Amerika'da Eğitim Almak İçin 7 Neden

Amerika'da Eğitim Almak İçin 7 Neden

  1. Ekonomik, sosyal ve kültürel birçok açıdan Amerika, alternatifi olan ülkelere kıyasla dünya lideridir. Amerika’da eğitim alan öğrenciler bilimsel ve teknolojik en son gelişmelere, yapılan güncel araştırmaların tam içinde bulunurlar.
  2. Teknoloji devleri Amerika’da yer almaktadır. Günümüz bilgi çağında bu şirketlerde staj yapmak veya çalışmak birçok kişinin hayali olup bu hayali Amerika’da daha rahat sağlayabilirler.
  3. Amerika’da eğitim almak için çok fazla şehir bulunmaktadır. Sıcak iklim seven öğrenciler Miami’de, metropol şehirlerden hoşlanan öğrenciler New York’ta ya da öğrenci şehirlerinde eğitim almak isteyen öğrenciler Boston’da eğitim alabilirler. Bu listeyi uzatmanın mümkün olduğu Amerika’da her öğrenci bütçesine uygun okullar bulunmaktadır.
  4. Zincir okulların hepsinin Amerika’da şubesi bulunmaktadır.
  5. Göçmenlerden oluşan bir nüfus yoğunluğuna sahip Amerika’ya yaşamaya daha hızlı bir şekilde adapte olunabilir.
  6. Neden özgürlükler ülkesi denildiğini anlamak isteyen kişiler için Amerika biçilmiş kaftandır.
  7. Amerika eğitim sonrası kariyer için uygun ortam sağlamaktadır. Dil okulundan sonra üniversite, üniversiteden sonra yüksek lisans, sertifika programları, staj programları bunlara örnektir. Amerika’da uzun süre eğitim alan öğrenciler (OPT) adı verilen çalışma iznine sahip olurlar. OPT süresi bittiğinde ise çalıştıkları firmanın sponsorluğunda H1B vizesine başvurabilirler.

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile yeni web sitemiz yayında

Hakkımızda
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım