Malta'nın Popüler Şehirleri

Malta'nın Popüler Şehirleri

ST.JULIAN’S

Diğer bir adıyla San Giljan olarak bilinen , St Julians şehri Malta’nın doğu sahilinin kenarında bir şehirdir.  Luqa havaalanında ortalama 20 dk mesafesinde olan St julians dil okullarının, turistik mekanlarının, kafe ve barların toplandığı bir ortama sahiptit. Bay Street Complex  alışveriş merkezi, gece hayatı ve eğlence ortami St. Julians ‘ta bulunan Paceville adı verilen bölgede toplanmıştır.  Paceville, müziğin hiçbir zaman durmadığı  farklı kulüplerde farklı tarzların sunulduğu , hemen hemen hafta 1 kere okulla birlikte pacaville bölgesine giden öğrenciler buradaki eğlence yerlerinde  okul arkadaşlarıyla birlikte eğlenebilirler. Belirli günlerde ve saatlerde bazı mekanlar ücretsiz içecek ikramında bulundukları gibi, okulla birlikte katılan etkinliklerde içecekleri okullar karşılamaktadır.

St Julian’s Malta’nın en hareketli şehirlerinden biridir. Geceleri de ışıkların hiç sönmediği, sabaha kadar açık eğlence yerleriyle meşhur olduğu kadar dil okullarıyla da meşhurdur. En çok sayıda dil okulu bulunan şehir St Julians’tır.

 

SLIEMA

Sliema, Malta’nın kuzey rıhtımında bulunan bir kıyı kentidir. Malta’da en popüler şehirlerinden biri olan sliema tarihi dokusu ve şık mağazaları ile birçok turisti çekmektedir.

Sliemadan St Julian’s şehrine otobüsle ulaşım vardır. Ancak Malta’nın küçük bir ada ülkesi olduğunu utmamak gerekir. Sliema’dan St Julians şehrine yürüyerek 15-20 dk ‘da ulaşılabilir. Yürüyerek şehir değiştirebileceğiniz ender ülkelerden biri olan Malta’nın popüler şehirlerinden biri olan Sliema turistler kadar öğrenciler tarafından da tercih edilmektedir.

St Julians kadar canlı bir gece hayatına sahip olmayan Sliema birçok dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır.

 

GOZO

Malta adası 3 takım adadan oluşmaktadır. Bunlar: Gozo, Comino ve Malta adasıdır. Gozo, Malta’yı oluşturan bu takım adalardan biri olup yaklaşık 35.000 kişilik nüfusuyla Malta adasına göre daha sakin bir adadır.

Daha çok dalış sporlarıyla ilgilenen kişilerin tercih ettiği Gozo’nun başlıca geçim kaynağı turizmdir. Game of Thrones gibi ünlü dizilerinde çekildiği Azure Window adı verilen doğal yapı en çok turist çeken yerlerden biri olmasına rağmen geçen yıl fırtına sonucu yıkılan Azure Window, yerini Gran Castello Müzesi ve Koa Değirmenine bırakmıştır.

Feribotla rahat bir ulaşımı olan Gozo adası, Türk öğrenciler tarafından çok tercih edilmese de  Gozo birçok kaliteli dil okuluna sahiptir.

 

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım