Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

İsviçre

İsviçre

İsviçre Hakkında

 

İsviçre, Avrupa’nın en güçlü ekonomik yapısına sahip modern bir ülkedir. Kaliteli eğitim ve iyi bir kariyer için bir basamak niteliğindedir. İsviçre’de eğitimin diğer ülkelere nazaran daha uygun olmasından ötürü öğrenciler, dil eğitimi, üniversite ve yüksek lisans eğitimlerinde İsviçre’yi tercih etmektedir. Dil eğitimi öncesi İngilizcenin öğrenilmiş olması, üniversiteler tarafından bir şart olarak beklenmektedir.

Isviçre'nin Populer Şehirleri

Lugano: Dağ manzaralı bir gölün üzerinde yer alan bu güney şehri, İtalya dışında İtalyanca konuşan nüfus çoğunluğuna sahip olan en büyük şehirdir. Lugano'da dil eğimi alırken, müzeleri ziyaret edebilir, festivallere katılabilir ve tekne gezisinden yürüyüşe, futboldan tenis gibi çeşitli spor dallarına kadar çok sayıda etkinliğe katılabilirsiniz.

 

Zürih: İsviçre'de dil öğrenmek istiyorsanız, dünyaca ünlü müzeler, parklar ve dünya mirası sit alanlarına sahip ilerici bir konum olan Zürih'te dil eğitimi almak iyi bir seçim olacaktır. Bir gece kulübüne veya operaya gidebilir, öğlenleri spor yapabilir ve muhteşem restoranlarda geleneksel İsviçre mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

Cenevre: Olağanüstü yaşam kalitesi ile tanınan İsviçre'nin bu küresel şehrinde dil eğitimi alırken, şehrin sunduğu en iyi imkanların tadını çıkarabilirsiniz. Birleşmiş Milletlerin merkezleri buradadır, bu yüzden başka diller ve kültürlerin muhteşem bir birleşimini sunar.

 

İsviçre Blog

İsviçre Hakkında Blog Yazılarımız

İsviçre Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İsviçre Yurtdışı Eğitim Hakkında Sorularınızın Cevapları Burada!

20+

Ülke

750+

Global Partner

26+

Şube

Daha detaylı bilgi almak için Uzman Endless Abroad Danışman kadrosuyla iletişime geçin!

  • 41.285 km²

Batı Avrupa'da yer alan ve Alpler'le çevrelenen İsviçre'nin denize kıyısı yoktur. İsviçre komşuları kimlerdir diye baktığımızda, ülkenin batısında Fransa, doğusunda Avusturya ve Lihtenştayn, kuzeyinde Almanya ve güneyinde İtalya'nın bulunduğunu İsviçre haritası üzerinden görebiliriz.

İsviçre coğrafyası Batı ve Orta Avrupa'da bulunan, dağlık ve Denize kıyısı olmayan ülke İsviçre'nin coğrafi özelliklerini kapsar. 5 ülke ile sınır komşusudur: doğusunda Avusturya ve Lihtenştayn, batısında Fransa, güneyinde İtalya ve kuzeyinde Almanya.

İsviçre'nin yer yer farklılıklar göstermekle birlikte genelinde ılıman iklim görülür Yaz ayları belirli bir sıklıkla yağmurlu ve mera ve otlatma için uygun olan sıcaklıkta ve nemlilikte geçer.

İsviçre'de dört resmi dil konuşulur: Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Ro- manşça.

Daha Fazla

Öğrenci Hikayeleri

Birbirinden güzel ülkede, birbirinden güzel deneyim! Öğrenirken eğlenen, yeni bakış açılarıyla gelişen öğrencilerimizin hikayelerine göz at.

wp