Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

İngiltere Yüksek Lisans

Size en uygun İngiltere Yüksek Lisans ve Master fırsatlarını Endless Abroad Uzman danışman kadrosu ile keşfedin!

20+ Ülke
750+ Global Partner
26+ Şube

Sıkça Sorulan Sorular

Yüksek Lisans Hakkında Sorularınızın Cevapları Burada!

20+

Ülke

750+

Global Partner

24+

Şube

Daha detaylı bilgi almak için Uzman Endless Abroad Danışman kadrosuyla iletişime geçin!

  • University of Oxford
  • University of Cambridge
  • Imperial College London
  • King's College London
  • University of Bristol
  • University of Glasgow
  • University of Southampton

İngiltere Pre-master (master öncesi) program, yüksek lisans eğitimi için gereklilikleri karşılayamayan veya lisans eğitiminden farklı bir alanda yüksek lisansa başlamak isteyen öğrencilerin katılımı için düzenlenen bir eğitim programıdır. Genellikle 1 yıl sürelidir. 

İngiltere pre-sessional programlar, yüksek lisans için gerekli akademik niteliklere sahip ancak İngilizce bilgisi yeterliliğini karşılamayan öğrenciler için sunulur. 4-12 haftalık bu programı başarıyla bitiren öğrencilerin tekrar IELTS sınavına girmesine gerek kalmaz.

İngiltere'de yüksek lisans başvurusu için gerekenler lisans programından mezun veya mezun olacak durumda olmak, başvuru yapılacak üniversite ve bölümün şartlarını karşılayacak not ortalamasına sahip olmak ve başvuru yapılacak bölümün dil puanı şartını karşılayabiliyor (dil puanı şartı üniversitelerin büyük bölümünde IELTS 6.5 veya bu puana karşılık gelen PTE Academic ya da TOEFL iBT gibi dil sınavlarından elde edilen puandır) olmaktır.

Bunlara ek olarak, güçlü bir niyet mektubu ve özgeçmişe (CV) sahip olmak öğrencilerin İngiltere’de yüksek lisans kabulü alma sürecini oldukça pozitif bir şekilde etkilemektedir.

Mali durum, konaklama, seyahat düzenlemeleri ve vize başvurusu yapmak için ekstra zamana ihtiyacın olacağını göz önünde bulundurarak, başvuru sürecine yüksek lisans eğitiminin başlangıcından dört ay veya daha öncesinde başlamanı öneririz.

Daha Fazla

Blog

Yurtdışı eğitim programları, ülkeler, konaklama, kısacası yurtdışında öğrenci olmak ile ilgili tüm bilgiler için blog sayfamıza göz at.

wp