İngiltere'nin Popüler Şehirleri

İngiltere'nin Popüler Şehirleri

İngiltere’de dil eğitimi için en çok tercih edilen şehri, başkent Londra’dır.

Bunun dışında öğrenciler eğitim için;

  • Brighton
  • Cambridge
  • Oxford
  • Bristol
  • Liverpool
  • Manchester
  • Birmingham
  • Bournemouth

şehirlerini de tercih etmektedirler.

İngiltere’de her bütçeye uygun dil okulu bulmak mümkündür. Akla ilk gelen şehirlerin aksine Bath, Eastbourne, Hastings, Leeds ve Worthing gibi daha küçük şehirleri seçerek dil eğitimi alırken masraflarınızı daha uyguna getirebilirsiniz.

Londra

İngiltere’nin başkenti ve en kalabalık şehridir. Nüfus yaklaşık 9 Milyondur. Açık ara öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bölgedir. İngiltere’nin başkenti olmasının yanı sıra çok uluslu nüfusuyla da çok farklı kültürlerin bir arada yaşamasını ve kaynaşmasını sağlar.Londra ulaşım olarak da çok geniş imkanlara sehiptir. Şehir içi ulaşımda Londra 9 bölgeye ayrılmıştır ve metro, otobüs ve tren hizmetleriyle şehir içi ulaşım ağları çok gelişmiştir.

Aynı zamanda ünlü tiyatro, opera ve bale salonlarıyla filmlere konu olmuş Londra, sanatseverler için birbirinden farklı imkanlar sunmaktadır. Mimarisi ve doğal güzellikleriyle de birçok müze ve sanat galerilerine de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Londra’dan İngiltere’nin her şehrine tren veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Bu anlamda Londra bir aktarma noktası görevi de görmektedir.

Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Londra şubesi de Londra’nın merkezinde bulunmaktadır.

Brighton

İskelesi ve denizi ile ünlü Brighton, Manş Denizi kıyısında bulunur. Burada iskelede bulunan dönme dolap Manş Denizi’ni ve tüm Brighton’ı tepeden görmenizi sağlayacak samimi insanları, küçük pubları, geniş yolları ve bu yollara sıralanmış iki katlı evleriyle sahil kenarı bir şehir olmanın bütün özelliklerini barındırmaktadır.

Brighton her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Öğrencilerin Brighton’ı tercih etme sebeplerinin başında bir tatil kasabası görünümünde olması uygun konaklama imkanları sunması ve sıcak ortamıdır.

Söylenenlerin aksine Brighton’da yaz dönemleri sıcaklıların Türkiye’deki yaz dönemi gibi beklenmemelidir. Yine de yerlileri hava sıcaklıklarına alışkın oldukları için yaz dönemi Manş Denizi kıyısında denize girmektedir. Genel olarak toplu taşıma otobüs ile gerçekleştirilir. Ulaşım maliyetleri diğer şehirlere göre daha uygundur.

Oxford

İngiltere’nin güneydoğusunda yer alan köklü tarihi, doğal güzellikleri ve dünyaca ünlü Oxford üniversitesi ile adını dünyaya duyurmuş Oxford şehrinde nüfusun 3’te 1’ini öğrenciler oluşturmaktadır. Her sene dünyanın birçok yerinden akademik programlar ve dil eğitimleri için binlerce öğrenci şehre gelmektedir. Bu yönüyle Oxford İngiltere’nin en kozmopolit şehirlerinden biridir.

Şehirde Oxford Brookes Universitesi ve Oxford Universitesi olmak üzere 2 Universite ve pek çok dil okulu ve mesleki eğitim kursları bulunmaktadır.

Tren ve otobüs ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi şehir içerisinde ulaşım otobüs ve bisiklet ile sağlanmaktadır.

Cambridge

Cambridgeshire eylatenin en büyük şehri olan Cambridge yaklaşık 124 bin nüfusa sahiptir. Köklü bir tarihi olan Cambridge aynı zamanda İngiltere’nin en iyi universitelerinden biri olan Cambridge Universitesine de ev sahipliği yapmaktadır.

 Tren ve otobüs ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi şehir içerisinde ulaşım otobüs ve bisiklet ile sağlanmaktadır.

Bristol

İngiltere’nin güneybatısında yer alan, 10 büyük şehrinden biri olan Bristol sık sık düzenlenen festivaller ve halk etkinlikleriyle bulunduğu bölgeler içinde halkı birbirine en çok bağlı olan İngiltere şehridir. Bu ünlü festivallerinden bazıları Foodies, Folk, Harbour’ dur. Şehir içi ulaşım otobüslerle sağlanmaktadır. Aynı zamanda şehir grafitileri ve sokak sanatçılarıyla da ünlüdür. Tarihi yerleri, doğal güzellikleri ile de oldukça cezbedicidir. Bristol’e ulaşım Londra’dan tren seferleriyle 2,5 saattir.

Liverpool

İngiltere’nin en misafirperver yerlilerinin yaşadığı Liverpool, İngiltere’nin Mersey nehri kıyısında bulunan şehridir.Türkiye’den direk uçuş bulunmadığından Manchester üzerinden aktarmalı olarak ulaşım sağlanabilir. Uygun fiyatlı konaklama imkanlarıyla birçok okulu bünyesinde bulunduran Liverpool, İngiltere’de eğitim alırken aynı zamanda biraz daha sakin bir süreç geçirmek isteyen öğrencilerin ortak adresidir.

Manchester

İngiltere’nin kuzeybatısında Irwell Nehri üzerinde yer alan Manchester aynı zamanda futbolun kalbi olan bir İngiltere şehridir. Şehrin en bilinir özelliklerinden biri merkezde bulunan ücretsiz otobüslerdir. Bu otobüsler herkesin kullanımına açıktır.

Neredeyse şehir merkezine en yakın havalimanına sahiptir ve havalimanından merkeze ulaşım 15 dk sürmektedir. Aynı zamanda Londra’ya tren ile 2 saat mesafededir ve Türkiye’den aktarmasız uçuşlar düzenlenmektedir.

Şehir içerisinde birçok dil okulunun şubesi bulunmaktadır. Aynı zamanda şehir uygun konaklama imkanları sunmasıyla da bilinir. Şehir kütüphaneleri, müzeleri, eğlence noktaları ile öğrencilere unutamayacakları bir deneyim yaşamalarında yardımcı olur.

Birmingham

Birmingham, İngiltere’nin iç batısında yer alır ve ikinci en büyük şehirdir.Birmingham aynı zamanda uluslararası ticaret merkezidir.

Eğitimin yanı sıra pek çok kültürel zenginliğe de sahip olan Birmingham Kraliyet Balesi, Barber Güzel Sanatlar Enstitüsü ve Senfoni Orkestrası’yla ünlüdür.

Londra’dan sonra en büyük eğitim şehri olan Birmingham tam bir Üniversite şehridir. Aynı zamanda Birmingham’da birçok dil okulunun şubesini bulabilir, dil eğitiminizi en uygun maliyetlerle gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Birmingham’a İngiltere’nin birçok yerinden Tren ve otobüs ile ulaşım mümkündür

Bournemouth

Londra’ya tren ile 1,5, otobüs ile 2,5 saatlik mesafede olan İngiltere’nin en iyi kumsalına sahip şehri Bournemouth, İngiltere’nin öğrenci şehirlerinden biridir. Bournemouth’da yerli ve yabancı öğrenciler bir arada eğitim alma fırsatını yakalarlar. Birçok öğrencinin dil eğitimi ve Üniversite eğitimi için tercih ettiği Bournemouth modern ve tarihi yapıların birarada bulunduğu, İngiltere’nin yaşam maliyeti düşük şehirlerinden biridir.

Bournemouth aynı zamanda Yaz dönemlerinde sayısı 100’e yaklaşan festivalleriyle de ünlüdür. Bunlardan en ünlüleri her sene Ağustos sonu düzenlenen Air Festivalidir. Özellikle yaz dönemleri İngiltere’nin eğlence merkezi haline gelen Bournemouth’ da aynı zamanda bu dönemlerde her cumartesi akşamı iskeleden havai fişek gösterileri gerçekleşir.

Bournemouth’ da, Bournemouth International Center, senenin 12 ayı boyunca konser ve çeşitli sana etkinlikleriyle, iskeleye yakın konumuyla büyük ilgi görmektedir. Burayı ziyaret edenlerin Ocenarium (akvaryum) ‘u ziyaret etmeleri de tavsiye edilir. Aynı zamanda Bournemouth Avrupa’nın en büyük suni dalgalandırma sistemine sahiptir.

Ulaşım şehir içinde otobüs ve bisiklet ile gerçekleşmektedir.

İlgili Blog Yazıları
kanada
amerika
england

İngiltere'nin Popüler Şehirleri

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!