Malta'da Gezilecek Yerler & Sosyal Aktiviteler

Malta'da Gezilecek Yerler & Sosyal Aktiviteler

Malta’da dil eğitiminizi almaya karar verdiyseniz ve valiz hazırlığına başladıysanız, bir gidilecek yerler listesi oluşturmalısınız. Tarihi mekanları, tapınakları, müzeleri, farklı damak tatları, gece hayatı ve göz kamaştırıcı plajları ile büyülenmeye hazır olabilirsiniz.

Malta’da bulunduğunuz süre zarfında yapılacaklar ve gezilecek yerler listesine ekleyebileceğiniz birkaç seçeneği sizlerle paylaşmak isteriz:

 • Gezinize başkent Valetta ‘nın keşfi ile başlayabilirsiniz. 16. Yüzyılda Aziz John şövelyeleri tarafından kurulan ve Şövalyelerin şehri olarak bilinen Valetta ‘da Barok mimarı tarzını görmek mümkündür.1980 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir. 
 • Listenize, Valetta ‘da bulunan Ulusal Arkeoloji Müzesi’ni eklemenizi tavsiye ediyoruz. Arkeoloji ile ilgilenenler için tam bir cennettir. Şehrin Republic Street ‘de bulunan müze Aziz John Şövelyeleri ‘nin kaldığı Provence Hanı’nda bulunmaktadır.
 • Valetta‘da Hal Safleni Hypogeum‘u mutlaka keşfedin. Yerin 11 metre altında odalar ve tünellerden oluşan ve 5000 yıl öncesine dayanan tarihi bir yeraltı kalıntısıdır.
 • Barok mimarisinin göz alıcı eseri olan St. John Katedrali St. John Şövelyeleri için manastır kilise olarak inşa edilmiştir.
 • Malta Şövelyelerine ait en iyi silah koleksiyonlarının yer aldığı Grand Master’s Palace her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır.
 • Upper Valetta Gardens ziyaret edebilirsiniz. 10 dakika yürüme mesafesi ile Valetta şehir merkezinden yokuş yukarı çıkarak ulaşabileceğiniz bir mekandir. Bu mekanda her yıl değişik festivaller yapılmaktadır. Festivallerden birine katılıp onlarca yiyeceğin ya farklı şarabın tadına çok düşük ücretler ödeyerek bakabilirsiniz.
 • Malta Klasik Araba Kolaksiyon Müzesi araba tutkunları için görülmeye değer.
 • Popeye Village ‘Temel Reis Köyü ‘ olarak adlandırılan köye 1 gününüzü ayırıp, yemek yiyebilir, denize girebilir, temel reis,safinaz ve kabasakalın her saat başı sergilenen ücretsiz gösterilerini izleyebilirsiniz.
 • Sessiz şehir olarak anılan Mdina ‘yı ziyaret ettiğiniz de tekrar tekrar gelmek isteyeceksiniz. Devasa yükseklikte duvarları, daracık sokakları ile adeta büyüleyici bir şehir olduğunu keşfedebilirsiniz. Fontanella adlı mekanda ucu bucağı belli olmayan Malta manzarasını izleyebilir ve Malta’nın en meşhur pasta ve tatlılarını bu mekanda tadabilirsiniz.
 • Gozo ve Comino adalarına gidebilir masmavi suların ve dalış yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Tarihi mekanlar ve müzelerin dışında Mavi Bayraklı Malta plajlarının da keyfini çıkarmak gerekir, Akdeniz’in en iyi plajlarında güneşlenmenin, turkuaz denizinde serinlemenin vazgeçilmez duygular olduğunu hissedebileceksiniz.

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım