Neden Malta’da Dil Eğitimi?

Eğitim sürecinde tüm öğrencilerin hangi ülkeye gitme konusunda kararsızlık yaşamaktadır. Bu süreçte öğrencilerin önünde tercih edebileceği birçok okul ve ülke bulunmaktadır. Bunlardan biri de Malta…

Malta hükümeti, Malta’yı Akdeniz’de İngilizce dil okullarının merkezi haline getirmiştir. Hükümetin dil kursları denetimleri ve teşvikleri eğitim kurumlarının kalitesini artırmıştır. Kaliteli Dünya genelince birçok merkezi bulunan dil okullarının Malta‘da da şubeleri bulunmaktadır. Okulların varlığı öğrencileri Malta’ya çekmektedir. İngilizce Malta’da resmi dildir. Günlük gazeteler ingilizce basılır.

Malta’da dil eğitimi, alternatif olan Amerika ve İngiltere’yle karşılaştırıldığında daha ekonomik bir ülkedir. Bu nokta da konaklama ve yaşam masrafları diğer ülkelere göre daha düşüktür. Öğrenciler Londra, New York gibi şehirlerde haftalık kartlarla ulaşımlarını sağlarlar ancak Malta’da her yere yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Malta her ne kadar küçük bir ada ülkesi olsa da Malta’ya yaz aylarında yaklaşık 2 milyon turist gelmektedir. Turistlerin gelmesiyle adada hayat daha da canlanır. Akdeniz iklimi sayesinde Malta’da yıl boyunca ılıman hava hâkimdir. Yaz aylarının sadece 3 ay ile sınırlı olmadığı adada birçok kumsal bulunmaktadır. Dil eğitimi alırken aynı zamanda da tatil yapabilirsiniz.

Malta halkı cana yakın ve samimi olmasıyla bilinmektedir. Konaklama seçeneğiniz aile yanı konaklama olacaksa Malta ailelerinin kültürünü daha iyi öğrenebilir, aynı zamanda daha fazla pratik yapabilirsiniz.

Malta için Schengen vizesi alınması gerekmektedir. Malta, dil eğitimi için en kolay vize alınan ülkedir diyebiliriz. Schengen vizesi aldığınız için Malta’dan birçok ülkeye geçiş yapabilirsiniz. İtalya, İspanya, Fransa gibi ülkelerin içinde yer aldığı küçük bir Avrupa turu yapabilirsiniz.

 

İlgili Blog Yazıları

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile yeni web sitemiz yayında

Hakkımızda
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım