Malta

Malta’da Staj Programları

MALTA’DA STAJ  » Program Tarihleri: Tarihi staj yapacağınız yerle birlikte belirlersiniz. Malta’ya varışınızın akabinde ilk pazartesi günü stajınız başlatılır. » Katılım Şartları:  Staj programı kapsamında en az Intermediate seviyesinde İngilizce biliyor olmanız gerekmektedir. Bu seviyeden daha düşük seviyede olan katılımcıların katılım şartlarını öğrenebilmeleri için eğitim danışmanlarımızla irtibata ... Devamını Oku »

EC Dil Okulu – Malta

Malta’da yer alan dil okullarından biri olan EC Malta Dil Okulu St.Julians turizm beldesinde bulunmaktadır.   Eğitimini verdiği sınıflar interaktif yazı tahtası, ücretsiz wi-fi ve 62 derslikten oluşmaktadır. Öğrencilerin ders dışında da birbirleriyle etkileşimlerini artırmalarını sağlamak için öğrenci salonu bulunmaktadır. Bunlara ek olarak da okulda bireysel ... Devamını Oku »

Malta’da Staj Programı

» Program Tarihleri: Tarihi staj yapacağınız yerle birlikte belirlersiniz. Malta’ya varışınızın akabinde ilk pazartesi günü stajınız başlatılır. » Katılım Şartları:  Staj programı kapsamında en az Intermediate seviyesinde İngilizce biliyor olmanız gerekmektedir. Bu seviyeden daha düşük seviyede olan katılımcıların katılım şartlarını öğrenebilmeleri için eğitim danışmanlarımızla irtibata geçmeleri gerekmektedir. ... Devamını Oku »

Malta’da Konaklama

Malta’da bir farklılık olarak gerekli koşullarla daireler okullara bağlıdır yani bir nevi okul sizin ev sahibinizdir, siz de onun kiracısınızdır. İlk açılışımızı apart ev yani daire paylaşımı-mutfak da eksik bir eşya yoktur-yönünden yaparsak bu her öğrenci için cazip bir seçenek olabilir. Ortak bir alanda yemek yapılır, ... Devamını Oku »

Malta’da Ulaşım

Malta’da ulaşım tamamıyla otobüs ve eğlence merkezleri üzerindeki dolmuşlarla sınırlıdır. Bisiklet kiralaması yapılabilen ülkeler arsındadır. İlginç gelen fayton kullanımının da yaygın olmasıdır. Ki buradan da temiz bir hava taşıdığını da çıkarabiliriz. Taksilerde kendilerine düşen görevleri yerine getirmektedirler ama diğer ulaşım araçlarına göre pahalıdır. En cazip gelen ... Devamını Oku »

Malta’da Parasal İşlemler

Türkiye’de kullanmakta olduğunuz VISA veya MasterCard içeren her türlü bankamatik veya kredi kartlarınızı Malta’da kullanabilme olanağınız vardır. Ama oldu da bu konuda bir aksilikle karşılaştınız, kendinizi güvence altına almak için Türkiye’deyken bir Western Union olan bankadan bir hesap açtırmanız sizin için daha garantili bir yol olacaktır. ... Devamını Oku »

Malta’da Sağlık Hizmetleri

Baştan söylemek gerekirse sağlık sigortanız olamadan Malta vizesi alma hakkınız yoktur. Ve yabancılar için bir sağlık hizmeti için fazladan yasa yoktur. Malta’nın her bölgesinde tıpkı Türkiye’deki sağlık ocakları gibi sağlık merkezleri de dağılmış haldelerdir. Ve uygun bir ücretler hastalığınızın ciddiyetine göre ya pratisyen ya da alanında ... Devamını Oku »

Malta’da İklim

Malta’nın iklimi yazın da kışın da normal ısıda seyir etmektedir. Kar, don, sürekli yağış, kuraklık Malta ülkesinin aşina olmadığı kelimelerdir. O yüzdendir ki geleceğiniz mevsime uygun kıyafetler getirmek yerinde olacaktır en azından uçakta fazla ağırlık parası ödemek zorunda kalmazsınız. Not: Yine de akşamları hafif denizden gelen ... Devamını Oku »

Malta’da Gezilecek Yerler

Başkenti Valletta’dan başlanırsa hemen kentin girişinde Auberge de Catille zamanında İspanyol Şövalyelerin Hanı olarak kullanırsa da şimdi başbakanlık binasıdır. St. John’s Manastırı ve Katedrali gezilecek ilk duraklardan diyebiliriz. Mdina’dan devam edecek olursak St. Jean’s Şövalyeleri tepenin görkemini yansıtmaktadırlar. Ayrıca burada zaman zaman cam atölyeleri kurularken halkın ... Devamını Oku »

Malta’da Ne Yenir? Ne İçilir?

En meşhur yemeği kırsal kesimlerde yenilen Fenkata (tavşan yahnisidir. Diğer ana yemekler ise Soppa (dul çorbası), Minestra (sebzeli makarna çorbası), Bragioli (şarap soslu sığır eti) yenilenebilecek yemeklerdendir. Bunun yanında hafif yemeklerden geleneksel Pastizza, bir çeşit peynirle sebzenin hamur içerinde pişmesidir, ama biraz yağlıdır ve o yüzden ... Devamını Oku »