İngiltere Rehberi

İngiltere’de Master

İngiltere’de Master Eğitim alanında Dünya çapında isim yapmış ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan İngiltere, yurtdışı lisans sonrası eğitim planlayan öğrenciler tarafından oldukça sık talep görmektedir. Güneş batmayan ülke olarak da bilinen İngiltere global anlamda birçok sektörün merkezi konumundadır. Ekonomi, sanat, teknoloji ve bilim gibi alanlarda ... Devamını Oku »

İngiltere’de Ulaşım

İngiltere’de Ulaşım İngiltere’de ulaşım türleri kullanım amacına göre değişmekle beraber çok gelişmiştir. En çok kullanılanlar ise metro ve otobüstür. Bunu dışında bisiklet ve taksi de kullanılabilir. Trafikteki önemli husus, Türkiye’nin aksine İngiltere’de ulaşımın soldan akmasıdır. Ancak İngilizler’in trafik kurallarına yüksek oranda uyduğunu da belirtmek gerekir. Tren ... Devamını Oku »

İngiltere’de Konaklama

İngiltere’de Konaklama İngiltere’de konaklama çeşitleri farklılık göstermekle beraber, gidiş amacınıza göre farklı tercihlerde bulunabilirsiniz. En iyi yöntem gitmeden önce bir şekilde kalacağınız yeri ayarlamış olmanızdır. Eğer öğrenci olarak gidecekseniz gideceğiniz okulun size sunacağı barınma olanaklarından faydalanmanız en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Bir kurs veya eğitim için ... Devamını Oku »

İngiltere’de Bankacılık

İngiltere’de Bankacılık Yurtdışına çıkınca yapılması gereken ilk işlerden biri de bankacılık işlemleridir. İngiltere’nin para birimi Pound’dur ve giderken en az sizi birkaç gün idare edebilecek kadar para bulundurmanız tavsiye edilir. İngiltere’de Banka hesabı açma işlemleri sırasında sizden pasaportunuz ve kurs veya okulunuzun tarafından bankaya özel olarak ... Devamını Oku »

İngiltere’de İklim ve Hava Durumu

İngiltere’de İklim ve Hava Durumu İngiltere, iklim olarak Türkiye’den daha soğuk ve dört mevsim yağış alan bir ülkedir. Ilıman iklimin görüldüğü adada deniz etkileri görülür. Yazın ortalama 20-25 derece, kışın ise ortalama 0-5 derecede seyreder. İngiltere’de bulunan kişiler genellikle yanlarında şemsiye bulundururlar. Çünkü ne zaman yağmur ... Devamını Oku »

İngiltere’de Eğlence Hayatı

İngiltere’de Eğlence Hayatı Eğlence anlayışı insandan insana değişir. Ancak özellikle İngiltere’de eğlence anlayışınız ne olursa olsun ilgi alanınıza uygun yapacak bir şeyler bulacağınızdan emin olun. Konuşmaktan ve sohbet etmekten zevk alıyorsanız yaşlı insanlarla tanışıp sohbet edebilirsiniz. Unutmayın, yaşlı insanlar kendilerini yalnız hissederler ve mümkün olduğunca bu ... Devamını Oku »

İngiltere’de Araba Sürmek – Araç Kiralamak

İngiltere’de Araba Sürmek – Araç Kiralamak İngiltere’de araba kullanmak durumunda kalırsanız trafiğin ters yönde işlediğini, bu sebeple çok dikkatli araba kullanmanız gerektiğini unutmayınız. İngiltere’de yaya geçitlerinde her zaman yayaların geçiş üstünlüğü vardır. Araba kiralamak istiyorsanız günlük 25 Sterlin‘e araba kiralamanız mümkündür. Araç satın almak ise daha ... Devamını Oku »

İngiltere ve Futbol

İngiltere ve Futbol İngiltere deyince ilk akla gelenlerden biri futboldur, öyle ki futbolun merkezi ve anavatanı olarak bilinir. Dünyaca ünlü futbol kulüpleri ve milli takımıyla birçok başarıya imza atmıştır. En çok bilinen ve en başarını kulüpleri; Liverpool, Nottingham Forest, Manchester United, Manchester City, Aston Villa, Chelsea, ... Devamını Oku »

İngiliz Konukseverliği

İngiliz Konukseverliği İngiltere, ziyaretçilerine karşı konukseverdir ve onlara güvenli bir ortam sağlar. Bu güvenli ortamın koruyucuları olan polisler hala silah taşıma zorunluluğu duymazlar. İngiltere çok değişik milletlerden insanların oluşturduğu bir toplumdur. Çoğu kimse İngiltere’de kendisini yabancı hissetmemekte ve kendisini çok kültürlü bu toplumun bir parçası olarak ... Devamını Oku »

İngiltere’de Yiyecek Kültürü

İngiltere’de Yiyecek Kültürü İngiltere’de yemek kültürü bölgeden bölgeye değişmekle beraber, çok kültürlülüğün etkileri en çok yemek çeşitliliğine yansımıştır. Her milletin yemek kültürünü buraya taşıması çok zengin bir yemek kültürü ortaya çıkarmıştır. İngilizler arasında sağlıklı beslenme giderek yayılmaktadır. Dükkanlarda çok çeşitli organik ürünler bulunmaktadır. Elbette ünlü İngiliz ... Devamını Oku »