.

Kayıt olmak istediğiniz yüksek eğitim programı için İngilizce seviyeniz yeterli bulunmazsa, Pathway sistemi sayesinde önce ihtiyacınız kadar İngilizce eğitimi alır ve İngilizce eğitiminizi tamamladıktan sonra IELTS, TOEFL gibi İngilizce düzey belirleme sınavlarından birine girmenize gerek kalmadan direkt tercih ettiğiniz akademik programa başlayabilirsiniz. Aynı durum, mesleki eğitim seçenekleri için de geçerlidir. 

Avustralya’da İngilizce eğitimi almak, bir derslikte İngilizce kelimeleri tekrar tekrar söylemekten çok daha fazlasıdır. Avustralya eğitim sistemi, eleştirel düşünme, araştırma ve grup proje çalışmaları üzerine dayalıdır. Bu sistem sayesinde öğrenciler, sadece İngilizcenin kurallarını öğrenmekle kalmayarak İngilizceyi günlük hayatta nasıl kullanmaları gerektiğini de öğrenirler.

Avustralya’da çok çeşitli İngilizce kursu bulunmaktadır. Öğrencilerin spesifik ihtiyaçlarına göre birçok seçenek bulunur. Bunların arasında, Genel İngilizce, Akademik İngilizce, Özel ihtiyaca yönelik İngilizce, Sınava Hazırlık (TOEFL, IELTS, PTE Academic…vb) Dersi gibi dersler bulunur. Tam zamanlı İngilizce eğitimi, genel olarak haftada 20 saattir; öğrencilerin hedeflerine göre daha yoğun programlar seçilebilmektedir.

Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere çalışma izni tanınması en çok tercih edilme nedenlerinden biridir.

Avustralya’da her bireyin İngilizce seviyesine yönelik dil eğitimleri mevcuttur. Eğitimler pazartesiden cumaya, hafta içi şeklindedir. Uluslararası öğrenciler tatil günleri dışında her pazartesi programa başlayabilirler. Okulun ilk günü yapılan Seviye Tespit Sınavı ile birlikte öğrenci seviyesine en uygun sınıfa yerleştirilir. Öğrenciye ihtiyaç duyacağı eğitim materyalleri ve kitaplar dil okulları tarafından verilir. Okullarda “nationality mix” adı verilen milliyet dağılım tablosu vardır ve öğrenciler bu tablo baz alınarak okula kabul edilir. Öğrencilerin sınırlı devamsızlık hakları vardır. Devamsızlık %20 ‘yi aşamaz.
 

Avustralya'da Konaklama 

Avustralya’da dil eğitimi sırasında uluslararası öğrencilerin konaklayabileceği birçok alternatif bulunmaktadır. Bütçenize ve tercihinize göre aile yanı konaklama, rezidans konaklama yada paylaşımlı ev tipi konaklamayı seçebilirsiniz. Konaklamalar dil okulları tarafından öğrenciye sunulan aynı zamanda yine dil okulları tarafından denetime tabii tutulan, güvenli yerleşimlerdir.

Konaklama seçenekleri arasında, Avustralya’da en çok paylaşımlı evler ve aile yanı tercih edilmektedir. Paylaşımlı evler, şehir merkezlerine daha yakın olacak şekilde konumlandırılmıştır. Aile yanı konaklama seçenekleri genel olarak merkezden biraz daha uzak oturan ailelerden oluşmaktadır.

Öğrenciler isteklerine göre aile yanı konaklamalarında ise tek kişilik sabah kahvaltı dahil ya da yarım pansiyon seçeneğini tercih edebilirler. İngilizce konuşulan ülkelerde olduğu gibi Aile yanı opsiyonu, öğrencinin bulunduğu ülkenin, kültürü tanımak, teorideki eğitimi pratiğe taşımak adına  en etkili seçeneklerden biridir.

Avustralya'da Work & Study 

Avustralya hükümeti 12 hafta  üzeri dil eğitimine giden öğrenciler için çalışma izni vermektedir. Genelde öğrenciler uzun süreli eğitimlerde  Avustralya’yı tercih etmektedir. 16,24,36 Hafta eğitim alan öğrenciler Avustralya rahatlıkla çalışıp para kazanabilirler.

Avustralya hükümeti yabancı öğrencilere, dil eğitimi aldıkları süre boyunca, ücretli olarak çalışmalarına olanak sağladığı için, Avustralya’da öğrenciler eğitim görürken çalışıp , saatlik 15 AU$- 20AUS$ ücret kazanarak yaşam maliyetlerini en aza indirebilirler.

Öğrenciler akademik dönemlerde  haftada 20 saat, akademik dönemler dışında yani tatil zamanında ise süresiz çalışma hakkına sahiptirler

Avustralya’da öğrenciler daha çok cafe, restoran ve coffee shoplar, süpermarket, mağaza, gibi yerlerde çalışmaktadır. Avustralya geniş endüstri alanlarına ve  yarı zamanlı istihdam fırsatlarına sahip olduğu için iş bulma zorluğu çekmezler.

Öğrencilerin çalışma izni resmi olarak okullarının başlamasıyla başlar. İşe başlamadan TFN numarası başvuruları yapmaları gerekmektedir.

Avustralya’da bir eğitim programı kapsamında çalışmayı düşünen öğrencilere verilen çalışma izni nitelikli ve niteliksiz her işi kapsamaktadır. Burada ayrıcı faktör öğrencinin İngilizce seviyesidir.

