İngiltere

İngiltere Hakkında

Britanya adası içerisinde doğuda kuzey denizi güneyde ise İngiliz Kanalı ile kıta Avrupasından ayrılan İngiltere aynı zamanda Birleşik Krallık’a bağlı bir ülkedir. Yönetim şekli ise anayasa gözetilerek meşruti monarşidir ve şuanki dönemin kraliçesi II. Elizabeth’dir. Güneş batmayan ülke ismiyle anılan İngiltere, dünyanın önemli finans,ticaret, kültür ve eğitim merkezlerinden biridir.

Başkenti Londra’dır ve toplam 50 şehir bulunur. Bu şehirlerden en büyük ve en çok nüfusa sahip olanı Londra’dır. Bu sırayı Manchester, Oxford, Cambridge, Liverpool, Bournemouth ve Brighton izler.

Ülke genel olarak dokuz temel bölgeye ayrılmıştır. Bu bölgelerin ise kendi içlerinde bölümlere ayrıldığı ve mülki idarelerinin çoklu biçimde sürdürüldüğünü söyleyebiliriz. Örneğin Londra; City of London, Greater London ve Westminister City olarak üç farklı bölümden yönetilmektedir.

İngiltere aynı zamanda bir ada ülkesi olmasından dolayı ılıman bir iklime sahiptir. Yıl boyunca görülen yağışların kara dönüşme olasılığı oldukça azdır. Çok yüksek ve düşük sıcaklıklardan ziyade yıl boyu ortalama sıcaklık değerlerine rastlarız. Aynı zamanda dört mevsim yağışlar da görülmektedir.

Türkiye ile zaman farkı kış dönemi 3 saat ve yaz dönemlerinde ise 2 saattir. Türkiye ile uçuş mesafesi ortalama 3s 50 dk’dır. Çoğunlukla Londra’ya direkt seferler bulabileceğiniz alternatifler bulunmaktadır.

İngiltere Blog

İngiltere Hakkında Blog Yazılarımız

İngiltere

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Yurtdışı eğitimleri hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım