İrlanda’da Dil Eğitimi Almanız için 8 Harika Sebep

İrlanda’da Dil Eğitimi Almanız için 8 Harika Sebep

Yurtdışında dil eğitimi almayı düşünen öğrencilerin ülke tercihi sıralamasında listenin başında genellikle İrlanda gelir. Çünkü İrlanda’nın diğer ülkelere göre farklı bir düzeni ve sosyal yaşamı vardır. Ülkenin eğitim almaya gelen öğrencilere sağladığı avantajları ise saymakla bitmez. Kanada ve Amerika’nın yanı sıra son yıllarda Türk öğrenciler tarafından popülerleşen ve ciddi bir talep gören İrlanda’da okumak için çok sebep var. Okul fiyatlarının diğer ülkelere göre daha makul düzeyde olması, eğitim almaya gelen öğrencilere çalışma izni verilmesi, Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin Avrupa merkezlerinin Dublin’de olması, (Apple, Google, Microsoft, eBay, Linkedln) eğitim almak isteyen öğrencilerin İrlanda’yı tercih etmelerindeki en büyük sebepleri arasındadır.

Dil eğitimi almak istiyor fakat gideceğiniz ülkeyi seçmekte zorlanıyorsanız, İrlanda'da eğitim ile ilgili daha önce hiçbir yerde duymadığınız bilgileri sizler için derledik. Örneğin İrlanda’nın refah seviyesi en yüksek 15 ülkeden biri olduğunu ve Kuzey Avrupa’da olmasından dolayı Türkiye’ye 4 saatlik uçuş mesafesinde olduğunu biliyor muydunuz?

Öncelikle dil okulları, liselerlisans veya yüksek lisans programlarında eğitim almak için İrlanda’yı tercih edecek yurtdışı yolcusu öğrenci adaylarımıza yurtdışı dil okullarında erken kayıt avantajlarından yararlanmalarını öneriyoruz. Sonrasında ise İrlanda’da okumayı düşünen tüm öğrencilerimizi İrlanda’yı baştan sonra güzel bir gezintiye çıkarıyoruz. Hazırsanız Başlayalım!

İrlanda Hakkında Genel Bilgi

20. yüzyılda oldukça yoksul bir ülke olan İrlanda,1990-2000 yılları arasında yaşadığı büyük ekonomik patlama ile Avrupa’nın en zengin ülkelerinden biri olmuştur. Bu nedenle İrlanda’ya “Celtic Kaplanı” adı verilir. İrlanda; kültüre, sanata ve edebiyata çok önem veren bir ülkedir. Dünyaca ünlü müzik ve dans kültürüyle büyüleyici bir havası vardır. Modern mekânlarında eğlenmek oldukça keyiflidir. Gizemli kültürüyle ve muhteşem tarihiyle merak uyandıran bir ülkedir. İrlanda halkı, sıcakkanlı ve samimidir. Bu durum, İrlanda’ya dil eğitimi almaya giden öğrencilerin daha kolay pratik yapmalarını sağlar. İrlanda’da eğitim alırken yeşil rengin büyüsüne kapılabilirsiniz. Doğayı özgür bırakan İrlanda’da yeşilin her tonu dikkatinizi çekecek. 

İrlanda’da yeşili sevmelerinin bir diğer nedeni ise 3 yapraklı yonca ve Saint Patrick’tir! Ülkenin doğasıyla özdeşleşen yeşil, aynı zamanda İrlanda’nın koruyucu azizlerinden biri olan Saint Patrick’in işareti olan 3 yapraklı yoncanın rengidir. Her yıl Saint Patrick’in ölüm yıl dönümü olan 17 Mart’ta kutlanan ve 5 gün süren Saint Patrick Günü’nde, çok sayıda ülkede görebileceğiniz her yer yemyeşil olur. Şehirlerin simgeleri yeşil ışıklarla aydınlatılır ve hatta nehirlerden yeşil su akar. Sadece bu güne özel olan sokak eğlenceleri ve geçit törenlerinde ise üç yapraklı yonca simgesini her yerde görebilirsiniz ve o gün mutlaka yeşil kıyafet giymelisiniz.

