COVID-19 Bilgilendirme

COVID-19 sürecini yakından takip ediyor, en önemli önceliğimiz olan değerli öğrencilerimizin, çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve tüm insanlığın sağlığı için sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak hizmet vermeye devam ediyor, her zamanki gibi sizin için en doğru planlamayı yapmak için ücretsiz danışmanlık veriyoruz.

DETAYLI BİLGİ AL

İngiltere Üniversiteleri

İngiltere Üniversiteleri Hakkında

İngiltere üniversitelerinde sunulan programlar foundation, lisans, yüksek lisans ve doktora olarak dörde ayrılır. İngiltere'de akademik yıl Eylül ayında başlar ve genellikle Temmuz ayında sona erer. Yeni yıl, Paskalya gibi ara tatillerin yanı sıra Ağustos ayında uzun bir yaz tatili yapılır. İngiltere'de lisans dereceleri normalde 3 yıl sürer, ancak mühendislik ve bilim gibi bazı bölümlerde 4 yıla uzayabilir. Lisans eğitimi almaya başlamadan önce 1 yıllık foundation programlarında kapsamlı bir hazırlık eğitimi almak mümkündür. İngiltere üniversiteleri dünyanın en iyi eğitim olanaklarına sahiptir; araştırma ve uygulama gücü yüksek üniversiteleri ile İngiltere, üniversite eğitimi için tartışılmaz en ideal ülkelerden biridir. Ayrıca akademik olarak dünyaca ün kazanmış Cambridge, Oxford, Imperial College gibi köklü üniversitelerin bir çoğu İngiltere’de bulunmaktadır. İngiltere Üniversiteleri toplamda 91 Nobel Ödülü kazanmıştır.

İngiltere Üniversiteleri Eğitim Sistemi

İngiltere üniversiteleri, geleneksel dersleri bağımsız düşünme, problem çözme becerileri ve kendini motive etmeyi teşvik etmek için tasarlanmış çeşitli yenilikçi öğretim teknikleri ile birleştirir.

İngiltere’nin 162 yüksek öğretim kurumunun tümü hükümet tarafından sıkı standartlara tabi tutulduğundan, mevcut olan en iyi öğretimi, desteği ve kaynakları elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Eğitiminiz sırasında, işverenlerin aradığı eleştirel düşünme becerilerini, yaratıcılığınızı ve özgüveninizi geliştirme fırsatınız olacaktır. Staj, işe yerleştirme, gönüllü çalışmalar ve tez projelerine katılma şansınız da olabilir.

Birçok yabancı öğrencinin İngiltere'de yurtdışında eğitim görmeyi seçtiği daha küçük şehirler Manchester, Birmingham ve York olarak sıralanabilir. Londra'nın küresel yönelimine ve hızına karşıt olarak, bu şehirlerin yerel kültürlerinde İngilizce daha belirgin olarak kalmaktadır; bu, İngiliz yaşam biçimiyle ilgilenen herkes için zenginleştirici bir deneyim olabilir.


İngiltere Lisans Eğitimi Kabul Şartları ve Foundation Programı

İngilizce seviyesini yükseltmek veya İngiltere'de bir üniversiteye başlamadan önce tam olarak hazırlanmak isteyen öğrenciler için foundation programları bulunmaktadır. Bu program ile İngilizce dil becerilerini geliştirmenin yanı sıra üç konu alanı seçerek lisans eğitimine daha kapsamlı bir biçimde hazırlanmak mümkündür. Program genellikle bir yıl sürer ve tamamlandıktan sonra birçok İngiltere üniversitesine geçiş yapılabilir.

İngiltere üniversiteleri farklı yeterlilikleri kabul eder. Üniversiteler, başvurunuzu değerlendirirken dünyanın her yerindeki akademik, mesleki ve profesyonel yeterlilikler hakkında bilgi sağlamaktan sorumlu İngiltere Ulusal Ajansı UK NARIC tarafından sağlanan yeterlilik yönergelerine göre değerlendirme yapar.

Her üniversitenin ve bölümün kendine özel giriş koşulları vardır, bu nedenle tercih ettiğiniz üniversitenin ilgili birimlerinden giriş koşulları hakkında bilgi edinmelisiniz. 

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

İngiltere'de akademik yıl Eylül-Temmuz ayları arasındadır. İngiltere'deki üniversitelerin çoğu eğitimlerine Eylül ayında başlar, ancak bazı programlar Ocak ve Şubat aylarında da başlayabilir. Lisans programları için son başvuru tarihleri UCAS tarafından belirlenir. Eylül ayında başlayan çoğu lisans bölümü için son başvuru tarihleri, bir önceki Ocak ayından belirlenir.

Tıp ve diş hekimliği programlarının son başvuru tarihleri daha erken olur, genellikle eğitiminizin başladığı yılın Ekim ayında olabilir. İlk UCAS başvuru tarihlerini kaçırsanız bile, tekrar başvurma şansınız olabilir, bu yüzden lütfen seçtiğiniz üniversiteden bilgi alın. Birçok İngiltere üniversitesi geç başvuru yapan yabancı öğrencilerin başvurularını kabul etmektedir. Birkaç üniversite, Ocak veya Şubat aylarında başlayan programlar da sunar.

Burs için son başvuru tarihleri, üniversite bölümlerinin son başvuru tarihlerinden farklıdır. Bazı bursların son başvuru tarihleri, bölümün başlangıç tarihinden 6 ay önce olabilirken, diğerleri sadece bölümün başlangıç tarihinden birkaç hafta önce başvuruları kapatırlar.
 

İngiltere'de Lisans Eğitimi Süresi

Tam zamanlı bir lisans derecesinin tamamlanması normalde üç yıl sürer, ancak bilim ve mühendislik gibi bazı bölümler 4 yıla uzayabilir. Bunun yanı sıra hızlandırılmış 2 yıllık derece programları da bulunur, bunlar öğrencilerin eğitimlerini hızlıca tamamlayarak iş bulmalarını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Son yıllarda popülerleşen "sandwich course" programları ise 4 yıl sürer ve bir yıllık işe yerleştirme programı içerir (genellikle lisans eğitiminin 3. yılında).

Bir lisans eğitimi, yaygın bir başlangıç derecesidir. Bir alanı tam olarak anlamanızı sağlar. Lisans dereceleri genellikle belirlenmiş bir akademik eğitim programına sahiptir. Bazıları uygulamalar, stajlar ve atölyeler içerir.

Edebiyat Fakültesi Lisans Derecesi (BA), Fen Fakültesi Lisans Derecesi (BSc), Eğitim Fakültesi Lisans Derecesi (BEd) ve Mühendislik Fakültesi Lisans Derecesi (BEng) gibi farklı dereceler vardır. Programın tüm yıllarını en az üçüncü sınıf derece ile başarıyla tamamlarsanız, bir 'onur' derecesine sahip olursunuz. 


İngiltere Vizesi

İngiltere’de eğitim almak için vize başvurusu yapmak, kabul sürecinin en son etabıdır. Ancak vizeyi son ana bırakmayıp en başta halletmek daha avantajlı olacaktır. Kurs süresi, tipi ve eğitim yerine göre farklı vizeler almanız gerekir.

Kısa süreli eğitim vizesi 6 aya kadar eğitim almanıza izin verir. (Eğer 16 yaşın üzerindeyseniz ve İngilizce dil eğitimi alacaksanız süre 11 aya çıkarılabilir)

Genel öğrenci vizesi (Tier4) daha uzun eğitimler içindir. Lisanslı bir kolejin size sponsor olması ve okuldaki yerinizin garantilenmiş olması gerekir. Bu vizeyle belirli işlerde çalışmanız mümkündür.

