Kanada’da Sertifika & Diploma Programları ile Work and Study

Kanada’da Sertifika & Diploma Programları ile Work and Study

Neden Kanada?

Kanada, Kuzey Amerika’da bulunan ve dünyanın birçok yerinden binlerce insanın her sene göç ederek yeni bir hayata başladığı eşsiz doğa manzaralarıyla dolu, dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biridir. Her sene Türkiye’den eğitim için en çok tercih edilen ülkelerdendir. Kanada’nın iki resmi dili bulunmaktadır. İngilizce ve Fransızca dillerinde eğitim almanız mümkündür. Para birimi ise Kanada Doları’dır. 

Kanada’da da Work and Study İçin En çok tercih edilen şehirler

Toronto : Toronto, Kanada’da öğrenci nüfusunun en yoğun olduğu bölgedir. Nüfusunun yarısından fazlası göçmenlerden oluşmaktadır. Modernliğiyle her daim canlı ve hareketli olan şehir suç oranlarının düşüklüğüyle de bilinir. Güvenli ve iyi standartlarda eğitim almak isteyen öğrencilerin uygun fiyatlarla tercih edebileceği bir şehirdir. 

Vancouver : Dünya’nın en modern şehirlerinden biri olan Vancouver, okyanus kıyısında olması sebebiyle nadir görülen manzaralara ve farklı fırsatlar sunan kozmopolit bir nüfusa sahiptir. Kuzey Amerika’nın en büyük limanlarına sahip olan Vancouver uluslararası alanda çokça tanınan ve yüksek miktarda ticaret hacmine sahip bir şehirdir. Özellike büyük şirtketlerle yürütülen diploma ve sertifika programlarında nitelikli eğitimlere sahip şehir öğrenciler için çok uygundur. Bulunduğu konum itibariyle önemli bir finans merkezi de olan şehir iş imkânlarının yanında özellikle kolej ve üniversiteleriyle öğrencilere yüksek kalitede akademik eğitim imkânları sunmaktadır.

Montreal : Kanada’nın 2. büyük metropolü olan Montreal, Kuzey Amerika ve Avrupa kültürünü aynı anda tatmak isteyen öğrenciler için eşsiz bir fırsattır. Paris’ten sonra Fransızcanın en çok konuşulduğu yer olma özelliğine sahip şehir iki farklı kültürün kaynaşma noktasıdır ve bu özelliğiyle iki dili aynı anda öğrenmek isteyen öğrenciler için uygun seçenekler bulundurmaktadır. Montreal bu kültür çeşitliliği sayesinde sanatsal ve kültürel etkinlikler açısından da en üst sıralardadır. Dünya’nın köklü üniversiteleri arasında olan McGill Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan şehir, genç nüfus yoğunluğu ile eğitim almak isteyenler için cazip fırsatlar sunar.

Calgary : “Dünya’nın en temiz şehri” unvanına sahip Calgary şehri, yüksek akademik seviyesiyle de eğitim almak isteyenler için cazip bir bölgedir. Dünyaca tanınan Rocky Dağları’na olan yakınlığıyla bilinen şehir, kent merkezinden bile bakıldığında görülebilen çok güzel manzaralara sahiptir. Her yıl Temmuz ayında düzenlenen Stampede Festivali ile çok sayıda turist çeken şehir, misafirlerine 1 haftalık alışılmamış bir deneyim sunar. Tüm bunlarla aktif olarak yabancı dil konusunda pratik yapma şansı veren şehir, yüksek eğitim kalitesi ve yaşam masrafları açısından uygun fiyatlarıyla öğrenciler açısından popüler bir bölgedir.

Ottawa : Kanada’nın başkenti olan Ottawa aynı anda iki eyalette bulunma fırsatı vermesiyle bilinir. Alexandra Köprüsü’nün bir ucunda Fransız ekolünü yaşama şansınız varken diğer ucunda ise İngiliz kesiminin kültürünü tatma fırsatı yakalarsınız. ‘’Kuzey’in Silikon Vadisi’’ olarak anılan şehir büyük sermayeli şirketlere ev sahipliği yapmaktadır ve özellikle yazılım alanında büyük imkânlar ve önemli sertifika ve diploma programları sunmaktadır. Yaklaşık 30 yıldır her şubat ayında yapılan Winterlude Festivali ile şehir bir kış mevsiminin insanın içini ne kadar ısıtabileceği konusunda bütün katılımcıları şaşkın bırakmaktadır. Bu sayede aktif olarak dilinizi kullanabileceğiniz Ottawa, diğer şehirlere kıyasla daha cazip konaklama seçenekleri de sunar. Dil eğitimi almak isteyenler ve kendisini akademik ya da mesleki alanda çok yönlü geliştirmek isteyenler için uygun bir seçenektir. 

Kanada’da Work and Study İmkanı!

Kanada’da sertifika & diploma eğitimi alan öğrenciler eğitim alırken haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma izni alırlar. Öğrenciler ayrıca mezuniyetlerinden sonra 1 yıl ile 3 yıl arasında çalışma izni alabilirler. Bu sayede Yurtdışında Sertifika & Diploma eğitimi alan öğrenciler eğitim gördükleri ülkede mezuniyetleri sonrası profesyonel iş hayatına başlama fırsatı elde ederler!

Neden Kanada’da Sertifika & Diploma Programları? 

Kanada’da Sertifika & Diploma programlarının sunduğu fırsatlar özel ve devlet okulları özelinde değişkenlik gösterir. Özel Kolejler Lisans düzeyi sertifika ve diploma programları verebilir ve yalnızca eğitim süresince yasal çalışma izni sağlanmaktadır. Her iki ülkede de bulunan Devlet Kurumları ise Lisans düzeyi ve Lisansüstü düzeyde Sertifika & Diploma programı alternatifleri sunmaktadır. Bu tip kurumlarda eğitim alan öğrenciler eğitim süreleri haricinde mezuniyetleri sonrasında da ekstra çalışma izni alırlar.

Kanada Kolejleri Devlet ve Özel Kolejler olarak 2’ye ayrılmaktadır. 

En temel farklılıkları; çoğu Özel Kolej, devlet kolejlerine göre daha uygun maliyetlidir; ancak eğitim sonrası yasal çalışma izni imkanı sağlamazlar.

Kanada Kolej Eğitimini Tercih Etmek için 10 Neden

Yenilikçi Eğitim Anlayışı

Kanada, kendini en sık yenileyen eğitim sistemlerinden birine sahiptir. Okullarda yürütülen müfredat, programlar ve kurslar konusunda tavsiyelerde bulunan 480'den fazla endüstri ortağı ile öğrencilerin en güncel eğitimi almalarını sağlamak için sürekli olarak gelişmektedir. 

Herkes İçin Bir Program Mevcut!

Kanada Devlet Kolejlerinde 200'den fazla çalışma alanında 5.000'den fazla program mı? Mutlaka size uygun bir programın olduğu çok geniş kapsamlı zengin bölümler bulunur.  İster iş odaklı veya yaratıcı olun, ister sayılarla aranız iyi, ister sanat becerileriniz iyi olsun, iyi olduğunuz şeyleri başarılı bir kariyere dönüştürmenize yardımcı olacak bir program bulmak mümkün! Üstelik bir sonraki eğitim seviyelerine geçişinizi kolaylaştıracak transfer programları sayesinde daha uygun maliyetlerle üniversite eğitiminizi tamamlayabilirsiniz

Asla Çok Geç Değildir

İş taahhütleri, evde aile, ödenecek faturalar ve diğer sorumluluklar ile okula geri dönmek için çok geç olduğundan endişeleniyor musun? Endişelenme. Kolej sınıfları sadece liseden yeni çıkmış gençler için değildir. İş becerilerini geliştirmek isteyen işçilerden, işgücüne yeniden girmek isteyen genç ebeveynlerden ve boş yuvalara, yeni kariyerler için eğitim gören yetişkinlere ve çok daha fazlasına kadar hayatlarının farklı yaş gruplarından bireylerle doludurlar. Hayatınızın hangi sürecinde olursanız olun, bir Kanada Kolej eğitimi yoluyla becerilerinizi ve bilginizi geliştirmek için asla geç değildir.

Mezun Olmadan Önce Gerçek Dünya Deneyimi

Muhtemelen bunu zaten duymuşsunuzdur, ama söylemekten asla bıkmıyoruz. Üniversite programları, benzersiz akademik öğrenme ve pratik beceri eğitimi karışımıyla ünlüdür. Profesyonel deneyime sahip eğitmenler tarafından yönetilen, doğrudan sınıfta uygulamalı eğitimden ve gerçek dünya projelerinden yararlanacaksınız, işbirliği ve iş etüdü seçenekleri, seçtiğiniz kariyerde daha başlamadan değerli deneyimler kazanma şansı veriyor. 

Ayrıca, yalnızca co-op, staj ve işe yerleştirme fırsatlarına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda mezuniyet sonrası işlere de fırsat sunabilecek endüstri ortaklıklarından ve profesyonel ilişkilerden yararlanacaksınız.

Uzun Başvuru Süreçleri Yok, Sadece Kabul ve Destek

Kolej başvurularının %73'ü doğrudan liseden mezun olan adaylardan değil; yarı profesyonel ve profesyonellerden gelmektedir.

Her yaştan, her ulustan ve her kültürden çeşitli bir öğrenci topluluğuyla, Kanada kolejleri, her öğrenciyi kolej deneyimi boyunca destekleyen programlar ve ortamlar yaratmaya kendini adamıştır. Akademik ve kariyer danışmanlığı, mental sağlık destekleri, engelli hizmetleri, gündüz bakım programları, uluslararası öğrenci danışmanlığı ve çok daha fazlası seni bekliyor!

Bakış Açınızı Geliştirin

Çok uluslu ortamlarda gerçekleşen eğitimler sayesinde farklı perspektiflerden konulara bakabilme becerilerinizi geliştirir.

Esnek Başlangıç Tarihleri

Yıl içerisinde sıklıkla bulunan başlangıç tarihlerinden birini seçerek eğitiminize en hızlı ve esnek şekilde başlayabilirsiniz.

Eğitim Süresince Çalışma İzni İmkanı!

Kanada Kolejlerinde öğrenim gördüğünüz süre boyunca part-time çalışma izni imkanlarından yararlanırsınız. Devlet Kolejlerinde ise Eğitiminiz bittikten sonra da ekstra açık çalışma izni hakkı elde edebilirsiniz

9.Esnek Ödeme Seçenekleri

Çoğu Kanada Koleji dönemlik veya 2’den fazla taksit seçeneği ile sizlere ödeme kolaylığı sağlayacaktır.

10.Kanada Göçmenlik sürecine geçiş kolaylığı

Kanada eğitim sistemi tecrübesi edindikten sonra iş hayatına geçiş ve göçmenlik süreçleriniz çok daha kolaylaşır!

Özel Kolejlerde Work and Study Fırsatları

Kanada’da Özel kolejlerde sunulan sertifika ve diploma programları sayesinde öğrenciler en uygun fiyatlı programlar ile en uzun sürede eğitim ve pratik öğrenim süreci (maaşlı staj) deneyimi elde ederler. Özel Kolejlerde Sertifika ve Diploma eğitimleri 4750 CAD’dan başlayan fiyatlarıyla sizi bekliyor!

Kanada’nın Öne Çıkan Özel Kolejleri

TORONTO

Toronto School of Management 

Greystone College

 

VANCOUVER

Canadian College / VANCOUVER

Canadian College of Technology and Business

Greystone College

VIC 

 

MONTREAL

Trebas Institute*

Greystone College*

Quebec eyaletinde eğitim sonrası çalışma izni imkanları bu özel kolejlerin sunduğu programlar için de geçerlidir.

 

Devlet Kolejleri’nde Work and Study Fırsatları

Kanada eğitim süresince yarı zamanlı çalışma izni eğitim sonrası ise 1 Yıllık Programlarda eğitim sonrası 1 Yıl, 2 veya 3 Yıllık sertifika & diploma programları sonrasında ise 3 yıla kadar tam zamanlı çalışma izni vermektedir.

Kanada’nın Öne Çıkan Devlet Kolejleri 

ONTARIO EYALETİ

Seneca College 

Algonquin College 

Centenniel College 

George Brown College 

Humber College 

Loyalist College 

Mohawk College 

Niagara College 

Niagara College Toronto 

Sheridan College

York University School of Continuing Studies

 

BRITISH COLUMBIA EYALETİ

Langara College

Douglas College

 

ALBERTA EYALETİ

Bow Valley College 

Yayınlayan: Tuğçe Polat
kanada
amerika
england

Kanada’da Sertifika & Diploma Programları ile Work and Study

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!