Endless Abroad indirimli kampanyalarından sms veya mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorum. KVKK Aydınlatma Metni ni ve Gizlilik Politikası nı okudum, kabul ediyorum.

Amerika'da Konaklama

Amerika'da Konaklama
Amerika'da Konaklama
Amerika'da Konaklama

Amerika Birleşik Devletleri'nde okumak, çoğu yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencinin hayali olmuştur.

ABD'de eğitim almak için dünyanın en iyi üniversiteleri arasında seçim yaparken yurtdışında üniversite okumak ve yüksek Lisans yapmak için ayırdığını ücretlerinin haricinde bir de yurtdışında yaşamanın bir masrafı bulunuyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşam maliyeti, ülkenin geniş toprakları nedeniyle çok değişken bir yapıya sahiptir. ABD'de kentte yaşamak, küçük kasabalarda yaşamaktan maliyet olarak çok daha yüksektir. Amerika'da üniversiteye kabul edildikten sonra en büyük endişe yüksek maliyetli konaklama masraflarıdır.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşarken ve okurken nerede yaşayacağına karar vermek söz konusu olduğunda bir takım seçimler yapmanız gerekiyor.

Bunlar;

 • Kampüs Yurtları
 • Kampüs Dışı Daireler
 • Aile yanında konaklama

ABD'de Öğrenci Konaklamaları

Amerika’da konaklama çeşitleri dil okulları gibi oldukça geniş yelpazededir. Dil okulları programlarının sunduğu aile yanı, yurt, paylaşımlı öğrenci evleri gibi konaklamalarının yanında isteğe bağlı olarak hostel ve otel seçeneklerini de kullanabilir.

Aile yanı konaklamaları tam ve yarım pansiyon şeklinde olmakla beraber öğrenciye kahvaltı ve akşam yemeği seçenekleri sunulur. Okula ortalama 30-40 dakikalık mesafelerde yer alır. Özellikle dil eğitimi için yurtdışına giden öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama türü aile yanı konaklamasıdır. Konaklamayı sağlayacak olan aile, dil okullarının sıkı bir denetiminden geçip, yine dil okullarının güvencesiyle öğrenciye sunulur. Aynı zamanda aile yanı konaklama en uygun fiyatlı konaklama çeşidi olarak bilinir.

Yurt ve Paylaşımlı öğrenci evi konaklamalarında yemek ihtiyacını öğrenci kendi isteğine göre ayarlayabilmektedir. Bu konaklamalarda lokasyonlar 20-30 dakikalık mesafede ayarlanmaktadır. Aynı yaş gruplarıyla birçok farklı milletten birçok insanla arkadaş olabilme olanağı tanıması bu konaklama türünün en büyük avantajıdır.

Endless Abroad Ücretsiz Başvuru Desteğine Neler Dahil?

 • Eğitim danışmanlarımız ile ofisimizde veya telefon/skype üzerinden yapacağınız ücretsiz danışmanlık hizmeti
 • Başvuru için tavsiye edilen üniversitelerin tam donanımlı listesi
 • Başvuru formlarının doldurulması ve evrak kontrollerinin yapılması
 • Motivasyon mektubu tavsiye ve kontrol desteği
 • Gerekli belgelerin hazırlanması konusunda destek
 • Mevcut burslar konusunda tavsiyeler ve yönlendirmeler
 • Hangi teklifi kabul etmeniz gerektiğiyle ilgili tavsiyeler
 • Başvuru sürecinden kayıt anına kadar destek
 • Vize başvuru işlemleri ve evrak hazırlama süreci desteği
 • Konaklama tavsiyeleri ve yönlendirmeler

Amerika’da Üniversite Eğitimi Alın

Dünyanın en heyecan verici, çok kültürlü ve gelişmiş ülkelerinden biri olan Amerika'da üniversite eğitimi almak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Uzman personelimiz Amerika üniversitelerine başvuru süreci, kabul şartları ve diğer konularla ilgili size danışmanlık hizmeti sağlayabilirler. Bugün İstanbul ofisimizi ziyaret edin.

 

Amerika'da Konaklama Blog

Amerika'da Konaklama Hakkında Blog Yazılarımız

Öğrenci Hikayeleri

Birbirinden güzel ülkede, birbirinden güzel deneyim! Öğrenirken eğlenen, yeni bakış açılarıyla gelişen öğrencilerimizin hikayelerine göz at.

wp