İsviçre

İsviçre Hakkında

İsviçre'de eğitim sisteminde, gidilecek okula göre değişiklik göstermektedir. İsviçre, Türk eğitim sistemine göre farklılıklar göstermektedir. Ülkede ilkokul 4 ile 6 yıl arasında sürmektedir. Okuldan okula değişen eğitim sistemine sahip olan İsviçre, eğitimde kademeli bir eğitim sistemine sahiptir. Bazı okullar dil anlamında 1. kademe okullar olarak geçerken bazı okullar 2.kademe olarak geçmektedir. Eğitim sistemi teorik derslerinin yanında sosyal hayatı da öğreten, eğlenceli dersler bulunur.

İsviçre’de Danışmanlık Hizmetlerimiz

 • Vize dosyası hazırlama aşamasında danışmanlık
 • Öğrenciye uygun okul tercihi
 • Uygun fiyata tercüme ve evrak işlemleri
 • Motivasyon mektubu tavsiye ve kontrol desteği
 • İstediğiniz şehirden en uygun fiyata ve kalitede yurtdışı okul yönlendirmesi
 • İsviçre vize sürecindeki bürokratik işlemlerin sağlanması (oturum izni, sağlık sigortası, okul kaydı, konaklama kaydı vb.)

Adım Adım İsviçre’de Danışmanlık Süreci

1.adım: Kişisel bilgilerinizi, telefon numaranızı ve adresinizi soran Endless Abroad iletişim formunu doldurduktan sonra yurtdışı eğitimi için ilk adımı atmış olursunuz. 

2.adım: Sizin için en uygun program seçenekleri değerlendirilip size yardımcı oluruz.

3.adım: Gidilecek olan okula (dil okulu, lise, üniversite) karar verdikten sonra kayıt işlemlerine başlanır. 

 • Okul başvuru formu doldurulur.
 • Gerekli evraklar sağlanır.
 • Konaklama rezervasyonu yapılır.
 • Uçak bileti rezervasyonu alınır.
 • Başvuru ücreti alınır ve kayıt gönderilir.
 • Vize randevusu alınır.

4.adım: Okul tarafından kabul belgeniz geldikten sonra vize sürecine başlanır.

 • Kabul belgenizin bilgisi size iletilir.
 • Ülkenin kendi konsolosluğundan vize randevusu alınır.
 • Danışmanlarımız vize evraklarını kontrol eder ve eksiklikleriniz giderilir.
 • Vize formları ülkelere göre doldurulur.
 • Vize randevusu için danışmanlarımız tarafından hazırlık yapılır.
 1. adım: Vize süreciniz organize edilir.
 • Vize danışmanlarımız vize evraklarınızın kontrolünü sağlar.
 • Konaklama detayları evraklarınıza konulur.
 • Uçak bileti alınır.
 • Program ücreti havale olarak yapılır.

6.adım: Endless Abroad ile oryantasyon süreciniz gerçekleştirilir.

 • Havaalanında yanınızda olması gereken belgeler bildirilir.
 • Acil durumlarda yanınızda olması gereken ilaçlar, havlu, priz dönüştürücü gibi yanınıza almanız gerekenler belirtilir.
 • Size özel Sim Card verilir.
 • Programınız hakkında detaylı bilgiler verilir.
 • Konaklayacağınız yer hakkında bilgilendirmeler verilir.

İsviçre’ye Gittikten Sonrada Endless Abroad Yanınızda

Eğitim boyunca Endless Abroad tüm süreçlerinizde size ve ailenize destek vermeye devam eder. Eğitim, konaklama veya yönetim ile ilgili yaşanılan her sıkıntıda danışmanlarımız sizin yanınızda. Yurtdışında eğitim programınızı uzatmak istediğinizde, programınızı değiştirmek istediğiniz ya da başka okula geçiş yapmak istediğinizde eğitim danışmanlarımız sizin isteklerinizi gerçekleştirecektir.

İsviçre, Avrupa’nın en güçlü ekonomik yapısına sahip modern bir ülkedir. Kaliteli eğitim ve iyi bir kariyer için bir basamak niteliğindedir. İsviçre’de eğitimin diğer ülkelere nazaran daha uygun olmasından ötürü öğrenciler, dil eğitimi, üniversite ve yüksek lisans eğitimlerinde İsviçre’yi tercih etmektedir. Dil eğitimi öncesi İngilizcenin öğrenilmiş olması, üniversiteler tarafından bir şart olarak beklenmektedir.

İsviçre’de Eğitim

İsviçre’de ilkokul ve lise eğitimi kademeli olup değişkenlik gösteren bir sisteme sahiptir. Her okul ve üniversite kendi belirledikleri sınavları yapmaktadır. Ülkede genel olarak, liseler uygulamalı ve teorik derslere önem vermektedir. Öğrenciler, liseyi tamamladıklarında üniversite zamanı hangi meslek grubunu seçeceklerini belirlemiş olurlar. İsviçre, eğitime önem verdiğinden, eğitim kalitesi yüksektir. İlkokul ve lisede olduğu gibi üniversitede de giriş sınavları okuldan okula değişmektedir. Üniversite eğitim süresi 3 ile 5 yıl arasında değişmektedir. Eşitlikçi bir eğitim sistemine sahip olan İsviçre’de eğitim programları ve dersler de farklılıklar gözlenir. Uygulamalı dersler veren üniversitelerin bölümlerin puanları oldukça yüksektir. Çıraklık eğitimi veren okullar 3 ile 4 yıl arasında sürmektedir. Kimi okullarda ise 2 yıl sürebilmektedir.

İsviçre Dil Okulları

Yeni bir deneyim yaşamak isteyenler için, İsviçre'de dil eğitimi almak doğru bir adres olacaktır. İsviçre’de dört resmi dil bulunur: Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Romansça (Antik Roma'da konuşulan dilin bir türevi). Bundan kaynaklı, yeni deneyimler kazanmak ve yeni diller öğrenme şansınız artacaktır. Resmi olarak İsviçre Konfederasyonu olarak bilinen İsviçre, duyabileceğiniz, öğrenebileceğiniz ve konuşabileceğiniz 37'den fazla dil sunar. Buna temiz ve berrak havanın, uygun seyahat seçeneklerinin, örgütsel verimliliğinin ve muhteşem manzaraların avantajlarını da eklediğinizde İsviçre'nin dil eğitimi almak için mükemmel bir yer olduğunu anlayacaksınız.

İsviçre'de tercih edebileceğiniz farklı türlerde yoğunlaştırılmış dil programları bulunmaktadır. Örneğin Almanca öğrenmek istiyorsanız, geleneksel bir dil okuluna gidebilir veya özel bir öğretmenden dil eğitimi alabilir, ayrıca dil becerilerinizi geliştirmek için çok sayıda restoran, kulüp ve sosyal organizasyonu keşfedebilirsiniz. Her şey en iyi nasıl öğrendiğinize, zaman çizelgenizin ne olduğuna ve programa başlamadan önce ne seviyede dil bilgisine sahip olduğunuza bağlıdır. Programınızı tercihinize göre planlama şansınız olur ve aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli bütçede ve seviyede kurslar bulunmaktadır. İsviçre dil okulları Eaquals, FaDaF, ALTO, CSN gibi uluslararası akreditasyon kurumu tarafından denetlenmektedir.

İsviçre’de Bulunan Dil Okulları

 • LSI 

İsviçre’de Lisans ve Yüksek Lisans

İsviçre'deki yüksek öğretim sistemi, yüksek akademik standartları, saygın araştırma faaliyetleri ve öğrenci merkezli öğretim yöntemleri ile uluslararası çapta ünlüdür. İsviçre'deki genel eğitim sistemi zorunlu eğitim, lise eğitimi ve yükseköğretim olarak üçe ayrılır.İsviçre'de eğitim, hem devlet tarafından finanse edilen üniversiteler, hem de özel kuruluşlar tarafından sağlanır. Devlet kurumları ile özel kurumlar, yabancı öğrenciler için çok çeşitli konu alanlarında kapsamlı eğitimler sunar. İsviçre yüksek öğretim sistemi, üniversiteleri ve yüksek mesleki eğitim veren kurumları kapsar. Üniversite sistemi Üniversiteler, Uygulamalı Bilim ve Sanat Üniversiteleri ve Eğitim (Öğretmenlik) Fakültelerinden oluşurken, yüksek mesleki eğitim kurumları farklı alanlarda uzmanlaşmış Meslek Yüksekokullarından oluşmaktadır.

İsviçre üniversiteleri devlet kurumları ve özel kurumlar olmak üzere ikiye ayrılır. Üniversiteler farklı konu alanlarında kapsamlı eğitimler sunar. İsviçre’de lisans eğitimi almak için uluslararası olarak kabul gören bir lise diplomasına sahip olmak gerekir. Bunun yanı sıra birçok üniversite öğrencilerden eğitim alacakları dildeki yeterliliklerini TOEFL, IELTS gibi sınavlarla kanıtlamalarını isteyecektir. İsviçre’de akademik yıl güz ve bahar dönemi olmak üzere ikiye ayrılır. Güz dönemi Eylül-Aralık, bahar dönemi ise Şubat-Haziran ayları arasındadır. İsviçre’de lisans eğitimi süresi bölüme ve üniversiteye göre değişse de, genellikle 3 yıl sürer.

 isvicre-

İsviçre’de Lise Eğitimi

İsviçre’de lise eğitimi ortaöğretimin bir kademesi olarak sunulur ve 4 yıl sürer. Eğitim sistemi ve yapısı her kanton tarafından özel olarak belirlenir, ancak müfredat için ülke çapında ortak anlaşmalar bulunur. İsviçre’de lise türleri üçe ayrılır ve hepsi farklı alanlarda eğitim sunar. İsviçre liselerinde temel olarak sunulan programlar ilk milli dil/ikinci milli dil (Fransızca, İtalyanca, Almanca veya Romanca), üçüncü bir yabancı dil (İngilizce, Latince veya Yunanca), matematik, biyoloji, kimya, fizik, tarih, coğrafya, görsel sanatlar ve müzik olarak sıralanabilir. İsviçre liselerine kabul edilmek için gereken koşullar yine kantonlar ve hükümet tarafından belirlenir ancak genel olarak belirli kabul sınavlarına/mülakatlarına girmek ve eğitim alınacak dildeki yeterliliğin uluslararası olarak kabul görmüş sınavlar ile kanıtlanması gerekir. İsviçre liselerinde yatılı okullar ve aile yanında konaklama birimleri olmak üzere iki tür konaklama seçeneği bulunmaktadır.

İsviçre’de Eğitim için nasıl vize alınır? 

İsviçre'de eğitim almak isteyen yabancı öğrencilerin, ülkede kalmak için yetkililerden uygun izinleri almaları gerekmektedir. Öğrenciler, İsviçre Büyükelçiliği aracılığıyla vize başvurusu yapar. İngilizce bir başvuru formu doldurmanız ve istenen evrakları teslim etmeniz istenir. Öğrenci vizeleri, belli bir prosedür uygulanarak verilir. Başvuru yapan öğrenciler, sağlık sigortası ve yaşam masraflarını karşılamak için yeterli ekonomik duruma sahip olduklarını kanıtlamalıdırlar. Tam zamanlı eğitim almak için İsviçre'ye geldiklerini ve bir üniversiteye ya da tanınmış bir dil okuluna kayıtlı olduklarını kanıtlamak zorundadırlar.

Gerekli Evraklar

 • Vizesi Başvuru Formu
 • Biometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • İkametgah
 • Nüfus Cüzdanı ve Pasaport Fotokopisi
 • Öğrenci Belgesi 
 • Dekont
 • Yurt Dekontu veya Kira Kontratı
 • Banka Hesap Özeti

İsviçre'de ihtiyacınıza göre programlara katılmak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Eğitim danışmanlarımız programlar, ücretler ve başvuru koşulları hakkında size profesyonel destek sağlayabilir. Ofisimizi ziyaret edin veya telefon ile bize ulaşın.

İlgili Blog Yazıları
kanada
amerika
england

İsviçre

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!