Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

İrlanda'da Gezilecek Yerler ve Sosyal Aktiviteler

İrlanda'da Gezilecek Yerler ve Sosyal Aktiviteler

Yurtdışında dil eğitimi almanın en keyifli yanlarından biri de, farklı bir kültürü tanıma ve yeni yerler keşfetmektir.

Dil okulundan çıktıktan sonra, sosyal aktivitelere katılmak İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı olduğu kadar dünya görüşünüzü de genişletmenize yardımcı olur.

İrlanda’da gezilecek yerler listesine ekleyebileceğiniz birkaç seçeneği sizlerle paylaşmak isteriz:

1- National Gallery of Ireland: Gezinize İrlanda Ulusal Galerisi’nden başlayabilirsiniz. İrlanda Ulusal Galerisi, ziyarete ücretsiz olarak açıktır. İçerisinde 2500 tablo ve 10000 farklı sanat eseri barındırır. Dışarıdan alçakgönüllü ve sade görünen bu galeri, içeriden birçok ustanın dünyasının canlılığıyla hayat saçmaktadır.

2- Guinness Storehouse: Guinness Storehouse, Teample bar ve meşhur Trinity College Library gezilmesi gereken ilk yerler arasında… Guniess Storehouse’da Guinness ‘in meşhur siyah birasını deneyebilir, Tempe Bar’da İrlanda müziklerini dinleyebilir, Trinity College’in kütüphanesinde binlerce kitap arasında kendinizi kaybedebilirsiniz.

3- Leinster Evi: 18. yüzyıldan kalma bu Leinster Evi, Leinster Dükü’nün sarayıdır. Leinster Evi’ni de ücretsiz olarak ziyaret edebilir, mimarısına göz atabilirsiniz.

4- Pheonix Parkı: Dublin’de, New York’un ünlü parkı Central Park’ın iki katı büyüklüğünde olan Pheonix Park’ı da mutlaka keşfedin.

5- StPatrick Katedrali ve Christ Katedrali: Farklı kültür, dil ve dinleri tanırken StPatrick Katedrali ve Christ Katedrali dikkatinizi çekebilir.

6- Dublin Kalesi: Geçmişte İngiltere ve Britanya Hükümetlerine ev sahipliği yapan Dublin Kalesi’nin, gösterişinin sizi etkileyeceğine eminiz.

7- Powerscourt Arazisi: 19 hektarlık Powerscourt Arazisi'ni ziyaret ederek, 13. yüzyıldan kalma büyüleyici bir dünyanın kapılarını açabilirsiniz.

8- Kilmainham Hapishanesi: İrlanda’nın eski bir hapisanesi olan Kilmainham Gaol, tüyler ürpertici olduğu kadar büyüleyici de. Listenize gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz.

9- Ha'penny Bridge: 1816 yılından beri sapasağlam duran Ha’penny Köprüsü,

10 - Ulusal Botanik Bahçeleri: Botanik cennet Dublin National Botanic Gardens, Pheonix Park’ta bulunan Dublin Hayvanat Bahçesi, National Wax Museum Plus, küçük ya da büyük herkesin keyif alacağı balmumu müzesi de gezmenizi öneririz.

Dublin, nüfusu genç olan bir yerleşim merkezidir. Özellikle üniversitelilerin yoğun olduğu bir şehir olduğu için şehirdeki insanlarının yarısı 25 yaşın altındadır. Çok hareketli bir eğitim merkezi ve genç nüfus popülasyonu yüksek olması sebebiyle, Dublin yurtdışı eğitimi için çok tercih edilen bir yerdir.

İRLANDA'DA DİL EĞİTİMİ ALINABİLECEK ŞEHİRLER

  • Galway Dil Okulları
  • Waterford Dil Okulları
  • Limerick Dil Okulları
  • Cork Dil Okulları
  • Bray Dil Okulları

İrlanda'da Gezilecek Yerler ve Sosyal Aktiviteler Blog

İrlanda'da Gezilecek Yerler ve Sosyal Aktiviteler Hakkında Blog Yazılarımız

Öğrenci Hikayeleri

Birbirinden güzel ülkede, birbirinden güzel deneyim! Öğrenirken eğlenen, yeni bakış açılarıyla gelişen öğrencilerimizin hikayelerine göz at.

wp