Avustralya'da Eğitim Almak İçin 10 Neden

Yurtdışında eğitimde öğrencilerin kafasını karıştıran durumlardan biri hangi ülkeyi seçmeliyim sorusudur. Size Avustralya’da eğitim almak için 10 nedeni sıralayalım.

Avustralya'da Eğitim Almak İçin 10 Neden

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok kafasını karıştıran durumlardan biri de hangi ülkeyi seçmeliyim sorusudur. Planladığınız eğitim ister lisans, yüksek lisans, ister dil okulu, sertifika programı olsun eğitim almak için gideceğiniz ülke size kültür ve yaşam anlamında uymalıdır. 

Eğitim için son zamanlarda en çok tercih edilen ülkelerden biri haline gelen Avustralya, kaliteli bir eğitim ve dünya standartlarında diploma imkanı sunar. İşte size Avustralya’da eğitim almak için 10 nedeni sıralayalım.

1. Yaşam Standardı

Avustralya’da yaşam standartları yüksek seviyede olup ülke ekonomisi sürekli bir gelişim halindedir. Dünyanın en güvenli ülkeleri arasında yer alması ve vatandaşlarına sunduğu yaşam şartları ile insanlar kaliteli bir hayat sürdürür. Gelişmiş altyapısı, sağlık hizmetleri, ulaşımı, eğitim hizmetleri ve nispeten uygun yaşam maliyeti ile Avustralya, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih sebebidir. Avustralya, çalışma olanakları ve yaşam giderleri ile öğrenciler için en iyi ülkeler arasında yer alır.

Avustralya Hükümeti, Avustralya’da eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere 200 milyon dolarlık burs, çalışma izni, araştırma fırsatı ve mezun olduktan sonra oturma izni verir.

2. Eğitim Kalitesi

Avustralya eğitim sistemi ile oldukça ilgi çekici ülkelerdendir. Dünya genelinde, eğitim kalitesi sıralamasında ilk 10’da yer alır. Ülke içerisinde halkın %99’u oku yazardır. Bu noktada, Avustralya, uluslararası alanda tanınmış lisans, yüksek lisans, doktora ve sertifika programları sunar. Her yıl birçok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar.

Avustralya, Tertiary Education Quality and Standards Agency (TEQSA) ile kalite kontrol sağlayıcı bir kuruma sahiptir. Uluslararası öğrenciler için Eğitim Hizmetleri yasası bulunur. Yasanın içeriği ise;

  • Uluslararası öğrencilerin refahı
  • Öğrencilere kaliteli bir eğitim verilmesi
  • Güncel ve doğru bilgilerinin öğrencilere sunulması

3. Uluslararası Öğrencilere Çalışma İzni

Öğrenciler, Avustralya’da eğitim almak istemelerinin başlıca sebeplerinden biri de çalışma iznidir. Avustralya hükümeti, uluslararası öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni verir. Ülkede, uluslararası öğrenciler hem eğitim alacak hem de çalışma iznine sahip olacak. Bu sayede, öğrenciler ülke içerisinde harçlıklarını çıkarmış olacaklardır. Öğrenciler için oldukça ideal ülkelerden biri olan Avustralya, dil öğrenmek isteyen ve akademik kariyerini bir üst statüye çıkarmak isteyenler için oldukça geniş olanaklar sunar. Öğrenciler part-time çalıştıkları süre boyunca yabancı dilini geliştirirken iş deneyimi de yaşamış olurlar.

4. Mezun Olan Öğrencilere 2 Yıl Full Time Çalışma İzni

Avustralya’da eğitim hayatını tamamlayan öğrenciler Avustralya’da kalmak isteyebilirler. Bu isteklere karşı Avustralya hükümeti mezun olan uluslararası öğrenciler için 2 yıl full time çalışma izni verir. Bu sayede öğrenciler yurtdışında iş tecrübesine sahip olmuş olurlar. Avustralya’da edindikleri deneyimler ile başka ülkelere açılabilirler ya da ülkelerine döndüklerinde prestijli bir kariyere sahip olurlar.

5. Ulaşım

Ulaşım sistemi gelişmiş ülkelerden biri olan Avustralya’da seyahat etmek oldukça kolaydır. Karayolları ulaşımı çoğunlukla kasabalar da sağlanırken sahil şeridinde ise çoğunlukla deniz yolu ulaşımı gerçekleşir. Avustralya ulaşım konusunda ucuz ve hızlı bir raylı sistem imkanı sunar.

6. Avustralya’da Sosyal Yaşam 

Avustralya halkı oldukça samimi insanlardır. Sahil buluşmalarından partilere, konserlerden sanata kadar kendinizi aktivite programı içerisinde bulacaksınız. Avustralya halkı oldukça özgüvenli ve esprilidir. Rahat ve içten tavırlar sergilerler. Sizi sıcak karşılayan Avustralya halkına kısa süre de alışacaksınızdır.

7. Avustralya Aksanı

İngilizce aksanına benzese de Avustralya aksanı biraz daha zor ve eğlenceli bir aksandır. Halk, harfleri yuvarlayarak ve hızlı konuştuğunda anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Bu sıcak insanların aksanlarına kolayca alışabilecek ve alışkanlıklarını hızlıca benimseyeceksiniz.

8. Eğlence Hayatı

Eğlenceyi seven sosyal halka sahip olan Avustralya’da eğlence hayatı oldukça gelişmiştir. Nasıl bir eğlence hayatı severseniz sevin isteğinize uygun seçenekler bulacaksınızdır. Gece kulüplerinde doyasıya eğlenebilir sahilde sabaha kadar arkadaş grubunuzla şarkı söyleyebilir ya da bahçenizde arkadaşlarınızla barbekü yapabilirsiniz. Gece gündüz Avustralya kumsalının tadını çıkarabilirsiniz. Müzikten sanata, festivallerden dansa bu ülkede istediğiniz kadar eğlenebilirsiniz. Farklı insanlar tanıyabilir farklı kültürleri öğrenebilirsiniz. 

9. Yiyecek Kültürü

Avustralya yemek kültürü Türk yemek kültüründen biraz farklıdır. Avustralya restoranlarında kanguru ve timsah gibi seçenekler görebilirsiniz. Eğer yeni tatlar denemeye mesafeli iseniz kendi ağız tadınıza uygun yemekler de bulabilirsiniz. Avustralya restoranlarında Türk mutfağının güzel yemeklerini de tercih edebilirsiniz.

10. Ekonomik Eğitim Fiyatları

Avustralya, diğer ülkelere kıyasla dil okulları ve üniversiteler daha uygun maliyetlerdedir. Eğitim sürecinde gereksiz masraflar söz konusu değildir. Avustralya’da eğitim almak isteyen öğrenciler Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından ücretsiz destek alabilir.

Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Öğrenci Destek Hizmeti

Avustralya’da eğitim almaya karar verdiğinizde, Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizin okul kabulünüz, okul mektubunuz ve vize sürecinizi organize edeceğiz. Avustralya’da uzman ve tecrübeli öğretmenlerden eğitim almak istiyorsanız Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Yayınlayan: Tuğçe Polat
İlgili Blog Yazıları
kanada
amerika
england

Avustralya'da Eğitim Almak İçin 10 Neden

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!