Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

Güney Afrika

Güney Afrika

Güney Afrika Hakkında

Güney Afrika, İngiltere'nin en eski sömürgelerinden biridir. İngilitere'deki merkezlerce şekillendirilen Güney Afrika'da dil okulları, eğitim içeriği ve kalitesi konusunda üst seviyede hizmet vermektedir.Kıtanın en gelişmiş bölgesi olan Güney Afrika'da başkent Cape Town ve Juannessburg İngilizce dil eğitimi almak için tercih edilen merkezleridir.

 

Güney Afrika Blog

Güney Afrika Hakkında Blog Yazılarımız

Güney Afrika Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Güney Afrika Yurtdışı Eğitim Hakkında Sorularınızın Cevapları Burada!

4

Ülke

+750

Global Partner

30

Şube

Daha detaylı bilgi almak için Uzman Endless Abroad Danışman kadrosuyla iletişime geçin!

  • 1.220.000 km²

Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Namibya, Botsvana, Zimbabve, Mozambik ve Esvatini oluştururken ülkenin güneydoğusunda Hint Okyanusu, güney ve güneybatısında Atlas Okyanusu bulunmaktadır.

Afrika'nın güneyinin yaklaşık yarısını kaplar. Güneybatıda Atlas Okyanusu, güney ve doğuda Hint Okyanusu, kuzeydoğuda Swaziland, Mozambik ve Rodezya, kuzeyde Botswana, kuzeybatıda Namibya ile çevrili olan Güney Afrika Cumhuriyetinin sınırları içerisinde, topraklarının ortadoğu kesiminde Lesotho Devleti bulunmaktadır.

Batıda yarı çöl iklimi, doğu ve güney kıyısında subtropikal iklim hakimdir. Ülke güney yarım kürede bulunduğundan haziran, temmuz ve ağustos sıcaklığın düştüğü aylardır. Buna karşın aralık, ocak ve şubat aylarında sıcaklıklar artar.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde 11 adet resmi dil bulunmaktadir. 

Bunlar soyledir: Ingilizce, Afrikaanca, Güney Ndebelece, Güney Sothoca, Kuzey Sothoca, Svatice, Tsongaca, Tswanaca, Vendaca, Xhosaca ve Zuluca.

Daha Fazla

Öğrenci Hikayeleri

Birbirinden güzel ülkede, birbirinden güzel deneyim! Öğrenirken eğlenen, yeni bakış açılarıyla gelişen öğrencilerimizin hikayelerine göz at.

wp