Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

Malta'nın Popüler Şehirleri

Malta'nın Popüler Şehirleri

St. Julian's, Malta'nın doğu sahilinde yer alan ve dil okulları, turistik mekanlar, kafe ve barların bir arada bulunduğu hareketli bir şehirdir. Gece hayatı mekanları ve eğlence ortamları Paceville adı verilen bir bölgede yer alır. Sliema ise, Malta'nın kuzey rıhtımında yer alan tarihi dokusu ve şık mağazalarıyla turistleri cezbeden bir kıyı kentidir. St. Julian's kadar canlı bir gece hayatına sahip olmamakla birlikte birçok dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Gozo ise, Malta'nın üç takım adasından biridir ve turizmin önemli bir geçim kaynağıdır. Özellikle dalış sporlarıyla ilgilenenlerin tercih ettiği adada, Azure Window gibi ünlü yerlerin yanı sıra Gran Castello Müzesi ve Koa Değirmeni gibi turistik yerler de bulunmaktadır. Yazı, Malta'da dil eğitimi almak isteyenlerin bu şehirleri tercih edebileceklerine yönelik bir öneri sunmaktadır.

ST.JULIAN’S

Diğer bir adıyla San Giljan olarak bilinen , St. Julians şehri, Malta’nın doğu sahil kenarında bir şehirdir.

Luqa havaalanına ortalama 20 dk mesafede olan St. julians, dil okullarının, turistik mekanlarının, kafe ve barların bir arada bulunduğu, keyifli bir yerdir. Bay Street Complex Alışveriş Merkezi, gece hayatı mekanları ve eğlence ortamları, St. Julians‘ta bulunan Paceville adı verilen bir bölgede yer alır. Paceville'de, müziğin hiçbir zaman durmadığı farklı kulüplerde, farklı tarzlar bulabilirsiniz. 

Hafta 1 kere, okulla birlikte Pacaville bölgesine gitmek neredeyse gelenek haline gelmiştir. Öğrenciler buradaki eğlence yerlerinde  okul arkadaşlarıyla birlikte rahatça eğlenebilirler. Belirli günlerde ve saatlerde bazı mekanlar ücretsiz içecek ikramında bulunurlar ve okulla birlikte organize edilen etkinliklerde içecekleri okul yönetimi karşılar. 

St. Julian’s, Malta’nın en hareketli şehirlerinden biridir. Bölge, geceleri ışıkların hiç sönmediği, sabaha kadar açık eğlence yerleriyle ünlü olduğu kadar dil okullarıyla da oldukça popülerdir. Malta'da en çok dil okulu bulunan şehir St. Julians’tır.

SLIEMA

Sliema, Malta’nın kuzey rıhtımında bulunan bir kıyı kentidir. Malta’da en popüler şehirlerinden biri olan Sliema, tarihi dokusu ve şık mağazaları ile birçok turisti çekmektedir.

Sliema'dan St. Julian’s şehrine otobüsle ulaşım vardır. Elbette Malta’nın küçük bir ada ülkesi olması avantajlıdır. Sliema’dan St Julians'a yürüyerek sadece 15-20 dk‘da ulaşabilirsiniz. Yürüyerek şehir değiştirebileceğiniz ender ülkelerden biri olan Malta’nın popüler şehirlerinden Sliema, turistler kadar öğrenciler tarafından da tercih edilmektedir.

St. Julians kadar canlı bir gece hayatına sahip olmayan Sliema, birçok dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır.

GOZO

Malta, toplamda 3 takım adadan oluşmaktadır. Bunlar; Gozo, Comino ve Malta Adası'dır. Gozo, Malta’yı oluşturan bu takım adalardan biridir ve yaklaşık 35.000 kişilik nüfusuyla Malta Adası'na göre daha sakindir. 

Daha çok dalış sporlarıyla ilgilenen kişilerin tercih ettiği Gozo’nun başlıca geçim kaynağı turizmdir. Game of Thrones gibi ünlü dizilerin de çekildiği Azure Window adı verilen doğal yapı, en çok turist çeken yerlerden biriydi fakat geçtiğimiz yıllarda çıkan bir fırtına sonucu yıkılmıştır. Gran Castello Müzesi ve Koa Değirmeni de turistlerin ilgisini çekmektedir. 

Feribotla kolayca ulaşılabilen Gozo Adası, birçok kaliteli dil okuluna sahiptir.

Malta'nın Popüler Şehirleri Blog

Malta'nın Popüler Şehirleri Hakkında Blog Yazılarımız

Öğrenci Hikayeleri

Birbirinden güzel ülkede, birbirinden güzel deneyim! Öğrenirken eğlenen, yeni bakış açılarıyla gelişen öğrencilerimizin hikayelerine göz at.

wp