İtalya

İtalya Hakkında

Yabancı dil öğrenmek, farklı milletten insanlar ile daha rahat iletişim kurabilmeyi sağlamaktadır. Dil öğrenerek farklı kültürleri tanır ve ufkunuzu genişletebilirsiniz. Öğrenilecek olan dilin kültürel gelişimi ve güncel haberlerini yakından takip etme becerisi elde edilir. 

İtalya dil okulları, dil programlarında birçok seçenek sunmaktadır. Bazı dil okulları üniversitelerin kampüslerinde eğitim verirken bazıları kendi özel binalarında eğitim vermektedir. Bütün okullar modern ve son teknolojik yapıya sahiptir. Okullar, dil okulu programlarını sunmanın yanında öğrencilerin sosyalleşmeleri için de birçok aktivite olanağı tanımaktadır.

İtalya’da Tercih Edilen Programlar;

  • Genel İtalyanca
  • Yoğun İtalyanca
  • Akademik İtalyanca
  • Kişiye Özel İtalyanca
  • Üniversitelere Hazırlık programları

İtalya dil okulu programları 52 haftaya eğitim vermekte olup öğrencinin ihtiyacına göre değişmektedir. Sınıflar maksimum 15 kişiden oluşmaktadır ve genel İtalyanca programı ile başlayan öğrenciler yoğun İtalyanca programlarına geçiş yapabilirler. 

İTALYA DİL OKULLARI BAŞVURU VE VİZE

İtalya’da dil okullarında eğitim almak isteyen öğrencilerin geçici konaklama için göçmen olmayanlara verilen vizeyi veya daimî ikamet için göçmen vizesini almalıdır. 90 günden uzun sürecek bir dil programına kayıt olacak öğrenciler için öğrenci vizesi alımı zorunludur. 90 günden kısa sürecek bir eğitim alacak öğrenciler ise Schengen Vizesi almalıdır.

İtalya dil okullarına başvuru sürecinde gerekli belgeler;

  • Okul başvuru ücreti
  • Okul başvuru formu
  • Pasaportun ve kişisel bilgilerin yer aldığı sayfaların fotokopisi
  • Banka mektubu

İTALYA’DA YAŞAM

Güçlü tarihi ile İtalya, dünyanın en ilgi çekici ülkelerindendir. İtalya, Avrupa’nın en eski ve en kalabalık şehirlerinden biri olan Roma’ya ev sahipliği yapmaktadır. İtalya’da bulunan birçok şehri keşfedebilir ve tarihi sokaklarının tadını çıkarabilirsiniz. Roma'yı ziyaret ettiğiniz zaman metropol hayatın yanında her sokağın, tüm binaların tarihi bir geçmişe sahip olduğunu görebilirsiniz. Sıcakkanlı İtalyan halkı, turistlere her zaman yardımcı olmaya isteklidir. İtalya’da dükkanlar akşam belirli bir saatten sonra kapanır. Merkez bölgelerdeki restoranlar gece geç saate kadar açık olsa da diğer mahallelerdeki mağazalar akşam en geç 7’de kapanmaktadır. İtalya, diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha uygun bir ülkedir. İtalya'da gıdadan giyime, hediyelik eşyalardan teknolojiye kadar birçok üründe çeşitlilik söz konusudur. Roma, Floransa gibi şehirlerde 10-15 Euro gibi fiyatlara yemek yiyebilirsiniz. 

İTALYA’DA KONAKLAMA

İtalya’da eğitim almaya karar verildiğinde standartlara ve konfora uygun bir konaklama seçmek okul tercihi kadar önemlidir.

İtalya’da öğrenciler için konaklama türleri öğrenci yurtları ve aile yanı konaklama şeklinde olmaktadır. 

Aile Yanı Konaklama: Dil eğitimi alacak öğrencilerin, İtalyan kültürünü daha yakından gözlemlemeleri için tercih edilecek bir konaklama seçeneğidir. Aile yanı konaklamanın en büyük avantajı, öğrencinin İtalyanca pratiği daha fazla yapma şansına erişebilmesidir.

Öğrenci Yurtları: İtalya’da en ekonomik konaklama türü olan öğrenci yurtları, farklı kültürlerden insanları tanırken İtalyanca pratiği ilerletme şansı tanır. Öğrenci yurt konaklamaları, genellikle yemeksiz olup öğrencilere ortak mutfak kullanımı sağlanır.

İTALYA’DA DİL EĞİTİMİ İÇİN POPÜLER ŞEHİRLER

İtalya, İtalyanca öğrenmek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biridir. Öğrencilerin İtalya’yı tercih etme sebeplerinden biri de İtalya’da kaldıkları süre boyunca farklı kültürleri tanıma fırsatına sahip olmalarıdır. İtalya, Avrupa ülkeleri arasında sanat, kültür ve tarihi ile en çok dikkat çeken ülkelerden biridir. İtalya’da dil eğitimi için en popüler şehirler ise, Roma, Milano, Floransa ve Venedik’tir.

Roma

Roma, İtalyan tarihini ve modern kültürü derinlemesine keşşfetmek isteyen öğrenciler için ideal bir şehirdir. Şehrin cezbedici mimarisini derinlemesine incelemek isteyenler hafta sonu gezilerine katılabilirler.

Milano

Roma’dan sonra İtalya’nın en büyük ikinci şehri olan Milano metropol hayatı, moda, medya ve sanat dünyası ile ünlüdür. 

Floransa

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için dünyanın en popüler şehri Floransa, İtalyan rönesansının beşiğidir. Floransa, sanat ve sanat tarihi ile ilgilenen herkes için unutulmaz bir deneyim sunmaktadır. 

Venedik

Venedik’te eğitim almayı tercih ederseniz, şehrin antik geçmişi, festivalleri, lagün üzerinde turlayan gondolları, ünlü mimarisi ve düzenli şehir planlaması ile dil okulunu seçebilirsiniz. Okulun düzenlediği Piazza San Marco ve Doge Sarayı gezilerine de katılabilirsiniz. 

DİL EĞİTİMİ İÇİN NEDEN İTALYA’YI TERCİH ETMELİSİNİZ?

Yurtdışında eğitim almayı planlarken, herhangi bir tercihte bulunmadan önce araştırma yapmak ve bilinçli bir karar vermek önemlidir. İtalya, yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerdendir. Eğitim sürecinde öğrencilerin gezip görebileceği yerler ve kendilerini geliştirebilecekleri kültürel aktiviteler mevcuttur. Dil eğitimi programına kayıt olan öğrencilerin, farklı kültürden insanlar ile daha hızlı bir şekilde iletişime geçebilecekleri imkanı İtalya dil okulları sunar. 

İtalya, sunduğu dil eğitimi programları, sanatı ve tarihi ile size olanaklar sunar. Benzersiz İtalya deneyimi dilinizi geliştirmenin yanında sanatsal yönünüzü de geliştirecektir.

İtalya Blog

İtalya Hakkında Blog Yazılarımız

endless
endless
endless

İtalya

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Profilo Plaza 0212 995 07 08
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11