Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

İrlanda'nın Popüler Şehirleri

İrlanda'nın Popüler Şehirleri

İrlanda dil eğitimi alırken para kazanma konusunda popüler bir ülkedir. İrlanda'da dil eğitimi alan öğrenciler, ülkenin farklı şehirlerinde kalabilirler. İrlanda'nın popüler şehirleri şunlardır:

Cork

Cork, İrlanda'nın en büyük ikinci şehridir ve dil eğitimi alırken para kazanma konusunda fazla imkan sunmaktadır. Tarihi ve otantik yapısı ile de dikkat çeken Cork, 17. yüzyılda küçük bir kasaba olarak kurulmuştur. Ancak 20. yüzyıla geldiğinde büyük bir gelişme göstermiş ve İrlanda'da Dublin'e rakip sayılan tek şehir haline gelmiştir. Cork, tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve kültürel faaliyetleri ile de önemli bir turizm şehridir.

Cork mimarisiyle ünlü kaleleri, geniş sokakları, doğal güzellikleri, tarihi mimarisi, İngiliz pazarlarını andıran açık ve kapalı pazarları, turistik yapısıyla Dublin’den sonra en çok turist çeken şehirdir.

Limerick

Limerick, nehir üzerine kurulmuş ve üç farklı girişe sahip bir şehirdir. Limerick'e, şehrin üç girişine yerleştirilen köprüler aracılığıyla ulaşılabilir. Limerick, doğal yapısı, mimarisi, kafe ve pubları ile canlı bir şehirdir. Ayrıca, Limerick, Dublin'e göre daha sessiz ve daha sakin bir şehirdir ve öğrenci şehri olarak bilinir. Limerick, tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve kültürel faaliyetleri ile de önemli bir turizm şehridir.

Galway

Galway, Kabileler şehri anlamına gelen bir isim taşımaktadır ve nehir kıyısında bir şehirdir. Galway, Ortaçağ mimarisini hemen hemen her sokakta görebileceğiniz dinamik ve canlı bir şehirdir. Galway'de yer alan tarihi sanat müzesi, şehrin tarihi hakkında bütün bilgiyi sunmaktadır. Ayrıca, şehrin simgesi haline gelen İspanyol Kemeri de Galway'e gidilecek mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Galway, tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve kültürel faaliyetleri ile de önemli bir turizm şehridir.

Belfast

Liman şehri olarak bilinen Belfast, birçok tershane ile önemli bir ticaret merkezidir. Ekonomik alanda her geçen gün gelişen Belfast, turizme de önem vermektedir. Her yıl binlerce öğrenci, dil okullarının sayesinde Belfast'a dil eğitimi almaktadır.

Belfast, sokak sanatları, tarihi yapıları, müzeleri ve doğal güzellikleri ile keşfedilmeyi bekleyen bir şehirdir. Ayrıca, İngiliz ve İrlanda kültürünü en belirgin şekilde yansıtan şehirlerden biridir. Şehrin en ünlü meydanı olan Donagell Meydanı, birçok turistik mekana sahiptir ve meydandan birçok tarihi ve turistik mekana yürüyerek ulaşılabilir. En çok turist çeken yerler ise Belfast Sarayı, Belfast Kalesi ve Titanic Binası'dır. Bunların yanı sıra, Belfast, tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve kültürel faaliyetleri ile de önemli bir turizm şehridir.

İRLANDA'DA DİL EĞİTİMİ ALINABİLECEK ŞEHİRLER

İrlanda'da dil eğitimi alınabilecek şehirler şunlardır:

Dublin: Dublin, İrlanda'nın başkentidir. Dublin dil eğitimi ve kültürel faaliyetleri ile de önemli bir turizm şehridir.

Waterford: Waterford, İrlanda'nın güneyinde yer almaktadır. Waterford dil eğitimi ve doğal güzellikleri ile de önemli bir turizm şehridir.

Bray: Bray, Dublin'in güneyinde yer alan bir şehirdir. Bray, aynı zamanda tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve kültürel faaliyetleri ile de önemli bir turizm şehridir. Dublin ile arasında tam bir saat mesafede olan Bray dil eğitimi alırken Dublin'in hareketli atmosferinden uzak, daha sakin bir ortamda kalmayı tercih eden öğrenciler için de idealdir.

İrlanda Dil Okulları

ATC Language Schools Dublin
Atlantic Language Dublin
Atlantic Language School Galway
Atlas Language School (İrlanda/Dublin)
Berlitz Dublin Language Centre
Centre of English Studies
Cork English Academy
CEC - Cork English College
Dorset College Dublin
EC Dublin English Language School
Emerald Cultural Institute - Dublin
UCD English Language Academy (Dublin)
Eurocentres (TWIN - Dil Okulları)
rances King School of English (Dublin)
Galway Cultural Institute
Galway Dil Okulu - Eurocentres
Griffith College Cork
Griffith College Dublin
Griffith College Limerick
The Language Gallery Dil Okulu (Dublin)
International House Dublin
Irish College of English
The International School of English (ISE -DUBLIN)
ISE Ireland Waterford
ISI Dublin - English Language School
Kaplan International Languages - Dublin
Best English School in Dublin - New College Group
OHC English Dublin Dil Okulu
Twin English Centre Dublin
ATC Language Schools (BRAY)

İrlanda Dil Okulu Programları ile İlgileniyorum, Ne Yapmalıyım?

25 hafta ve üzeri dil eğitimi alan öğrenciler için verilen çalışma izni, İrlanda'nın diğer şehirleri olan Cork, Limerick, Galway gibi şehirler için de geçerlidir. Ancak, Dublin, hizmet sektörünün en yoğun olduğu, turist sayısının her geçen gün arttığı ve metropol yapısından dolayı, dil eğitimi için giden öğrencilerin büyük bir çoğunluğu tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda, Dublin'de alternatif olan diğer şehirlere oranla daha rahat iş bulunma imkanı bulunmaktadır. Bu nedenlerden dolayı, dil eğitimi alırken para kazanma konusunda Dublin öğrenciler için daha avantajlı bir seçenek olabilir.

İrlanda'nın Popüler Şehirleri Blog

İrlanda'nın Popüler Şehirleri Hakkında Blog Yazılarımız

Öğrenci Hikayeleri

Birbirinden güzel ülkede, birbirinden güzel deneyim! Öğrenirken eğlenen, yeni bakış açılarıyla gelişen öğrencilerimizin hikayelerine göz at.

wp