İngiltere Konaklama

Host Family (aile yanı) Konaklama

Bu konaklama tipinin 2 farklı modülü bulunmakta. Single room dedikleri tek kişilik bir odada İngiliz ailelerinin yanında konaklama imkanı ile double dedikleri bir odada başka bir milletten bir öğrenci ile aynı odayı paylaşmanız. Tabii ki bu konaklama tipininde yine kendi içinde yemekli ve yemeksiz olarak seçenekleri bulunmakta. Bu konaklama tipinin en çok tercih edilme sebebi aile yanında dilinizi rahat bir şekilde pratik yaparak geliştirmeniz ve çevreye alışmanızın kolay olmasıdır.

Öğrenci Yurtları

Öğrenci rezisdansları olarak da bilinen bu konaklama tipi ister tek kişilik ister çift kişilik odalarda mutfak ve banyo paylaşımlı ya da kişiye özel olarak tercih edilebiliyor bu tamamen sizin bütçenize bağlı. Diğer konaklama tiplerine göre daha pahalı olmasına karşın okullara yakınlığı ve sosyal ortamlara daha kolay adapte olunmasından dolayı daha çok tercih edilmektedir.

Bir Oda & Ev Kiralama

Diğer konaklama türlerinden elbette ki çok daha rahat olan bu konaklama modelinde bütçenizin yeterli düzeyde olması gerekir. Emlakçılar komisyon ve kontrat konusundan yüksek meblağlar talep ederken, minimum 1 sene kontrat ve 3 ay peşinat gibi bir öğrenci için astronomik sayılabilecek rakamları talep edebilmektedirler.

Endless Abroad Ücretsiz Başvuru Desteğine Neler Dahil?

  • Eğitim danışmanlarımız ile ofisimizde veya telefon/skype üzerinden yapacağınız ücretsiz danışmanlık hizmeti
  • Başvuru için tavsiye edilen üniversitelerin tam donanımlı listesi
  • Başvuru formlarının doldurulması ve evrak kontrollerinin yapılması
  • Motivasyon mektubu tavsiye ve kontrol desteği
  • Gerekli belgelerin hazırlanması konusunda destek
  • Mevcut burslar konusunda tavsiyeler ve yönlendirmeler
  • Hangi teklifi kabul etmeniz gerektiğiyle ilgili tavsiyeler
  • Başvuru sürecinden kayıt anına kadar destek
  • Vize başvuru işlemleri ve evrak hazırlama süreci desteği
  • Konaklama tavsiyeleri ve yönlendirmeler

 

İngiltere’de Üniversite Lisans Eğitim Alın

Benzersiz bir eğitim deneyimi, muhteşem olanaklar ve üstün kaliteyi garanti eden bir İngiltere üniversitesinde eğitim almak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size bu süreçte tam destek sağlamaktan mutluluk duyarız. Uzman personelimiz eğitim, ücretler ve başvuru süreci gibi her türlü konuda size yardımcı olabilir. Bugün İstanbul ofisimizi ziyaret edin veya telefonla bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

İngiltere Üniversiteleri

KAPLAN INTERNATIONAL LANGUAGES (CAMBRIDGE) Okul Cam Nehri kıyısında kurulan sakin ve zarif Cambridge, bisiklet kullanmak için ideal bir şehirdir. Devamını Gör
LOUGHBOROUGH UNIVERSITY (LOUGHBOROUGH UNIVERSITY) Loughborough Üniversitesi Londra Kampüsü, 9.000 metrekareden fazla işbirliği olan öğrenme alanında faaliyet gösteren öğrenme, araştırma ve yaratıcılığın gelişmesini sağlamak için en gelişmiş ekipman malzemeyi sağlar. Devamını Gör
BELL ENGLISH (Cambridge) 1972 yılında kurulan 60 yıllık bir okuldur. Devamını Gör

İngiltere Üniversiteler

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 (242) 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz.