Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

İrlanda Yüksek Lisans

Size en uygun İrlanda Yüksek Lisans ve Master fırsatlarını Endless Abroad Uzman danışman kadrosu ile keşfedin!

4 Ülke
+750 Global Partner
30 Şube

Sıkça Sorulan Sorular

Yüksek Lisans Hakkında Sorularınızın Cevapları Burada!

20+

Ülke

750+

Global Partner

24+

Şube

Daha detaylı bilgi almak için Uzman Endless Abroad Danışman kadrosuyla iletişime geçin!

İrlanda’daki birçok eğitim programına staj ya da iş yerleşimini dahil etmektedir. Bölümlerin bu aşaması, sürecin %50’sinden daha fazla olamaz. Örneğin, eğer dört yıllık bir bölüm sizlere maksimum iki yıllık bir iş yerleşimine izin verir. İş yerleşimleri, eğitim programlarında esas teşkil etmelidir.

Lisans ve lisansüstü bir programı bitirdiğinizde İrlanda’da Mezun Vizesi adı altında 1 sene çalışma hakkınız bulunmaktadır. Bu süre içerisinde İrlanda’da bir iş bulabilir ve full-time olarak çalışabilirsiniz. Çalıştığınız şirket sizin için çalışma vizesi almak isterse bu 1 senenin sonunda İrlanda’da kalmaya devam edebilirsiniz.

Çalışma izni alabilmek için öğrencinin, İrlanda'ya vardıktan sonra Garda National Immigration Bureau'ya başvurup oturum izni alması gerekir.

İrlanda bilişim firmalarının Avrupa merkezi konumundadır. Google, Yahoo, Facebook, Microsoft, Twitter ve bir çok bilişim firmasının Avrupa genel merkezleri Dublin’de bulunmaktadır. Bu şirketler çoğu zaman Türkçe bilen üniversite mezunları aramaktadır. Bu İrlanda’dan mezun olan öğrenciler için harika bir fırsattır.

  • Dublin Business School
  • Dublin City University
  • Griffith College
  • Maynooth University
  • Technological University Dublin - TU Dublin
  • University College Dublin

bulunmaktadır. Öğrenciler bu okullarda işletme, ekonomi, yönetim, pazarlama gibi alanlarda yüksek lisans eğitimi almaktadır.

Daha Fazla

Blog

Yurtdışı eğitim programları, ülkeler, konaklama, kısacası yurtdışında öğrenci olmak ile ilgili tüm bilgiler için blog sayfamıza göz at.

wp