COVID-19 Bilgilendirme

COVID-19 sürecini yakından takip ediyor, en önemli önceliğimiz olan değerli öğrencilerimizin, çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve tüm insanlığın sağlığı için sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak hizmet vermeye devam ediyor, her zamanki gibi sizin için en doğru planlamayı yapmak için ücretsiz danışmanlık veriyoruz.

DETAYLI BİLGİ AL

Yurtdışında Eğitimin Size Katacağı 11 Şey

Gelişen dünyada yenilikleri takip etmek ve kendinizi geliştirmenin en avantajlı yollarından biri yurtdışında eğitim almaktır. Yurtdışında alacağınız eğitim size birçok avantaj sağladığı gibi hem eğitim süreciniz hem de bireysel gelişiminiz hızlı bir şekilde gerçekleşir. Eşsiz bir serüvene dönüşecek olan ve hayatınızda yerini dolduramayacağınız bir deneyim edineceğiniz yurtdışı eğitiminin sizlere katacağı olanakları sizler için listeledik.

1- Size yeni fikirler katacak

Yurtdışında eğitim sürecinde birlikte eğitim alacağınız öğrenciler dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerden olacaktır.  İletişime gireceğiniz insanlar farklı lisana sahip, farklı kültür donanımı olan kişilerden oluştuğu için karşılıklı olarak farklı düşüncelerin etkileşimi haline gireceksiniz.  Farklı etnik kökenli  öğrencilerle gireceğiniz iletişim/etkileşim sayesinde geniş  bakış açısına sahip olup, hayata farklı perspektiften bakma olanağına sahip olabileceksiniz. Bu düşünce yapıları, eğitim hayatınıza renk getirecek  ve basmakalıp öğrenim  hayatından sıyrılmış olacaksınız. 

2- Evrensel Bir İnsan Olacaksınız

Eğitim sürecinde birçok ülkeden arkadaş edinerek, uluslararası bir network ağı kurmuş olacaksınız. Kuracağınız arkadaşlıklar ile yeni kültürleri öğrenecek, seyahat etme şansı yakalayacak ve yeni  deneyimler keşfedeceksiniz.  Eğitim hayatınızda yapacağınız keşifler ve kurduğunuz arkadaşlıklar ile her zaman iletişimde kalabileceğiniz insanlar kazanmış olacaksınız. 

3- Yurtdışında İş Bulma Olanağına Sahip Olacaksınız

Yurtdışında eğitim aldığınız süreçte kuracağınız uluslararası network ağları, sizlere güzel iş fırsatları oluşturacaktır. Yurtdışında eğitim sürecinde veya eğitim sonrasında öğrencilere çalışma ve oturma izni sayesinde geniş yelpazedeki iş olanakları ve yüksek gelirli iş olanaklarına sahip olabileceksiniz. 

4- Kaliteli Bir Eğitim Alacaksınız

Niteliksel ve teknik anlamda daha kaliteli olmasından ötürü yurtdışında daha etkin bir eğitim şansı bulunur. Bu durumdan ötürü, yurtdışında eğitim almayı tercih eden kişiler daha güçlü bir eğitim yapısına sahip olacaktır. Bireysel gelişiminin yanı sıra, rekabetçi koşullarda eğitim ve mesleki hayatınıza sağlam temeller atmış olacaksınız.

5- Yabancı Dilinizi Geliştireceksiniz

Elde edeceğiniz en güzel fırsatlardan biri de yabancı dilinizi akıcı hale getirmek olacaktır. Bu fırsat sayesinde yabancı dilinizi üst seviyelere getirebilecek ve kendinizi daha iyi ifade eder hale geleceksiniz.

6- Seyahat İmkanına Sahip Olacaksınız

Yurtdışında eğitim sürecinin diğer güzel katkısı da kendinizi kültürel anlamda geliştirirken keyifle ve özgürce gezebileceğiniz bir olanak sunması. Bu sayede yeni yerler keşfedecek, yeni toplum dinamikleri ve farklı kültürler tanıyacaksınız. Böylelikle, evrensel dile  sahip olmakla beraber, evrensel değerlere sahip bir insan olacaksınız.

7- Özgüveninizi Artıracaksınız

Yurtdışında eğitim almanın diğer bir avantajlarından biri de yaşadığı zorlukların üstesinden gelerek tek başına hayatını idame ettirmeyi öğrenmek olacaktır. Yaşadığı olumsuzluklar karşısında güçlü duracaksınız ve bu sayede, kendinize olan özgüveniniz artacak ve yaşadığınız durumlara karşı girişken olmaya başlayacaksınız.

8- Farklı Kültürleri Yakından Tanıyacaksınız

Küresel dünyada öğrencilerin farklı etnik kökenli insanlarla eğitim sürecinde etkileşim halinde olması sadece uyumlu olmayı değil, dünyaya geniş perspektiften bakmayı ve ufuklarını genişletebileceklerini belirtir. Bu süreçte bulundukları ülkenin sosyokültürel dinamiklerini analiz edebilecek ve yeni kültürleri gözlemleyebilme fırsatına erişebileceksiniz.

9- Farklı Diller ve Kültürlerle Tanışacaksınız

Yurtdışında eğitim aldığınız süreçte dünyanın birçok yerinden gelen farklı kültürlerden ve milletten insanlarla tanışma fırsatınız olacak. Bu süreçte sadece onları daha yakından tanımakla kalmayacak, onların dillerini öğrenme isteği hissedeceksiniz. 

10- Mesleki Anlamda Uluslararası bir Çevreye Sahip Olacaksınız

Yurtdışında eğitim aldığınız süre içerisinde dünyanın pek çok yerinden gelen kişilerle arkadaşlık kuracak, farklı kültürlerden öğretim üyelerinden dersler alacaksınız. Bu verimli kendini geliştirme sürecinde, kariyer hedefinizi gerçekleştirmek için pek çok mesleki aktivitelere katılacak ve farklı ülkelerden mesleki çevre edinebilme olanağına sahip olabileceksiniz. Bu edinilen çevre gelecek zamanlar içerisinde iş arayışında, sizlere uluslararası bir destek sağlanacaktır.

11- Hayallerinize Adım Adım İlerleyebileceksiniz

Yurtdışında alınan eğitim, hayallerinizi gerçekleştirme yolunda güzel bir basamak. Hem iyi bir eğitim almış olacaksınız, hem de eğitim sonrasında özgüvenli ve kendinden emin bir birey olarak hayatınızı sürdürebileceksiniz. Hayallerinize nitelikli eğitmenler eşliğinde hem kariyerinize hem de güzel bir geleceğe adım adım ilerleyebilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Alın

Yurtdışında eğitiminizin planlama  sürecinde yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan destek alın. Eğitim almak istediğiniz ülkeden gitmek istediğiniz okula, eğitim alacağınız programa, diploma ve sertifikalarınıza kadar her konuda Endless Abroad olarak profesyonel uzman danışma ekibimizle size en doğru bilgiyi en hızlı şekilde veriyoruz. Detaylı bilgi edinmek için online ücretsiz danışmanlık randevusu alabilirsiniz.

Yayınlayan: Fatma Duygu Akkoyun Bu sayfa en son 2020-07-27 15:26:14 tarihinde güncellenmiştir.

İlgili Blog Yazıları

Yurtdışında Eğitimin Size Katacağı 11 Şey

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 (242) 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım