Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

Amerika'da Gezilecek Yerler

Amerika'da Gezilecek Yerler
Amerika'da Gezilecek Yerler
Amerika'da Gezilecek Yerler
Amerika'da Gezilecek Yerler
Amerika'da Gezilecek Yerler
Amerika'da Gezilecek Yerler

Özgürlük Anıtı veya Özgürlük Heykeli, ABD’nin New York şehrindeki Liberty adası üzerinde, Amerika’nın simgesi olan anıtsal heykeli ve gözlem kulesidir. Dünyanın en bilinen anıtlarından biridir. Central Park, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York City şehri Manhattan ilçesinde yer alan, çok büyük umumi kentsel bir parktır. Yıllık ortalama 25 milyon ziyaretçisiyle Central Park, Amerika’da en çok ziyaret edilen kent parkıdır. Golden Gate Köprüsü, Kaliforniya’daki San Francisco Körfezi’nin girişinde, Golden Gate Boğazı üzerinde bir asma köprüdür. Şu anda, dünyadaki en uzun yedinci asma köprüdür.

 

Empire State Building, New York’da bulunan bir gökdelendir. Bina, Manhattan, Fifth Avenue’de 33. ve 34. caddelerin arasında yer alır. 1 Mayıs 1931 tarihinde, o güne kadar Dünya’nın en yüksek binası olan Chrysler Building’in bu unvanını elinden almıştır. Büyük Kanyon Ulusal Parkı, Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona eyaleti sınırlarında bulunan en eski ulusal parktır. Büyük Kanyon, birçok renge sahip bir kanyondur. Büyük Kanyon, Ulusal Parkı içinde bulunur ve bu ABD’deki ilk ulusal parklardan biridir.

 

Disneyland, ABD’nin Anaheim kentinde bulunan bir eğlence parkıdır.  Las Vegas, dünyaca bilinen en büyük casinoların bulunduğu, dünyanın eğlence merkezlerinden biridir. Alcatraz Adası, 1861-1963 yılları arasında cezaevi olarak kullanılmış bir adadır.

 

Museum of Fine Arts,yaklaşık 450 bin parçanın yer aldığı Boston’da bulunan bu müze, Amerika’nın en büyük güzel sanatlar müzeleri arasındadır. Niagara Şelaleleri, Kuzey Amerika’nın doğusunda, ABD ile Kanada sınırı arasında, Niagara Nehri’nin üzerinde bulunur. Üç büyük şelaleden oluşur. ‘’Horseshoe’’ bunların en büyükleridir.

Amerika'da Gezilecek Yerler Blog

Amerika'da Gezilecek Yerler Hakkında Blog Yazılarımız

Öğrenci Hikayeleri

Birbirinden güzel ülkede, birbirinden güzel deneyim! Öğrenirken eğlenen, yeni bakış açılarıyla gelişen öğrencilerimizin hikayelerine göz at.

wp