Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

Amerika'nın Popüler Şehirleri

Amerika'nın Popüler Şehirleri
Amerika'nın Popüler Şehirleri
Amerika'nın Popüler Şehirleri
Amerika'nın Popüler Şehirleri
Amerika'nın Popüler Şehirleri
Amerika'nın Popüler Şehirleri

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ekonomik faaliyetlerinden biri de turizimdir. New York, Los Angeles, Miami, Chicago önemli turizm merkezleridir. Amerika denilince ilk akla gelen New York City’dir. Dünyanın en kalabalık şehirleri arasındadır. Çok gelişmiş bir toplu taşıma ağına sahiptir. Amerika’nın en büyük 3. Şehri Chicago’dur. Müzeleriyle en ünlü şehri Washington D.C’dir. Aynı zamanda üniversiteleriyle ünlü Boston dünyanın en çok öğrenci yoğunluğu olan şehirlerinin başında gelmektedir.

Amerika’da eğitim almak isteyen öğrenciler genellikle popüler şehirleri tercih etmektedir;

  • New York
  • Los Angeles
  • Chicago
  • Miami
  • Washington
  • San Diego
  • San Francisco
  • Boston bu şehirlerin başında gelmektedir.

New York 

Rüyalar şehri Amerika’nın “Hiç uyumayan şehri” olarak da bilinen New York, şüphesiz dünyanın en canlı şehirlerinden bir tanesidir.

24 saat açık dükkanlarla dolu sokakları ve yine 24 saat ulaşıma açık metro ağlarıyla “hızlı” yaşamla özdeşlemiş New York’ta ilk gezilecek yerler; Times Meydanı, Özgürlük Anıtı, Brooklyn Köprüsü, Empire State Binası ve tabii ki Central Park diyebiliriz.

100’den fazla müzesi olan New York’ta mutlaka görülmesi gerekenler arasında Modern Sanatlar Müzesi, Metropolitan Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Modern Tarih Müzelerini sayabiliriz.

New York Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları İçin Tıklayın

Los Angeles

İspanyolcada "Melekler Şehri" anlamına gelen Los Angeles, Kaliforniya eyaletinin en kalabalık nüfusu ve Amerika’nın New York’tan sonraki en kalabalık nüfusa sahip şehridir.

Dünyanın kültür başkenti olan Los Angeles, Hollywood, Disneyland, USC School of Cinematic Arts gibi yapılar ve zengin kültürel aktiviteleri ile ziyaretçilerin büyük ilgisini çekmektedir.

Los Angeles, iklimi itibariyle Akdeniz ikliminin yoğun olarak yaşandığı ve ılıman olduğu için en yaşanılabilir Amerika Birleşik Devletleri şehirlerinden biri olarak kabul edilir.

Türk öğrencilerin iklimsel olarak çok zorluk yaşamayacağı Los Angeles 18 milyon insana ev sahipliği yapmaktadır.

Los Angeles Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları İçin Tıklayın

Chicago 

Amerika Birleşik Devletlerinin en kalabalık 3. Şehri olan Chicago yaklaşık 10 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Şehir merkezinde yoğunlaşan genç nüfus oranı %40’ını genç nüfus oluşturmaktadır.

Her sene yaklaşık 45 milyon turiste ev sahipliği yapan şehir sanatın birçok alanında ön plana çıkmıştır. İstanbul’dan yaklaşık 12 saat süren direkt uçuşlarla kolayca ulaşılabilen Chicago aynı zamanda gelişmiş metro ağlarıyla da ünlüdür.

Chicago Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları İçin Tıklayın

Miami

Miami Amerika Birlişik Devletlerinin Doğusundaki en kalabalık ikinci metropoldür.

Atlantik kıyısının güneydoğusundaki Florida eyaletinin liman kenti olan şehir 5.5 milyon nüfusa sahiptir. Birçok geri dönüşüm projesine de ev sahipliği yapan Miami, geniş yeşil alanları, temiz içme suyu ve sokaklarıyla Amerika’nın en temiz şehri seçilmiştir.

Türkiye ile arasında 7 saatlik bir saat farkı olmakla birlikte aktarmasız 13 saatlik uçuşlar bulunabilir.

Miami Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları İçin Tıklayın

Washington

Washington D.C. Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti olan Washington yaklaşık 700000 kişilik bir nüfusa sahiptir. Amerika’nın başkenti olduğu için akla gelebilecek tüm federal binalar burada bulabilir.

ABD Yüce Divanı, Beyaz Saray, Amerikan Kızıl Haçı, NASA, Uluslararası Finans Şirketi bunlardan sadece bazılarıdır. Türkiye’den doğrudan uçuşlar da bulunan Washington D.C. Amerika’daki en kapsamlı toplu taşımalardan birine sahiptir.

Washington Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları İçin Tıklayın

San Diego

Meksika sınırının hemen üstünde bulunan San Diego 1400000 nüfusu ile California’nın en büyük 3. Şehridir.

Ülkede bulunan dünya sıralamasındaki eğitim kurumları, turizm ve eğlence sektör dışında ülke ekonomisini canlı tutan alanlardandır.

İstanbul’dan yaklaşık 19 saat süren aktarmalı uçuşlarla rahatlıkla ulaşım sağlanabilen San Diego, aynı zamanda kara ve deniz ulaşımlarıyla da ünlüdür.

San Diego Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları İçin Tıklayın

Boston

Boston Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts Eyaletinin başkenti ve en büyük şehridir. Boston şehri günümüzde önemli bir eğitim, sağlık, finans ve teknoloji merkezi haline geldiği için büyük oranda göç almaktadır.

Harvard Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Wellesley Koleji ve Boston Üniversitesi gibi dünyaca ünlü eğitim kurumları Boston ve civarında yer alırlar.  Eğitim denildiğinde akla gelen ilk şehirlerden olan Boston eğitim turizmi canlı olan bir şehirdir.

Boston Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları İçin Tıklayın

Amerika'nın Popüler Şehirleri Blog

Amerika'nın Popüler Şehirleri Hakkında Blog Yazılarımız

Öğrenci Hikayeleri

Birbirinden güzel ülkede, birbirinden güzel deneyim! Öğrenirken eğlenen, yeni bakış açılarıyla gelişen öğrencilerimizin hikayelerine göz at.

wp