Kanada

Kanada Hakkında

Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde bulunan Kanada, toplam yüzölçümü bakımından dünyanın ikinci en büyük, toprak bakımından ise dünyanın dördüncü en büyük ülkesidir. Kanada 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşmaktadır. Başkenti Ottawa’dır. Ayrıca Ottowa Kanada’nın dördüncü büyük şehridir. Kanada ekonomik ve teknolojik açıdan komşusu Amerika Birleşik Devletleri’ne benzetilmektedir. Ancak ülke halkı Britanya mirasına daha bağlıdır. Britanya ve Fransa’dan gelen göçmenlerle kurulan ülke iki coğrafyanın da izlerini taşımaktadır. Bu yüzden Kanada’nın resmi dilleri İngilizce ve Fransızca’dır. Özellikle Quebec eyaletinde bulunan Montreal şehrinde Fransızca konuşulmaktadır.

Genellikle havasının soğukluğuyla bilenen Kanada karasal iklim, kutup iklimi ve nemli kıtasal iklime sahip bir ülkedir. Kanada’nın kış aylarında sıcaklık 0’ın altına 10-20 derece düşmektedir. Bu durum öğrencileri korkutmaması gerekmektedir. Ülke soğuk hava şartlarına göre oluşturulmuş olup şehir yaşantısı ona göre şekillenmiştir. Örneğin alışveriş merkezleri yerin altında kurulmuş olup, ne kadar kar yağarsa yağsın yollar temizlenir, insanların hayatları sekteye uğramaz.

Ülkenin en yoğun nüfuslu bölgesi olan Ontario eyaletinin güneyinde daha yumuşak kış koşulları yaşanmaktadır. Ayrıca Britanya Kolumbiyası’nda ise ılıman bir iklimdir. Eğer soğuk hava sevmiyor ve daha sıcak bir şehir düşünüyorsanız, Vancouver’da kışlar diğer şehirlere göre daha sıcak geçer.

Kanada her yıl dünyanın en yaşanılır 10 şehri arasına girmeyi başaran bir yapısı vardır. Suç oranlarının düşük olması, doğayla iç içe modern şehirleri, hukuk kuralları bu ödülü desteklemektedir.

Kanada hükümeti doğaya saygılı kuralları  vardır. Şehirleri genişlemesine ve büyümesibe  rağmen, yeşilliklerini, doğayı korumayı başarmışlardır. Halkın gidebileceği birçok orman, park ve doğal alan Kanada’nın her şehrinde bulunmaktadır.

Hangi dinden ya da hangi kültürden olursanız olun Kanada size sunduğu imkanlarla dininizi ve kültürünüzü yaşatmanıza izin vermektedir. Diğer birçok ülkede bu denli rahat olamayan birçok din ve kültür olduğunu belirtmeliyiz. Ayrımcılığın en düşük olduğu ülkelerden biri olan Kanada kişi hak ve özgürlüklerinde de öncüdür.

Kanada Blog

Kanada Hakkında Blog Yazılarımız

Kanada

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Yurtdışı eğitimleri hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım