Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

Amerika'da Eğitim Almak İçin 7 Neden

Amerika'da Eğitim Almak İçin 7 Neden
Amerika'da Eğitim Almak İçin 7 Neden
Amerika'da Eğitim Almak İçin 7 Neden
Amerika'da Eğitim Almak İçin 7 Neden
Amerika'da Eğitim Almak İçin 7 Neden

Neden Amerika'da Eğitim?

ABD (Amerika Birleşik Devletleri), dünyada en çok yurtdışından üniversite öğrencisi alan ülkelerden biridir. Dünyaca kanıtlanmış kaliteli eğitim sistemi, benzersiz eğitim müfredatı, sunduğu fırsatları uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilmesinden birkaçıdır.

Ayrıca Uluslararası Eğitim Enstitüsü (IIE) 2018-2019 Eğitim döneminde ABD'de toplam bir milyon 95 bin 299 yabancı öğrenci eğitim gördüğünü açıklamıştı. Bu da ABD'nin yurtdışı eğitim açısından ne kadar çok tercih edildiğini göstermektedir.

İşte Amerika'da eğitim almanın hayatınızdaki en iyi tercihi olacak olmasının en önemli 7 sebebi:

 1. Ekonomik, sosyal ve kültürel birçok açıdan Amerika, alternatifi olan ülkelere kıyasla dünya lideridir. Amerika’da eğitim alan öğrenciler bilimsel ve teknolojik en son gelişmelere, yapılan güncel araştırmaların tam içinde bulunurlar.
 2. Teknoloji devleri Amerika’da yer almaktadır. Günümüz bilgi çağında bu şirketlerde staj yapmak veya çalışmak birçok kişinin hayali olup bu hayali Amerika’da daha rahat sağlayabilirler.
 3. Amerika’da eğitim almak için çok fazla şehir bulunmaktadır. Sıcak iklim seven öğrenciler Miami’de, metropol şehirlerden hoşlanan öğrenciler New York’ta ya da öğrenci şehirlerinde eğitim almak isteyen öğrenciler Boston’da eğitim alabilirler. Bu listeyi uzatmanın mümkün olduğu Amerika’da her öğrenci bütçesine uygun okullar bulunmaktadır.
 4. Zincir okulların hepsinin Amerika’da şubesi bulunmaktadır.
 5. Göçmenlerden oluşan bir nüfus yoğunluğuna sahip Amerika’ya yaşamaya daha hızlı bir şekilde adapte olunabilir.
 6. Neden özgürlükler ülkesi denildiğini anlamak isteyen kişiler için Amerika biçilmiş kaftandır.
 7. Amerika eğitim sonrası kariyer için uygun ortam sağlamaktadır. Dil okulundan sonra üniversite, üniversiteden sonra yüksek lisans, sertifika programları, staj programları bunlara örnektir. Amerika’da uzun süre eğitim alan öğrenciler (OPT) adı verilen çalışma iznine sahip olurlar. OPT süresi bittiğinde ise çalıştıkları firmanın sponsorluğunda H1B vizesine başvurabilirler.

Endless Abroad Ücretsiz Başvuru Desteğine Neler Dahil?

 • Eğitim danışmanlarımız ile ofisimizde veya telefon/skype üzerinden yapacağınız ücretsiz danışmanlık hizmeti
 • Başvuru için tavsiye edilen üniversitelerin tam donanımlı listesi
 • Başvuru formlarının doldurulması ve evrak kontrollerinin yapılması
 • Motivasyon mektubu tavsiye ve kontrol desteği
 • Gerekli belgelerin hazırlanması konusunda destek
 • Mevcut burslar konusunda tavsiyeler ve yönlendirmeler
 • Hangi teklifi kabul etmeniz gerektiğiyle ilgili tavsiyeler
 • Başvuru sürecinden kayıt anına kadar destek
 • Vize başvuru işlemleri ve evrak hazırlama süreci desteği
 • Konaklama tavsiyeleri ve yönlendirmeler

Amerika’da Üniversite Eğitimi Alın

Dünyanın en heyecan verici, çok kültürlü ve gelişmiş ülkelerinden biri olan Amerika'da üniversite eğitimi almak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Uzman personelimiz Amerika üniversitelerine başvuru süreci, kabul şartları ve diğer konularla ilgili size danışmanlık hizmeti sağlayabilirler. Bugün İstanbul ofisimizi ziyaret edin.

Amerika'da Eğitim Almak İçin 7 Neden Blog

Amerika'da Eğitim Almak İçin 7 Neden Hakkında Blog Yazılarımız

Öğrenci Hikayeleri

Birbirinden güzel ülkede, birbirinden güzel deneyim! Öğrenirken eğlenen, yeni bakış açılarıyla gelişen öğrencilerimizin hikayelerine göz at.

wp