İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları Hakkında

İNGİLTERE’DE DİL ÖĞRENMEK

İngilizce artık sayılı kişilerin bilmesi gereken bir dil olmaktan çıkalı yıllar oldu.Yaşınız,okuduğunuz okul,mesleğiniz farketmeksizin bulunduğunuz her konumda,İngilizce bilmek bir zorunluluk haline gelmiş durumda. Bunun için de yurtdışı eğitim seçeneği oldukça popüler.
Hayatımızın bu denli her noktasında bulunan bir dil olan İngilizceyi,doğduğu ülke olan İngiltere’de,Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile en iyi dil okulunda öğrenmek herkesin hayali!
Her yıl 600.000 kişinin dil öğrenmek için ziyaret ettiği İngiltere,İngilizcenin anavatanı ve dil okulu standartları konusunda başta gelen ülkelerdendir.
Eğitim, ticaret, sanayi, turizm ve eğitim alanında en dikkat çeken ülkeler arasında gösterilen İngiltere, Birleşik Krallığın en büyük ve en merkezi ülkesidir. Büyük Britanya adasında bulunan İngiltere, tarih boyunca birçok kültür ve medeniyet ev sahipliği yapmıştır. ‘Güneş batmayan ülke’ olarak da anılan İngiltere, Ortaçağdan günümüze kadar yükselen bir kültür ve sanat merkezi konumundadır.
İngiltere’de aldığınız dil eğitimi,hayatınızın geri kalanında sizi bambaşka bir noktaya taşıyacak ve İngiltere dil okullarında kazandığınız tecrübeler ile yaşama bakış açınız gelişecek.
İngilizce denilince ilk akla gelen ülke oluşu İngiltere’yi dünya ülkeleri arasında üst sıralara taşımıştır.Eğitim kalitesi ile dünyada kendisinden çokca söz ettiren İngiltere’nin verdiği diploma ve sertifikalar tüm dünya genelinde geçerlidir.Akademik kalitesi,zengin kültür ve çeşitliliği,kendine has şehirleri ve sonsuz kırsalı birleştiğinde İngiltere’de dil okulu okumak benzersiz bir deneyimdir.

İNGİLTERE DİL OKULLARI VE AKREDİTASYON


İngiltere dil okullarının üzerindeki yoğun ilgi ve talep sebebiyle,İngiltere dil okullarının eğitim kalitesini korumak amacıyla bazı düzenleme ve denetlemeler gerçekleşir.İngiltere’de coğu dil okulu British Counsil tarafından akreditasyon almış ve denetlenmiştir.Dil okulu denetlemeleri sadece Brıtısh Counsıl tarafından değil,aynı zamanda dil okullarının üye oldukları,diğer bir denetleme kurumu olan English UK tarafından da yapılmaktadır.
Akredite edilmiş dil okullarında neler denetlenir?
1)Kurs içeriği
2)Modern eğitim teknikleri
3)Teknoloji desteği
4)Öğrenci memnuniyeti
5)Konaklama
6)Ders dışı aktiveteler
7)Ders materyalleri
8)Eğitim kalitesi

 

İNGİLTERE DİL OKULLARINDA YAŞAM

İngiltere Kültürü
60 milyon nüfusu ve dünyanın dört bir yanından gelen göçmenleriyle,sizlere kültür şoku yaşatacak bir ülke olan İngiltere’de çok fazla sayıda yabancı arkadaş edineceğiniz gerçeği,İngiltere dil okullarını vazgeçilmez kılıyor.Orta Doğu,Afrika,Hindistan,Batı ve Hint Adalar’ından gelen gözmenlerin yanında AB vatandaşı göçmenlerin zengin kültürleri arasında en güzel yaşamsal deneyimleri sunacak size İngiltere dil okulları.

