Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

Hollanda

Hollanda
Hollanda
Hollanda
Hollanda

Hollanda Hakkında

Hollanda, zengin bir tarihe ve kültüre sahip küçük, yoğun nüfuslu bir ülkedir. Güzel kırsalı, büyüleyici şehirleri ve şehir planlamasına ve sürdürülebilir yaşama yönelik yenilikçi yaklaşımlarıyla tanınır. Hollandalılar hoşgörülü, liberal ve açık fikirli olmakla ünlüdür ve ülke genellikle ilerici sosyal politikaların bir modeli olarak görülür.

Hollanda uzun bir ticaret ve keşif geçmişine sahiptir ve Kuzey Denizi'ndeki konumu onu uluslararası ticarette önemli bir oyuncu yapmıştır. Asya, Afrika ve Amerika'da kolonileri olan birkaç yüzyıl boyunca sömürgeci bir güçtü ve küresel ekonomi ile siyasi manzaranın şekillenmesinde önemli bir rol oynadı.

Bugün Hollanda, yüksek yaşam standartlarına sahip modern, müreffeh bir ülkedir. Üretim, hizmetler ve teknolojiye odaklanan ekonomisi çeşitlendirilmiş ve oldukça rekabetçidir. Ülke, birkaç büyük çok uluslu şirketin yanı sıra birçok yenilikçi girişime ve küçük işletmeye ev sahipliği yapmaktadır.

Hollandalılar bisiklet sevgileriyle tanınırlar ve ülkede geniş bir bisiklet yolu ve şerit ağı vardır. Başkent Amsterdam, pitoresk kanalları, canlı gece hayatı ve kültürel cazibe merkezleriyle ünlüdür. Diğer önemli şehirler arasında Rotterdam, Lahey, Utrecht ve Groningen bulunmaktadır.

Hollanda, parlamenter bir hükümet sistemine sahip anayasal bir monarşidir. Hükümdar büyük ölçüde sembolik bir figürdür ve siyasi gücün çoğu başbakan ve kabine tarafından tutulur. Ülke, her biri kendi hükümeti ve parlamentosuna sahip 12 eyalete bölünmüştür.

Ülke ayrıca evrensel sağlık hizmetleri, cömert ebeveyn izni politikaları ve dünyadaki en yüksek asgari ücret ile güçlü bir sosyal refah sistemine sahiptir.

Genel olarak, Hollanda zengin bir tarihe, canlı bir kültüre ve modern ekonomiye sahip büyüleyici bir ülkedir. İster sanat, ister teknoloji veya sürdürülebilir yaşamla ilgileniyorsanız, bu eşsiz ve misafirperver ülkede herkesin keyif alacağı bir şeyler var.

 

Hollanda Blog

Hollanda Hakkında Blog Yazılarımız

Hollanda Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hollanda Yurtdışı Eğitim Hakkında Sorularınızın Cevapları Burada!

4

Ülke

+750

Global Partner

30

Şube

Daha detaylı bilgi almak için Uzman Endless Abroad Danışman kadrosuyla iletişime geçin!

41.543 km²

Hollanda, Avrupa'da doğuda Almanya'ya, güneyde Belçika'ya ve kuzeybatıda Kuzey Denizi'ne komşu olan on iki vilayetten ve Karayipler'de Bonaire, Sint Eustatius ve Saba adaları olmak üzere üç özel belediyeden oluşur.

Kuzeybatı Avrupa'da, Almanya ile Belçika arasında kalan bir kıyı devleti. 53°33'-50°46' kuzey paralelleriyle, 3°22'-7°13' doğu meridyenleri arasındadır. Kuzey-güney uzunluğu 306 km, doğu-batı genişliği ise ortalama 250 kilometredir.

Hollanda'da iklim olarak ılıman okyanus iklimi bulunur. Hollanda daha çok güneybatı rüzgarlarına açık olduğu için yazları hafif sıcaklıklar görülür ve kışları da ılıman şekilde yaşanmaktadır.

Hollanda'nın resmi dili olarak Hollandaca kabul edilmektedir. Hollandaca, Flemenkçenin bir lehçesi olarak kabul görmektedir.

Daha Fazla

Öğrenci Hikayeleri

Birbirinden güzel ülkede, birbirinden güzel deneyim! Öğrenirken eğlenen, yeni bakış açılarıyla gelişen öğrencilerimizin hikayelerine göz at.

wp