St. Patrick’s Day kutlamalarının en renklisi İrlanda’nın başkenti Dublin’de gerçekleşir. Şehirde bir hafta boyunca sokak konserleri, çeşitli partiler ve eğlenceli etkinlikler düzenlenir. Şehrin gece yaşamının kalbi olan Temple Bar bölgesi, dünyanın dört bir yanından gelen yeşil kıyafetli turistlerle dolup taşar. 17 Mart günü ise Dublin’i baştan sona dolaşan bir geçit töreni yapılır. Kostümlü gruplar, bandolar ve daha birçok ilgi çekici grup, sokaklarda kendilerini bekleyenleri selamlar. İrlanda’da eğitim alırsanız Saint Patrick Day kutlamalarında İrlanda’nın başkenti Dublin’de olmanızı tavsiye ederiz. İrlanda’da St Patrick Day’ e özel dil eğitimi fırsatından yararlanabilirsiniz.

Bir ülkeye eğitim almak için gidilmeden önce hangi sebepler doğrultusunda tercih edilmesi gerektiği üzerine araştırmalar yapılır. Bu araştırmalar daha sağlıklı karar vermenizi sağlar. İrlanda, araştırma yaparken dahi içerisinde kaybolacağınız, İrlanda hakkında bilgiler edinirken eğleneceğiniz bir ülkedir. İrlanda’da dil okullarında, dil kurslarında veya İrlanda okullarında okumayı düşünüyorsanız yazımızın devamında sizleri İrlanda hakkında güzel bilgiler bekliyor! İşte İrlanda’da okumak için 8 sebep!

İrlanda’da Okumak için 8 Neden

  1. İngilizce Resmi Dildir.
  2. İrlanda Dil Okulları, öğrenci memnuniyet anketinde dünyada birinci sırada yer alır.
  3. 25 hafta ve üzeri dil eğitim alan öğrencilere part time çalışma izni verilir.
  4. İrlanda halkı, genel olarak samimi duruşlarıyla yurtdışında eğitim almak için mükemmel bir motivasyon kaynağıdır.
  5. İrlanda halkının Türkiye’ye ve Türk öğrencilere karşı bir sempatileri vardır. 1845-1849 yılları arasında yaşanan büyük kıtlıkta zor durumda kalan İrlanda’ya üç gemi yardım gönderen Osmanlı İmparatorluğu, günümüzde İrlandalıların Türk insanına karşı sempatisinin oluşmasını sağlamıştır.
  6. Avrupa, Uzakdoğu, Güney Amerika, Ortadoğu ve Orta Asya’dan birçok uluslararası öğrenci, dil eğitim almak için İrlanda’yı tercih etmektedir. İrlanda’da dil eğitim alırsanız uluslararası sosyal çevre edinme avantajına sahip olabilirsiniz.
  7. Dublin’de bulunan büyük ölçekli teknoloji firmaları, İrlanda okullarından mezun olan öğrenciler için staj ve iş fırsatı yaratır.
  8. Dünyanın en gözde eğitim kurumları İrlanda’dadır. (Griffith College, Emerald Institute, Kaplan International, CES Centre studies English ve Malvern House gibi…)

İrlanda’da Dil Eğitimi Alın

Hayalindeki yurtdışı eğitimini İrlanda’da almak ve hayata İrlanda’da başlamak için yurtdışı eğitim danışmanlığı alın. İrlanda’nın hem sosyal imkanlarından yararlanmak hem de büyük eğitim kurumlarında eğitim almak için Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetinden yararlanın. İrlanda’da dil eğitimi hakkında detaylı bilgi edinmek için İstanbul ofisimizi ziyaret edebilir veya 444 3 660 no’lu telefon numarasından bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alabilirsiniz.


Yayınlayan: Hande Kanmaz Bu sayfa en son 2020-12-25 tarihinde güncellenmiştir.

İlgili Blog Yazıları

kanada
amerika
england

İrlanda’da Dil Eğitimi Almanız için 8 Harika Sebep

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 (242) 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11