Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

İngiltere'de Sağlık

İngiltere'de Sağlık

Nerede olursak olalım sağlık göz ardı etmememiz gereken faktörlerin başında gelir. İngiltere’de sağlık deyince ilk olarak akla İngiliz sağlık kuruluşu NHS gelir. Turist olarak İngiltere’de bulunan kişilerin Acil servislerde aldıkları hizmet ücretsizdir. Acil servisten hastanenin başka bir bölümüne sevk edilmeleri durumunda ücret tahsil edilir. Hayati tehlike olmayan durumlarda, tavsiye almak veya aile hekiminin çalışma saatleri dışında randevu alabilmek için NHS’in danışma numarası “111” aranabilir. Acil yardım numarası 999’dur.

Bunun dışında bu hizmetten; 6 aydan fazla bir süre eğitimine devam eden öğrenciler, tüm Avrupa birliği vatandaşları, mülteciler ve İngiltere’de çalışma izni bulunanlar yaralanabilir. 6 aydan fazla bir süre kalan öğrenciler bu hizmetten ücretsiz yaralanabilir ancak alacağı her ilaç için £6 gibi bir ücret ödemesi gerekir. İngiltere de 6 aydan kısa bir süre kalacak öğrencilerin mutlaka sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

İngiltere'de Sağlık Blog

İngiltere'de Sağlık Hakkında Blog Yazılarımız

Öğrenci Hikayeleri

Birbirinden güzel ülkede, birbirinden güzel deneyim! Öğrenirken eğlenen, yeni bakış açılarıyla gelişen öğrencilerimizin hikayelerine göz at.

wp