Hoşgörü ve adalet denince akıllara gelen İngiltere’de medya bağımsızdır.Her konuda herkesi eleştirebilir,açık sözlü olabilirler.Oldukça nazik olan İngilizler,randevularına geç gelmenizden hiç hoşlanmazlar,İngiltere Dil Okullarında derse gittiğinizde,doktor randevunuz olduğunda,geç kalmanız ayıp olarak karsılanacaktır.

İngiltere İklim Şartları
İngiltere’de yaşamıyorsanız,İngiltere’nin iklim şartlarının çok kötü oldugunu düşünebilir,etrafınızdan o şekilde duyumlar alabilirsiniz.Ancak İngiltere ılıman bir iklime sahiptir ve ılıman bir ülkede dil okulu okuyorsanız,o iklime uyum sağlamanız hiçte zor değildir.Sıcak yazlar ve ılıman kışlar,Haziran’da uzun ve aydınlık günler,Aralıkta kısa ve koyu renkler,İngiltere’de dil okuluna gidecek olan sizleri bekliyor.İngiltere’nin kuzeyı ve batısında yıl boyu yağan yağmurlarla başa cıkabilmek için;ince bir yağmurluk, su geçirmeyen bir spor ayakkabı ve bir şemsiyeyi valizinize eklemeyi unutmayın.

İngiltere Dil Okulları Ulaşım
Ücretsiz olan ve £5 depozito ile büfelerden ve Londra’daki bir çok tren istasyonundan Standart Oyster Card alabilirsiniz.İngiltere dil okulunuz ve konaklamanız arasında çok daha ucuza yolculuk sağlayabileceğiniz,Oyster Card ile metro,otobüs,tramvay,DLR,ulusal demir yollarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 


İngiltere Dil Okulları Konaklama

İngiltere dil okullarında,dil eğitimi alan öğrencilerimizin,öğrendiklerinlerini,anadili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak geliştirebilmeleri için,aile yanı konaklamalarımızı tavsiye ediyoruz.İngiletere dil okulu öğrencilerine özel olarak sabah ve akşam olmak üzere iki öğün yemek veren İngiliz ailelerimiz,dil okulu öğrencilerimiz için dil okullarımız tarafından özel olarak seçilmekte ve kontrol edilmektedir.Aile yanında kalan öğrencilerimizin İngiliz kültürünü en yakından tanıyabilme fırsatı Endless Abroad ile İngiltere dil okullarını vzgeçilmez kılıyor.

İngiltere dil okulu öğrencileri aile yanı konaklamanın yanı sıra konaklama seçeneklerini yurttan yana da kullanabilirler.dil okulu öğrencilerimiz tek veya iki kişilik oda seçenekleriyle,paylaşımlı mutfaklarında kendi yemeklerini hazırlayabilirler.

 

İngiltere Dil Okulu Süresini Nasıl Belirlemeliyim?

İngiltere dil okulu süreniz,kısa dönem ise şayet,yoğun programlarımız olan,haftada,25-30 saatlik programlarımızı tercih etmenizi öneririz.Uzun süreli bir eğitim tercih edecekseniz haftada 15-20 saat olan dil eğitimi programlarımızı tercih edebilirsiniz.

İngiltere Dil Okulu Vizesi;

İngiltere’de öğrenci vizesine başvurabilmek için;Sertifika eğitimi,yüksek lisans,lisans,doktora veya dil okuluna kayıt yaptırmanız gerekiyor.
İngiltere 3 tip öğrenci vizesi vermektedir;
-Öğrenci Ziyaretçi Vizesi -Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi
-TIER 4 Genel Öğrenci Vizesi

 

 

İngiltere Dil Okulu Fiyatları

İngiltere’de tercih edebileceğiniz çok fazla okul var.Ülkemizde son dönemlerde dövizde ki yükselmeler nedeniyle İngiltere dil okulu öğrencilerimiz uygun fiyatlı dil okullarını tercih etmekte.İngiltere’de her bütceye uygun dil okulu bulunması bu duruma yardımcı olan en büyük etkendir.Tek şubeli butik okullarımız dil okulu öğrencilerimize en uygun fiyatları sunan dil okullarımızdır.

 

İNGİLTERE’DE DİL OKULU OKUMANIN 10 AVANTAJI

1)Birleşik Krallık’ı oluşturan 4 ülkenin en büyük ülkesinde dil okulu okuma fırsatı
2)İngilizceyi anavatanında bir dil okulunda okuma fırsatı.
3)Gelişmiş ülkeler denince Başkent Londra’nın akla gelmesi dil okulu okunabilir ülkeler listesinde en başa çekiyor İngiltere’yi.
4)Her geçen gün farklı ülkelerden gelen öğrenciler ile dil okulu günlerini kaynaşma açısında sıcak hale getiriyor.
5)Popüler ülkelerin en başında olan İngiltere,dil okulu öğrencileri için yabancılık çekecekleri bir ülke değildir.
6)Konser alanları,opera binalarıyla,sanatçılarıyla,parklarıyla,saraylarıyla,şatolarıyla ve müzeleriyle efsanevi İngiliz şehirlerinde yapacak onlarca şey var!
7)Estetik mimarisi ve kültürel çeşitliliği sayesinde kendinizi bir dil okulunda değil,70’lerde bir masalın içinde bulacaksınız.
8)Kitaplarda,sosyal medyada,film ve dizilerde sıkca rastlayacagınız ikonik semboller ile selfie çekilme şansı!
9)70 Nobel ödülü sahibiyle olan bağlantıları olan Londra’da dil okulu fırsatı!
10)Penisilin,DNA ve parmak izi dahil olmak ğzere bir çok buluşun bulunduğu,mükemmel bir ülkede dil eğitimi alma fırsatı!

İngiltere Dil Okulları

Cambridge Law Studio (Cambridge Law Studio) -Öğrenciler bu programı Cambrdige Universitesi içindeki Girton College 'da almaktadırlar. DEVAMINI GÖR
Twin English Centers (London) Okul Londra 'nın kuzey Greenwich bölgesinde konumlanmıştır. DEVAMINI GÖR
Twin English Centers (Eastbourne) Eastbourne 'daki şubemiz şehrin merkezimizde olup metro istasyonuna, otobüs duraklarına,alış veriş merkezine, kafe ve restaurantlara 2 dakika yürüme mesafesindedir. DEVAMINI GÖR
Malvern House (London) Londra 'nın kalbinde konumlanmış okul,King Cross metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesindedir. DEVAMINI GÖR
University of the Arts London (London) Londra'da bulunan UAL, Avrupa'nın en büyük sanat ve tasarım üniversitesidir. DEVAMINI GÖR
BBSI- BOURNEMOUTH BUSSINES SCHOOL INTERNATIONAL (BOURNEMOUTH) Bournemouth Business School International (BBSI) 1992 yılında, uluslararası öğrenciler için akademik, iş ve mesleki eğitim sağlamak amacıyla kurulmuştur. DEVAMINI GÖR
BLC -Bristol Language Centre (Bristol) Bünyesinde 10 modern şekilde dizayn edilmiş sınıf bulunmaktadır. DEVAMINI GÖR
ELC-English Language Centre-Bristol (Bristol) 1969 yılında John Duncon ve eşi Margaret Duncon tarafından kurulmuş bir aile şirketi olan İngiliz dil okuludur. DEVAMINI GÖR
BELL ENGLISH (Cambridge) 1972 yılında kurulan 60 yıllık bir okuldur. DEVAMINI GÖR
BELL ENGLISH (Londra) Çok çeşitli kültür merkezi olan Londra 'da Bankside bölgesinde Times Nehri'nin güneyinde yeni binası ile konumlanmıştır. DEVAMINI GÖR
CAE-Cambridge Academy of English (Cambridge) 1975 yılında kurulmuş dil okulu , bu zamana kadar yaklaşık 75 farklı ülkeden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmıştır. DEVAMINI GÖR
Kings Education (Oxford) DEVAMINI GÖR

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile yeni web sitemiz yayında

Hakkımızda
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım