Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

Rusya

Rusya
Rusya
Rusya

Rusya Hakkında

Rusya Hakkında Genel Bilgi

Rusya veya resmî adıyla Rusya Federasyonu, Kuzey Avrasya'da bulunan, federal yarı başkanlık tipi cumhuriyetle yönetilen bir ülkedir. Kuzeybatıdan güneydoğuya Rusya; Norveç, Finlandiya, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya, Belarus, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Çin, Moğolistan ve Kuzey Kore ile komşudur.

Rusya'nın Öne Çıkan Şehirleri

 

Moskova

St Petersburg

Kazan

Tomsk

Nijniy Novgorod

Rusya Blog

Rusya Hakkında Blog Yazılarımız

Rusya Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Rusya Yurtdışı Eğitim Hakkında Sorularınızın Cevapları Burada!

4

Ülke

+750

Global Partner

30

Şube

Daha detaylı bilgi almak için Uzman Endless Abroad Danışman kadrosuyla iletişime geçin!

  • 17.100.000 km²

Rusya; Kuzey Kore, Çin, Moğolistan, Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, Norveç, Finlandiya, Estonya, Letonya, Litvanya, Belarus ve Ukrayna ile komşudur.

Asya’nın kuzeyinde Kuzey Pasifik Okyanusu ve Avrupa arasında Kuzey Buz Denizi’ne uzanan ülke, 14 ülkeyle sınır komşusudur. Ülkedeki Ural Dağları’nın batısında bulunan alan Avrupa kıtası içinde sayılmaktadır.

Geneli itibariyle ılıman iklim kuşağında yer alan Rusya, Karadeniz kıyılarında görülen subtropikal iklimden, yıllık sıcaklık farkının 80°C'ye vardığı Güney Sibirya'daki sert karasal iklime ve kuzeydeki kutup iklimine kadar değişen bir iklim mozaiğine sahiptir.

Ülkenin resmi dili Rusçadır.

Yaygın konuşulan yabancı diller İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyancadır.

Daha Fazla

Öğrenci Hikayeleri

Birbirinden güzel ülkede, birbirinden güzel deneyim! Öğrenirken eğlenen, yeni bakış açılarıyla gelişen öğrencilerimizin hikayelerine göz at.

wp