Öğrenciler genellikle restoran, cafe, temizlik, vb işlerin yanında ofis asistanlığı, satış temsilciliği, turizm ofisinde ofis görevlisi gibi işler yapmaktadır. Avustralya’da çalışan uluslararası öğrenciler çalışarak yaşam masraflarını büyük oranda karşılayabilirler.

Avustralya Vizesi 

Avustralya’da eğitim almak isteyenler,Student Visa (Subclass 500)adıyla bilinen öğrencivizesine başvuru yapmalıdırlar.

Bu Vizeyle Neler Yapabilirsiniz?

 • Tercih ettiğiniz nitelikli eğitim programına katılabilirsiniz.

 • Aile üyelerinizi (eş, çocuk, partner) vizeye dahil edebilirsiniz.

 • Eğitiminiz devam ederken, haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma iznine sahip olursunuz.

 • Avustralya sınırları içerisinde veya dışarısında başvurunuzu yapabilirsiniz.


Önemli Noktalar:

 • Bu vizeye başvurmadan önce Avustralya’da bir eğitim programına kaydınızı yaptırmış ve kesin kayıt belgenizi almış olmanız gerekmektedir.

 • Eğitim alacağınız süreyi kapsayan ve Avustralya Hükümeti tarafından kabul edilen zorunlu öğrenci sağlık sigortanızla (Overseas Student Health Cover - OSHC) vizeye başvurmanız gerekmektedir.

 • Eğer 18 yaşından küçükseniz, vizeye başvurmadan önce, gerekli hizmetlerin ayarlanmış olması gerekmektedir.

 • Avustralya uluslararası öğrenci vizeleri oldukça sıkı değerlendirmeye tabii tutmaktadır. Ülkesine gelecek bireyden çok çeşitli dokümanlar konsolosluğun bir araştırma sürecine girmektedir.

 • Bu bilgiler doğrultusunda okul seçimi ve vize konusunda Endless Abroad ailesinden alacağınız danışmanlık hizmeti profesyonel bir vize süreci geçirmenize fayda sağlayacaktır.
   

Avustralya'da Gezilecek Yerler ve Sosyal Aktiviteler 

Doğal güzellikleriyle ünlü Avustralya’da yapılabilecek birçok aktivite bulunmaktadır. Avustralya’nın en popüler öğrenci şehirlerinde yapılabilecek, bizim favorilerimiz olan sosyal aktiviteleri sizin için sıraladık.

Sydney

 • Ünlü Sydney Opera Binası’nı (Sydney Opera House) ziyaret etmek.

 • ManlyBeach’te(sahilinde) güneşlenmek.

 • Sydney Liman Köprüsü’nü (Sydney Harbour Bridge) tırmanmak.

 • Blue Mountains’in keyfini çıkarmak.

 • Taronga Hayvanat Bahçesi’ni turlamak.

 • TheRocks bölgesini keşfetmek.

 • Bondive Coogeesahilinde yürüyüş yapmak.

 • Avustralya’nın ünlü etli böreklerini tatmak.

 • Sabah balkonunuza gelen papağanlarla sohbet etmek.

Melbourne

 • Federation Merkezini ziyaret etmek.

 • Yarra Nehri’nden Southgate’eyönüne doğru yürüyüş yapmak.

 • Sea Life Melbourne Akvaryumu’nda selfie çekmek.

 • Queen Victoria Marketi’nde alışveriş yapmak.

 • Melbourne Hayvanat Bahçesi’ndeki hayvanlarla tanışmak.

 • Crown Gazinosu’nun atmosferine girmek.

 • Eureka Sky deck’ten tüm şehri izlemek.

Avustralya’da Eğitim Almak İçin 10 Neden!

 1. 23 milyon civarı bir popülasyonu olmasına rağmen, uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen dünyanın üçüncü ülkesidir.

 2. 1200’den fazla eğitim kurumunda 22000 adet, çok çeşitli eğitim programları sunulmaktadır.

 3. Para birimi olarak Avustralya Doları kullanılır; İngiltere ve Amerika gibi seçeneklerle kıyaslandığı zaman kur bakımından daha avantajlıdır.

 4. Öğrenci vizesiyle Avustralya’da eğitim almaya giden öğrencilerin, haftada 20 saat yarı zamanlı yasal çalışma izni olmasından dolayı öğrenciler günlük harçlıklarını çıkarma şansını yakalarlar. Ayrıca, tatil dönemlerinde bu çalışma izni tam zamanlı olarak değerlendirilebilmektedir.

 5. Dünyanın en iyi 100 üniversiteleri listesinde ilk 10’da sık sık adından söz edilir.

 6. Dünyanın her köşesinden, farklı kültürlerden birçok sakini bulunması sebebiyle farklı kültürleri yakından tanıma ayrıcalığı tanır.

 7. Dünyanın en iyi öğrenci şehirleri listesinde birçok Avusturalya şehri bulunmaktadır.

 8. Üniversite başarı sıralamalarında, Almanya, Yeni Zelanda ve Japonya’dan öndedir.

 9. Mühendislik, teknoloji, sosyal, fizik, çeşitli bilim alanları gibi daha birçok alanda en iyi eğitim programlarını sunan üniversiteler listesinde ilk 50’de birçok Avustralya üniversitesi bulunur.

 10. İnovasyon ülkesi olarak tanınır; her gün 1,000,000,000’den fazla insan Avustralyalı bilim adamlarının keşiflerinden faydalanır.

 

 

 

Yayınlayan: Bu sayfa en son 2020-10-27 13:37:07 tarihinde güncellenmiştir.

İlgili Blog Yazıları

Avustralya Hakkında

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 (242) 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım