Malta'da Gezilecek Yerler

Malta'da Gezilecek Yerler

Sicilya'nın güneyinde Akdeniz'in masmavi sularıyla çevrili Malta Adası (Malta, Gozo ve Comino) büyüleyici bir mirasa sahiptir. Tunus'a yakın olması nedeniyle Malta adalarında belirgin Kuzey Afrika etkisi bulunuyor. Malta dili, Arapça ile İtalyanca karıştırılarak türetilmiştir. Ülke aynı zamanda Haçlı Seferlerini başlatan Malta Şövalyeleri ile de gurur duymaktadır.

Malta, huzurlu limanları, renkli eski balıkçı köyleri ve doğal cazibe merkezleriyle doludur. Valletta, Malta Adası'nı keşfetmek için ideal bir başlangıç ​​noktasıdır. Turistler, Valletta'nın çeşitli otellerini, restoranlarını, tarihi mekanlarını ve kültürel etkinliklerini takdir edeceklerdir.

Limanın karşısındaki Sliema, eğlence seçeneği ile okul tatillerinde öğrencilere hizmet veriyor. Gozo Adası, dinlendirici plaj tatilleri için en iyi seçim olabilir.

Malta'nın havası ilkbahar ve sonbaharda mükemmeldir. Sıcak yaz aylarında köyler dini bayramlar ve açık hava konserleri ile hayat buluyor. Malta'daki en iyi turistik yerler listemizle bu büyüleyici adalara ziyaretinizi planlayın.

  1. Valetta: Malta'nın Zarif Başkenti

Önemli bir liman olan Valletta, Malta Cumhuriyeti'nin başkentidir.  Turistler, Grand Harbour ve Marsamxett Limanı olmak üzere iki limanla sınırlanan bu küçük şehirde kolayca gezinebilirler. Şehrin kalbi, Saint John's Co-Cathedral’dir. 

Malta Şövalyelerinin ikametgahı olan muazzam Büyük Üstatlar Sarayı bulunmaktadır. Bu saray, şövalyelerin askeri zaferlerinin hikayesini anlatan muhteşem tabloların yanı sıra bir cephaneliğe sahiptir.

Kültür ve tarihi anıtları takdir eden turistler için Valletta, Malta Adaları'nda ziyaret edilebilecek en iyi yerlerden biridir. Malta'nın en modern şehri olan Valletta, turistik mekanlarla doludur ve Malta Adası'nı araba kullanmadan keşfetmek isteyen gezginler için uygun bir yerdir. Ada, merkezi Valletta olan verimli bir otobüs sistemine sahiptir.

  1. Pastoral Gozo Adası

Gozo Adası, Malta Adaları'nın en pastoral yeridir . Sakin kasabaları ve el değmemiş plajları ile bu küçük ada, birkaç gün veya hatta bir haftalık konaklama için dinlendirici bir tatilin keyfini çıkarmak için mükemmel bir yerdir.

Gozo, Malta'dan daha az gelişmiş yeri olmasına rağmen, adanın birçok kültürel cazibe merkezi vardır.

Geniş, kumlu sahili ve yüzmek için güvenli olan yumuşak suları ile Ramla Koyu'nda sevilen bir plajdır. Bu iyi donanımlı plaj, ziyaretçileri mükemmel olanaklarla karşılamaktadır.

Gozo Adası, Malta Adası'ndaki Cirkewwa'dan kısa bir feribot yolculuğu mesafesindedir.

  1. Mdina'nın Orta Çağ Tepesi Kasabası, Malta Adası

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan bu büyüleyici orta çağ tepe kasabası Mdina’daki en gözde cazibe merkezlerinin başında, Maltalı mimar Lorenzo Gafa tarafından tasarlanan Barok yapı olan St. Paul Katedrali yer almaktadır. Cömertçe dekore edilmiş kutsal alan, muhteşem bir kubbe, mermer sütunlar, yaldızlı detaylar ve muhteşem tavan resimlerine sahiptir. Katedral, ünlü Maltalı ressam Mattia Preti'nin ünlü sanat eserlerine sahiptir.

  1. Rabat, Malta Adası'ndaki Tarihi Yerler

Mdina surlarının hemen dışında komşu kasaba Rabat var. Turistler aynı gün iki şehri de görebilirler; Mdina ve Rabat bazen birleşik kentsel bir alan olarak kabul edilir.

Maltaca'da "Rabat" kelimesi "banliyö" anlamına gelir. Rabat, Mdina'dan daha az turistik ve daha moderndir, ancak kayda değer tarihi mekanlar vardır.

Fransız kökenli asil bir Malta ailesine ait olan 16. yüzyıldan kalma büyük bir ev olan Casa Bernard’dır. Casa Bernard hala özel bir konut olmasına rağmen, rehberli turlar için halka açıktır. Ev, antika mobilyalar, resim şaheserleri ve kayda değer sanat eserleri ile dekore edilmiştir.

Domvs Romana Müzesi, moda, eğlence ve mutfakla ilgili sergilerle antik Roma dönemindeki günlük yaşama bir bakış sağlar. Müze, dünyadaki en iyi 1. yüzyıl Roma mozaiklerinden bazılarını içeriyor. 

Malta'nın Hıristiyan mirasına bağlı önemli bir dönüm noktası olan 17. yüzyıldan kalma St. Paul Parish Kilisesi, Aziz Paul'un Malta'da kaldığı süre boyunca sığındığı söylenen St. Paul's Grotto'nun üzerinde duruyor. Kilisenin yanında, Wignacourt Müzesi, geniş bir antik Roma eserleri koleksiyonunun yanı sıra Mattia Preti ve diğer saygın Avrupalı ​​sanatçıların etkileyici tablolarını sergiliyor.

  1. Hal Saflieni Hypogeum, Malta Adası: Neolitik Bir Kült Alanı

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Hal Saflieni Hypogeum, Neolitik çağda bir yeraltı mezarlığıydı. Bu yeraltı mezarlığı kompleksinde, tarih öncesi insan dini cenaze törenleri gerçekleştirirken ve kahinlere danışıldığı bilinmektedir.

Hal Saflieni Hypogeum'da bulunan eserlerden bazıları, şimdi Valletta'daki Ulusal Arkeoloji Müzesi'nde sergileniyor; bunların arasında benzersiz kil heykeller, kuşların taş figürleri ve Uyuyan Kadın, bir kanepede yatan bir kadını betimleyen, tarih öncesi nadir bir nesnedir.

Turistler için İpucu: Önceden rezervasyon yaptırın! Site, 50 dakikalık rehberli turlar için halka açıktır. Belirli bir gün ve saat için önceden online bilet rezervasyonu yapmanız önerilir. Koruma nedeniyle, Hal Saflieni Hypogeum'un saatte 10 ziyaretçi sınırı vardır. 

  1. Golden Bay Plajı, Malta Adası

Kuzeybatı Malta'daki Golden Bay, dağlık bir kıyı şeridinin ve eğimli kayalıkların arkasına gizlenmiş korunaklı kıyıları ile adanın en güzel plajlarından biridir. 

Golden Bay Plajı'na araba veya otobüsle kolayca ulaşılabilir; Otobüs durağı plaja sadece beş dakikalık yürüme mesafesindedir. Malta'daki diğer plajların aksine, Golden Bay Beach sokak trafiğinden uzaktır, bu da onu her şeyden uzaklaşmak için mükemmel bir sahil kaçamağı haline getirir.

Plaj, yumuşak altın kumları ile son derece geniş bir kıyı şeridine sahiptir. Temiz, sakin sular yüzmek için güvenlidir. Birçok ziyaretçi günü burada güneşlenirken kıyıya vuran dalgaların rahatlatıcı sesini dinlerken geçirir.

 

İlgili Blog Yazıları
kanada
amerika
england

Malta'da Gezilecek Yerler

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!