Avustralya

Avustralya Hakkında

Avustralya, Pasifik Okyanusu’nun güneybatısında yer alan, dünyanın hem kıta olup hem de ülke olan tek ülkesidir. Güney yarım kürede bulunur; popülasyonu 25 milyon civarındadır. Yakınlardaki komşularının arasında Yeni Zelanda ve Papua Yeni Gine yer alır. Başkenti, bilinenin aksine Sydney değil de Canberra’dır.

Avustralya’da, dünyanın farklı köşelerinden gelip Avustralya’da yaşamlarına devam etmiş birçok insanla tanışabilirsiniz. Dört Avustralyalıdan biri, başka bir ülkede doğmuştur.

Avustralya, kangurularıyla tanınmasının dışında, inovasyonun ülkesi olarak da bilinir. Dünyayı değiştiren birçok teknolojiyi, Avustralyalı bilim adamları icat etmiştir. Uçaklardaki kara kutular, kalp pili, ultrason, grip aşısı, biyonik kulak, kablosuz internet, penisilin, Google Haritalar ve yanık vakalarında kullanılan sprey edilebilen deri de bu icatların arasındadır.

Avustralya’nın anadili  olduğu için, uluslararası öğrenciler tarafından bolca tercih edilen destinasyonlardan birisidir. Aynı zamanda, öğrenci vizesiyle gelen tüm öğrencilere haftada 20 saat yarı zamanlı yasal çalışma izni tanınmaktadır.

Avustralya, 6 eyaletten ve 2 bölgeden oluşmaktadır:

Eyaletler:New South Wales (NSW), Victoria (VIC), Queensland (QLD), Western Australia (WA), South Australia (SA) ve Tasmania (TAS).

Bölgeler:Northern Territory(NT) veAustralian Capital Territory(ACT).

Avustralya Blog

Avustralya Hakkında Blog Yazılarımız

Avustralya

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Yurtdışı eğitimleri hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım