Avustralya'da Work And Study Programının Avantajları

Avustralya'da Work And Study Programının Avantajları

Work and Study’nin geçerli olduğu ülkeler arasında en uzak ama bir o kadar da cennet köşelerinden Avustralya’da İngilizce öğrenmek bir ayrıcalıktır. Ana dilinin İngilizce olması, yaşam kalitesi, nitelikli eğitimi, eğlenceli hayatı ve farklı kültürüyle yurtdışında İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerin favori destinasyonları arasında yer alır Avustralya.

İngilizceyi tam anlamıyla yaşayarak öğrenmek isteyen öğrenciler için dünyanın önde gelen ülkelerinden olan Avustralya, kaliteli ve eğlenceli yaşam tarzı, çok kültürlü topluluğu ve İngilizcenizi günlük yaşamda geliştirmenize yardımcı olmaktan mutluluk duyan samimi yerel halkı ile Avustralya, eğitim almak, çalışmak, seyahat etmek ve yurtdışı deneyimi yaşamak için mükemmel bir yerdir. Hayatı, pubları, festivalleri, çeşitli sportif aktiviteleri ile eşsiz olanağa sahip Avustralya’da okumak ve yaşamak bir harikadır. Kısacası Avustralya'da eğitim bir ayrıcalıktır.

Avustralya, İngilizce öğrenirken kendini finanse etmek isteyen öğrenciler için idealdir. Avustralya’da Work and Study programına katılmak, geleceğiniz için benzersiz bir yatırım olacaktır. Dünyanın yaşam kalitesi en yüksek ülkeler listesinde 2. sırada yer alan, suç oranı düşük, keyifli bir kültüre sahip Avustralya’da yaşama deneyimini tatmak, bir de İngilizce öğrenmek, İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız ve tüm bunları yaparken de eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılamak istiyorsanız Work and Study programları tam size göre! Üstelik diğer ülkelere göre daha düşük maliyet avantajı ile.

16 hafta üzeri dil eğitimi programlarına 20 saatlik yasal part-time çalışma izni imkanı sağlayan Avustralya’da, öğrencilere verilen bu hakla saatlik 15-20 dolar arası kazananan öğrenciler ayda ortalama 1400 Avustralya doları ile kolayca eğitim ve yaşamlarını kolayca sürdürürler. Öğrencilerin çalışabileceği yerler çeşit açısından çok zengindir. Kafe ve restoranlardan, bar ve publara, mağazalardan marketlere pek çok yerde, satış elemanından çocuk bakıcılığına, pizza dağıtıcısına pek çok işte, perakende, tarım, otelcilik, satış, yönetim gibi pek çok sektörde çalışma imkanları bulunur. Sahip olduğunuz eğitim ve donanıma göre, çeşitli alanlarda çalışabilir, profesyonellik gerektiren kalifiye işlerde de beyaz yakalı olarak çalışabilirsiniz. Öğrencilerin çalışabilecekleri işler İngilizce seviyelerine ve girişkenliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Ailesine maddi yük olmadan ve kendi ayakları üzerinde durarak eğitim almak isteyen, ayrıca bunu yurtdışı deneyimiyle gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için idealdir bir programdır Work and Study programları.

Avustralya'daki eğlenceli ve kaliteli iş olanakları, yabancı öğrenciler ve gezginlere yarı zamanlı işler vasıtasıyla kendilerini geçindirme, uluslararası deneyim kazanma, yerel halkla çalışma ve en önemlisi, İngilizce becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Günümüzde uluslararası geçerliliği ve kullanımı çok yaygın olan küresel dil İngilizce öğrenerek dil becerilerini geliştiren ve kariyer şanslarını ve fırsatlarını artıran öğrenciler ekiplerine yabancı kişiler ve yetenekler arayan şirketlerde çalışarak hem İngilizcelerini pratik etme ve iyileştirme hem de yurtdışı bir şirkette deneyim kazanma şansına sahip olurlar.

İş bulma süreçlerinde ağlardan faydalanılır. Öğrenciler kampüs panoları, süpermarket panoları, yerel gazete, internet gibi ağlardan iş aradıklarını belirtebilir ve iş arayanlarla karşılaşabilir. Öğrencilere çalıştıkları işlerde genellikle esnek çalışma saatleri sunulur. İstihdam olanaklarına ek olarak ücretli veya ücretsiz stajlar, tercih ettikleri alanda iş deneyimi kazanmak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Öğrenciler ayrıca hayır kurumları ve devlet kurumları için gönüllü olarak çalışmayı da tercih edebilirler. Avustralya geniş endüstri alanlarına ve yarı zamanlı istihdam fırsatlarına sahip olduğu için iş bulma zorluğu çekmezler.

Çalışırken İngilizcelerini pratik ederek hızlı geliştirme imkanı bulan öğrenciler günlük yaşamda da her yerde İngilizce konuşarak hızlı bir gelişim süreci yaşarlar. Avustralya diğer yurtdışı eğitim için tercih edilen ülkelere nazaran daha az Türk öğrenciye sahiptir, bu da yurtdışında okuyacak ve çok Türk var mı diye endişe eden öğrenciler için avantajlı konumdadır.

Sydney, Melbourne ve Brisbane’in popüler şehirler olarak başta geldiği Avustralya’da eğitim süresi 2 yıla kadar uzatılabilir. Yüksek eğitim kalitesi ve anadili İngilizce olması ile İngilizcenizi hızlı bir şekilde geliştirebilir, eğitiminizin sonunda kendi çabalarınızla birlikte harika bir İngilizceye sahip olabilirsiniz.

Avustralya'da konaklama; aile yanı konaklama, yurt konaklama, öğrenci evi konaklama gibi çeşitli seçeneklere sahiptir. Seyahatini planlayan öğrenciler genellikle ilk konaklamayı okuldan alır, daha sonrasında kendilerine daha ekonomik konaklamalar bulurlar.

Neden Avustralya'da Eğitim Almalıyım?

  • Yüksek yaşam kalitesi ve nitelikli eğitimi ile Avustralya yurtdışı eğitimin ayrıcalıklı destinasyonlarından biridir.
  • Para birimi olarak Avustralya Doları kullanılır; İngiltere ve Amerika gibi seçeneklerle kıyaslandığı zaman kur bakımından daha avantajlıdır.
  • Dünyanın her köşesinden, farklı kültürlerden birçok sakini bulunması sebebiyle farklı kültürleri yakından tanıma ayrıcalığı tanır.
  • Öğrenci vizesiyle Avustralya’da eğitim almaya giden öğrencilerin, haftada 20 saat yarı zamanlı yasal çalışma izni olmasından dolayı öğrenciler günlük harçlıklarını çıkarma şansını yakalarlar. Ayrıca, tatil dönemlerinde bu çalışma izni tam zamanlı olarak değerlendirilebilmektedir.
  • Dünyanın en iyi öğrenci şehirleri listesinde birçok Avustralya şehri bulunmaktadır.

Yaş sınırı, başlangıç tarihi, programa başvuru koşulu, İngilizce bilme şartı bulunmayan Work and Study Programlarına eşsiz ve heyecan verici Avustralya’da hayalinizdeki yurtdışı deneyimini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca İngilizce öğrenmek gibi bir amacınız yoksa Avustralya’da üniversite ve sertifika programları eğitimleri de yer alır. Bu programlarda da çalışma izni bulunur.

Avustralya'da Work & Study Programına Katılın 

Avustralya’da İngilizce öğrenmek ve aynı zamanda çalışabileceğiniz programlar hakkında detaylı bilgi almak için şimdi başvurun. Okul ve program seçiminden başvuru sürecine, konaklamadan vize hizmetine, seyahat sigortasından uçak biletine tüm sürecinizde ücretsiz online danışmanlık hizmetimizden yararlanın.

Yayınlayan: Defne İnce
kanada
amerika
england

Avustralya'da Work And Study Programının Avantajları

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!